Zdrowa żywność, eko-przepisy

napisał/a: jane_eyre 2015-06-25 12:45
Dziewczyny! Gdzie najczęściej kupujecie eko żywność (jesli kupujecie)? Macie jakieś sprawdzone przepisy na różnego rodzaju zdrowe przekąski albo całe dania?:) ostatnio robiłam hummus, nawet całkiem niezły mi wyszedł,a le miałąbym ochotę na coś konkretniejszego :)
napisał/a: FantomMarty 2015-07-08 13:02
Trochę w sklepach z ekożywnością, najwięcej na bio bazarze, gdzie chodzimy raz tygodniu. I tak raczej staram się robić zakupy na zapas, bo u mnie mogę liczyć na osiedlowy sklepik, do marketu muszę podjechać autobusem. :)
estera27
napisał/a: estera27 2015-07-15 20:12
Najczęściej kupuję w sklepach ze zdrową żywnością. W marketach to ostrożnie, bo czasem oszukują.
napisał/a: jane_eyre 2015-08-05 13:02
Fantom Marty, a co to za bazarek, taki wiekszy, duży jest tam wybór? I przede wszystkim w jakim miescie? :) A masz jakieś fajne przepisy na potrawy?
napisał/a: 30-almelka 2015-08-07 11:16
jane_eyre napisal(a):Dziewczyny! Gdzie najczęściej kupujecie eko żywność (jesli kupujecie)? Macie jakieś sprawdzone przepisy na różnego rodzaju zdrowe przekąski albo całe dania?:) ostatnio robiłam hummus, nawet całkiem niezły mi wyszedł,a le miałąbym ochotę na coś konkretniejszego :)


Hej, ja przeważnie kupuję w internecie. Szukam cenowych okazji z reguły na allegro albo ecosklep24. A ostatnio zrobiłam burgery z fasolki adzuki. Pycha
napisał/a: danina 2015-08-09 14:35
Wydaje mi się, że w internecie szybciej znajdziesz coś co Ci odpowiada niż w sklepach. Chyba, że w marektach, ale tam to różnie z jakością. Mnie bardziej przekonują takie sklepy, które sprzedają tylko zdrową żywność, coś jak na stronie http://zielonyspichlerz.pl i warto przed zakupem uważnie przeczytać, co się wybiera.
napisał/a: zosinka898 2015-08-12 08:45
Ja kocham ten przepis na bananowy chleb http://realbody.pl/forum/index.php/topic/9-bananowy-chleb/ nie dość że zdrowy, to łatwo go samemu zrobić :D
napisał/a: FantomMarty 2015-08-28 13:16
jane_eyre - BioBazar jest chyba największy, jeżeli chodzi o ekologiczną żywność. To jest w Warszawie na Żelaznej, w dawnej Fabryce Norblina. Miejsca jest sporo, a samo targowisko mieści się w kilku halach, ale to i tak urocze miejsce. Raz jest gwarnie, a czasami -np. w środy z rana luźniej, co też ma swój klimat. :) Można sobie wtedy dłużej pogadać z dostawcami. :)
napisał/a: bratka444 2015-09-07 14:13
Polecam niskobudżetową, ale pyszną zupkę cytrynową z kaszą jaglaną i kurczakiem:

2 ćwiartki z kurczaka (często dobre promocje w polomarkecie)
5 sztuk ziela angielskiego
1 liść laurowy
listki świeżej melisy i płatki migdałowe do podania
pół szklanki kaszy jaglanej
3 cytryny
1 cebula
1 pęczek włoszczyzny
1 pęczek natki pietruszki
½ szklanki śmietany 18%
2 żółtka
szczypta soli i pieprzu

Przygotowanie:
Kaszę jaglaną gotujemy na sypko.
Do garnka wkładamy obraną włoszczyznę, cebulę, kurczaka, ziele angielskie, liść laurowy, natkę pietruszki, zalewamy 1,5 l wody i gotujemy przez 30 min.
Zupę przecedzamy i zaprawiamy śmietaną zmieszaną z żółtkami oraz sokiem wyciśniętym z cytryn i skórką startą z jednej z nich. Nie gotujemy.
Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
napisał/a: juzwika 2015-09-09 09:54
ja nie robię jakiś specjalnych przepisów na eko jedzenie. nie mam zbytnio czasu bo pracuje całymi dniami. ale chce się zdrowo odżywiać więc korzystam z tego co mam aktualnie pod ręką. ale zaopatruje się natomiast w sklepie ze zdrową żywnością. startpozdrowie.eu najlepszy. wiele sprawdziłam i ten jest dla mnie najlepszy ze sklepów online ze zdrowym jedzeniem.
napisał/a: FantomMarty 2015-09-10 15:19
bratka444- jadłam już coś takiego. :) Ciekawa zupka. :)

juzwika - no to ja właśnie wolę podskoczyć na Biobazar, bo w sklepach online głównie sprzedają gotowce, albo suszone rzeczy - a tam mogę kupić warzywa, owoce i przy okazji coś typu bio-czekolada. :) I mam do nich więcej za ufania, bo sklep internetowy może wpisać sobie cokolwiek, a bazar, to bazar. Muszą działać jak normalny sklep i mają wszystko skontrolowane.
napisał/a: jane_eyre 2015-09-10 15:25
Fantom Marty, zajrzałam tam :) ależ tam jest dużo rzeczy, kupiłam oliwki takie duże z pestkami i dżem z dodatkiem chilli :) pycha. Jutro też idę, bo jest promo -10% :)