Na czym pracujecie w księgowości?

napisał/a: gagarowska 2015-07-22 19:28
Witajcie!

jakiś czas temu otwarłam swoją własną firmę i zajmuję się księgowością. Jak to wiadomo na początku chciało się ograniczać koszty no i zainwestowałam w tani program do pełnej księgowości. Z czasem wiem, że była to zła decyzja bo teraz muszę kupić nowy - niestety ale tanie rzeczy w takich tematach się po prostu nie sprawdzają. Szukam jednak czegoś dobrego i godnego polecenia ale pry tym nie rujnującego finansowo - moze macie jakieś sprawdzone programy na których pracujecie/pracowaliście?
napisał/a: tiuristka 2015-07-23 09:19
Hejka Musisz skupić się na znalezieniu takiego programu, który ma optymalne rozwiązania Czyli wszystko w małej pigułce i jest prosty w obsłudze i nie zawiesza komputera... Ja miałam kiedyś właśnie taki, że zanim się otworzył, to zdążyłam 5 kaw wypić...((((( To była męka... Musi być funkcjonalny, prosty i szybki, żeby czasu nie marnować
napisał/a: kejsia 2015-07-23 23:49
U nas kiedyś była Symfonia, ale teraz mamy jakiś nowy program, niestety nie pamiętam nazwy bo ja się konkretnie nie zajmuję księgowością ale conieco wiem na ten temat co się dzieje i jakbyś potrzebowała to mogę zapytać. Ale wydaje mi się, że to był jakiś program na zamówienie, bo szef często kontaktował się w tym temacie z jakimiś programistami
napisał/a: beersiczka 2015-07-24 21:10
Witaj, uważam, że po prostu źle trafiłaś. Dobry program wcale nie musi być jakiś bardzo drogi, żeby był skuteczny. Czasami można nabyć program naprawdę w korzystnej cenie i będzie się bardzo dobrze sprawdzał. Często dla nowo powstałych firm są spore rabaty, więc poszukaj trochę, to na pewno coś upolujesz. Najlepiej będzie, jak zaczniesz swoje poszukiwania w sieci, tu mała podpowiedź: http://finka.pl/ - powodzenia
napisał/a: septosanek 2015-07-24 23:00
Prawda jest taka, że im więcej funkcji ma program tym więcej kosztuje. Musisz więc najpierw ocenić jakie narzędzia w tym programie są Ci potrzebne, zrezygnuj z takich które nigdy Ci się nie przydadzą... Jest wiele firm, które zajmują się wdrażaniem oprogramowania dedykowanego dla księgowych i na pewno znajdziesz satysfakcjonujące Cię rozwiązanie...
napisał/a: gagarowska 2015-07-26 23:37
Dzięki za porady!
Chyba rzeczywiście skorzystam z pomocy specjalistów którzy dobrze na tym się znają i dobiorą program odpowiedni do moich potrzeb i oczekiwań. mam nadzieję, że uda się znaleźć coś w dobrej cenie choć wiem, ze za usługę i pomoc też pewnie będę musiała zapłacić. No ale czasu na długie otwieranie programu też nie mam więc nie ma co żałowac kasy;
napisał/a: danina 2015-07-27 10:17
A czy któraś z Was może wytłumaczyć czym się kierować przy wyborze programu i jaki jest jego koszt? Wspomniałyście o symfonii - jakie są jej plusy i minusy?
napisał/a: terma_77 2015-08-04 10:43
danina napisal(a):A czy któraś z Was może wytłumaczyć czym się kierować przy wyborze programu i jaki jest jego koszt? Wspomniałyście o symfonii - jakie są jej plusy i minusy?


Najlepiej wybierz sobie program typowo dostosowany pod Ciebie i Twoje obowiązki. Nie wiem co dokładnie robisz, ale w takich programach jak Comarch Optima dla biur rachunkowych masz np. moduł moduł kasa bank, moduł faktur i ogólnie księgi. I tym się kieruj. Poczytaj sobie o tym jeszcze na stronie firmy http://connecto.pl, która takie rozwiązania wdraża.
napisał/a: marcelina_ku 2015-08-06 14:53
Gdy rozpoczynałam swoją karierę zawodową i pracowałam rok w biurze rachunkowym, to oprogramowaniem jakie było wykorzystywane nazywało się subiekt.
napisał/a: finezjaxx 2015-09-02 11:15
Ja zazwyczaj zlecam księgowość firmie!
Sama też szukam info na tego typu portalach czy blogach- http://superksiegowa.pl/blog/podatek-liniowy-stale-19-procent/
paulcia9
napisał/a: paulcia9 2015-09-02 14:14
Księgowość online to wygodny sposób, ale trzeba samemu pilnować wszystkich terminów itd. Nic nie zastąpi fizycznej księgowej ;)
napisał/a: danina 2015-10-03 14:28
Masz jeszcze opcję w postaci księgowości zewnętrznej. Nie musisz się przejmować robotą i tylko płacisz co miesiąc za usługę. Na stronie http://www.conacc.pl/ sobie zobacz jak to działa, bo jest wygodne i coraz więcej firm decyduje się na takie funkcjonowanie pod kątem księgowości.