Czy Dzień Matki jest potrzebny?

napisał/a: jokas 2015-05-18 20:01
Czy to pytanie wydaje się Wam kontrowersyjne? Ja już niejeden raz spotykałam się z taką opinią, często wyrażaną też pod adresem Dnia Kobiet: Dzień Kobiet/Matki powinien być każdego dnia, a takie specjalne wyróżnienie powoduje, że dzieci/mężczyźni na co dzień mają nas gdzieś i tylko od święta przypominają sobie, że może warto by pozmywać naczynia.

Ja się z tym odnoście Dnia Matki nie zgadzam. Dzień Kobiet jest moim zdaniem zupełnie niepotrzebny, za to Dzień Matki lubię. Nie przyjmuję argumentu o tym, że specjalne wyróżnienie powoduje zapomnienie w każdy inny dzień. Wszystko zależy od tego, jakich mężczyzn wybieramy i jak wychowujemy dzieci. Jeśli we wszystkim ich wyręczamy, nie bądźmy zdziwione, że nam nie pomagają. Oni są winni, ale naszej winy też trochę w tym jest.

Poza tym Dzień Matki ma swój męski odpowiednik w czerwcu, więc jest sprawiedliwie. Fajnie, że pamiętamy o rodzicach i jeden raz w roku szczególnie ich wyróżniamy. Przecież to nie znaczy, że w inne dni ich olewamy.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? ;)
napisał/a: misia007 2015-05-19 17:25
Jest jak najbardziej potrzebny - mamę ma się tylko jedną, a pamiętajmy, że wykonała ona tytaniczną pracę wydając nas na świat.
aniwey
napisał/a: aniwey 2015-05-19 21:27
Uważam, że to miło, że jest taki dzień. Warto przecież wspominać o drogich nam bliskich. Zresztą tatowie, babcie i dziadkowie też swoje mają :)
napisał/a: edekota 2015-05-19 21:33
Moja tesciowa jest co roku obrazona, ze nie skladam jej zyczen z okazji dnia matki. To, ze mowie do niej mamo nie znaczy przeciez ze mam jej skladac zyczenia. Jak jest u was? Moim zdaniem Określenie "mama" pełni w wypadku teściowej tylko tytuł, a dzień mamy jest dla " matek rzeczywistych".
napisał/a: Roksana89 2015-05-22 18:34
Ja mojej też nie składam , ale prezent dajemy wspólnie:)
napisał/a: linka870 2015-05-22 19:43
Uważam, że oczywiście jest potrzebny. Jak każde inne święto i tak już nie przywiązujemy do tego wagi ale małe dzieci dają nam tyle szczęścia podczas przedstawień na Dzień Mamy, że szkoda by było to zmarnować. A trzeba pamiętać , że mamę ma się tylko jedną.
napisał/a: palomaj 2015-05-25 23:59
myślę, że dzień matki jak najbardziej jest potrzebny, to miłe móc okazać mamom miłość uroczyściej niż na co dzień, kupić kwiaty, prezent, przygotować niespodziankę, przecież świętuje się także dzień dziecka, dzień ojca, babci i dziadka i jakoś nikt nie mówi, że jest to kontrowersyjne i do likwidacji…
napisał/a: ssenioritta 2015-05-26 14:09
jasne, że Dzień Matki i Ojca jest potrzebny. Możemy w tym dniu podziękować i w szczególny sposób potraktować naszych rodziców
napisał/a: Margerytka28 2015-05-26 14:22
Nie jest potrzebny, ale miło, że jest bo to dodatkowa okazja do szczególnego podziękowania
napisał/a: kerbera 2015-05-26 19:36
Myślę, że taki dzień jest jednak potrzebny. Zawsze przy okazji takiego święta dużo się mówi w mediach, pisze w prasie czy gazecie na temat roli matek w rodzinie, wychowaniu itp. Może to być okazja do refleksji dla niektórych ludzi, którzy może nie doceniają na co dzień swojej rodzicielki :P
napisał/a: polrun 2015-05-26 23:30
Zdecydowanie tak:)