Przedszkole dla brzdąca - jakim sposobem wybieracie?

napisał/a: janekweg 2015-04-23 10:59
Już wkrótce moje dziecko będzie iść do przedszkola. Jednak na razie nie wiem, do jakiego - macie może jakieś rady na ten temat? Z rozkoszą poczytam. Tyle słyszy się o przedszkolach czy specjalnych klubach dla dzieci, gdzie nie dzieje się najprawidłowiej. Czy moglibyście wspomóc, dzieląc się ze mną wiedzą na temat tego, czym Wy się kierowaliście przy wyborze przedszkola? Na co zwracać szczególną uwagę? Niesłychanie proszę o rady, pierwszy raz wysyłam dziecko do przedszkola i przenigdy nie sądziłam, że to będzie taki stres.
napisał/a: stachwrw 2015-04-23 12:34
Przede wszystkim nie panikuj - przedszkole to nie żaden obóz koncentracyjny. Wypróbuj, czy dzieci mają doświadczoną opiekę, czy przedszkole jest w pewnej okolicy, czy obiekt przedszkola jest pewny oraz nowatorski. Zwróć także szczególną uwagę na zabawki oraz różnorodne imprezy czy inne działalności dla dzieci - w przedszkolu musi dziać się wiele odlotowego, żeby dziecko z uśmiechem na buzi tam chodziło. Nie spoglądaj na opłatę, ta zawsze będzie wielka, dla mnie to akurat nie wyznacznik.
napisał/a: wojotez 2015-04-23 13:01
Odrobinę nie zgodzę się co do ceny - jest ona znacząca. W pewnych sytuacjach przedszkola zawyżają cenę, nie oferując niczego wyjątkowego. Miałam sytuację, kiedy przedszkole prywatne pobierało dwa razy znacznie większą kwotę, niż porządniej wyposażone oraz mnóstwo pokaźniejsze przedszkole w innej dzielnicy miasta. Odrobinę dalej, ale dziecko jest uradowane i chce tam przebywać. Opiekunki są rozkoszne, a to także istotne. Wobec tego nie stresuj się, podejdź do wyboru przedszkola ostrożnie, analizuj to, co najistotniejsze, najporządniej idź na wizytację do przedszkola i zobacz, jak tam, jest. To najlepsze rozstrzygnięcie.