W jaki sposób spłacić kredyt we frankach?

napisał/a: janekweg 2015-03-27 16:26
Niegdyś popełniłam okropny błąd oraz zdecydowałam się na zadłużenie we frankach. Moim zdaniem teraz banki popełniają przestępstwo, ponieważ nie chcą pomagać swoim klientom. Aktualnie spłacam mnóstwo wyższe raty, bo ta waluta nieprzerwanie drożeje i jest silniejsza względem polskiej złotówki. Macie może jakieś idee, jakim sposobem dochodzić praw w sądzie bądź jakie pismo wystosować do banku, aby chociaż odrobinę wspomógł w rozwiązaniu sprawy? Ledwo udaje mi się utrzymać rodzinę, a ciągłe podwyżki waluty najzwyczajniej w świecie mnie wykończą.
napisał/a: alicjajar18 2015-03-28 12:30
Z jakiej przyczyny przeciętni ludzie, jacy nie mieli pomysłu, żeby zadłużać się w obcej, niestabilnej dewizie mają dzisiaj pomagać tym, jacy popełnili taki błąd? Tego nigdy nie zrozumiem. Banki stoją przy swoim - moim stwierdzeniem robiąc poprawnie, nie wierzę, że w umowach nie ma zapisku, że kredyty w innych walutach są owiane ryzykiem. Jakkolwiek to racjonalne, że kursy mogą się zmieniać, w takim razie czasami płaci się mniej, a w pewnych sytuacjach więcej, gdyby frank był niedrogi, to pewnie byście się wywyższali, że udało się Wam zaoszczędzić. A tak - okazały płacz.
napisał/a: stachwrw 2015-03-30 14:41
Ja tam trzymam się od kursów i cudzoziemskich walut z daleka - wiadomo, że są niepewne oraz zawsze aktywują kłopoty. Parafowałaś umowę? Aktualnie płać lub ewentualnie pożegnaj się z domem. Taka jest prawda i bank na pewno nie odpuści. Żadne pisma, skowyczenie czy pisanie zbiorowych pozwów do rządu nie wspomogą, bo zwykli obywatele nie będą za was płacić. Tak to by chciał każdy. Trzeba myśleć, nim popełni się jakąś bajędę. Daliście się złapać na obiecanki to dziś trzeba płacić.
napisał/a: zofiamarek74 2015-05-24 22:16
Jacy wszczyscy są mądrzy teraz w swoich radach. Jak brałam kredyt 10 lat temu nie stać mnie było na złotówkowy, jedyny jaki dostałam to frank, więc niech nikt nie gada głupot, że trzeba myśleć. Teraz żeby jakoś sobie radzić gram na forexie. Wybrałam model bez brokerów, bo mnie na nich nie stać, więc gram na platformie mforex.pl, wcześniej poćwiczyłam na wersji demo i jakoś mi idzie, więc polecam forex :o
napisał/a: apaw_paw 2015-06-27 15:55
Z jednego kredytu w drugi? nie podoba mi się to, lepiej pasuje mi wersja poprzednia - zarobić na jak najszybszą spłatę. Sama też zainteresowałam się forexem, dużo czytałam na ten temat, skorzystałam z podpowiedzi i weszłam na wersję demo na mforex.pl. W wersji demo dużo zarobiłam, ale ciekawe jak będzie w rzeczywistości :confused:
napisał/a: mellea 2015-07-01 08:08
Ja przede wszystkim polecam zapoznać się z różnicą pomiędzy kredytem walutowym oraz w polskiej złotówce.


Niestety ale trzeba bedzie to spłacić. Sami decydowaliście się na taki kredyt i sami będziecie musieli ponieść tego konsekwencje.Pomoc rządowa byłaby bardzo nie fair w stosunku do tych, którzy brali kredyt w polskich zlotówkach i nie chcieli ryzykować( bo kredy w obcej walucie to jest bardzo duże ryzyko).
Dagii
napisał/a: Dagii 2015-11-16 22:16
Ja już od dłuższego czasu wymieniam pieniądze na ratę kredytu we frankach. Zawsze sprawdzam sobie kurs w porównywarce i na podstawie tamtej listy wybieram najtańszy kantor online.
napisał/a: pozyczkasa 2016-09-08 21:42
nie opłaca się spłacać kredytu w CHF. Wartość nieruchomości do zadłużenia jest zdecydowanie niższa dlatego nie jest to opłacalne. Pozostaje np wynajmować nieruchomość i spłacać. Może kiedyś waluta potanieje.
napisał/a: agulamala 2016-12-02 10:26
trzeba było brać w złotówkach :D
napisał/a: monikalubicz 2017-02-12 09:46
Trzeba było brac kredyt w złotówkach, a nie we frankach. Nigdy nie wiadomo jak zachowa się waluta. Na przyszłość radzę poszperać w internecie i poczytać troche informacji. Zobacz sobie też na fajną stronę http://moneye.pl jest to blog finansowy, który warto czytać.