Czy boicie się latać?

lore-ley
napisał/a: lore-ley 2015-03-24 21:04
Znów dotarła do nas kolejna wiadomość o katastrofie samolotu pasażerskiego. Ja przyznaję, że takie newsy robią na mnie długie i złe wrażenie - rozmyślam o tych ludziach, no i sama wzmagam swój strach przed lataniem. Ale i tak latam - bo czasem nie można inaczej :D

A jak jest z Wami? Boicie się latać czy raczej się czujecie pewnie w samolocie? Uważacie, że to bezpieczny środek lokomocji?
napisał/a: hanianow 2015-03-25 17:47
Ja się nie boję. Statystycznie rzecz biorąc samolot to najbezpieczniejszy środek transportu. Wypadki zdarzają się najrzadziej. Wsiadając do auta raczej nie myślimy o niebezpieczeństwie, a karambole drogowe zdarzają się znacznie częsciej niż wypadki samolotowe.
lore-ley
napisał/a: lore-ley 2015-03-30 22:59
Rozumiem Cię doskonale :)

Podbijam wątek przy okazji ostatnich wydarzeń z pilotem Germanwings.
stazzja
napisał/a: stazzja 2015-03-31 22:52
Ja nie boję się samolotu bardziej niż innych środków komunikacji. Trzeba mieć naprawdę dużego pecha, żeby coś się stało :/
napisał/a: basillia 2015-05-03 22:36
A ja nie czuję obawy. Stresuje mnie sama odprawa, to czy torba nie przekroczy limitu wagowego, czy nie zaplątał się jakiś płyn w podręcznej, czy nie każą mi pokazywać i wywalać całej torby, którą skrzętnie spakowałam etc. To zawsze dla mnie nieprzyjemne emocje. Ale jak już jestem w samolocie to jest relaks. Bardzo lubię latać. Za pierwszym razem wszyscy mnie ostrzegali, że może być dziwnie, a ja się w lataniu zakochałam. Najlepszy jest moment startu, kiedy nagle odrywasz się od ziemi - magia! :)
napisał/a: wuwanka 2015-05-04 15:52
ja powiem tak, latać się nie boję, ale zwyczajnie nie lubię. Polecam natomiast tą stronę: http://mojeloty.pl/loty-do/barcelona/ - mają spoko ceny i promocje w jednym miejscu
dziewiatka9
napisał/a: dziewiatka9 2015-05-04 20:08
Ja się stresuje bardziej niż w innych środkach lokomocji. Niby ten jest najbezpieczniejszy, ale też najrzadziej z niego korzystam. Nie panikuję jakoś szczególnie.
napisał/a: wiktorkaczy 2015-05-05 12:42
Ja się nie boję. To jedna z najbezpieczniejszych metod podróżowania. Owszem, katastrofy są... ekhem... widowiskowe i zabójcze, ale stosunkowo rzadkie. Człowiek ma większe prawdopodobieństwo uczestniczyć i zginąć w wypadku samochodowym, niż w katastrofie lotniczej.
napisał/a: aniusia_d79 2015-05-05 12:53
Ja nie boję się latać, nie ma czego. Samoloty są bardzo bezpieczne.
napisał/a: dancccing 2015-05-05 14:04
Ja tam uwielbiam latać. Kocham patrzeć na niebo za oknem, albo w nocy na na światła oświetlające całą miejscowość. Coś niesamowitego, tylko moja mama panicznie się boi i wprowadza nerwową atmosferę, co wiąże się z tym, że czasem mam czarne myśli podczas lotu.
napisał/a: gretka19 2015-05-05 18:45
No ja się bardzo boję latać. Nie wyobrażam sobie wsiąść do samolotu. Na lądzie jak się auto zepsuje to nic się nie dzieje. W powietrzu jak się coś zepsuje to praktycznie wyrok śmierci, a jeszcze może się nic nie zepsuć, a trafi się pilot samobójca. Nie dziękuję!
napisał/a: jasia101 2015-05-05 22:30
Ja jeszcze nigdy nie latałam, ale pociąga mnie latanie. Chciałabym spróbować. Faktycznie takie wiadomości o katastrofie zawsze robią złe wrażenie i napawają trochę strachem, ale potem z czasem się o tym zapomina.