Czy odwiedzacie muzea?

napisał/a: szakalik 2015-02-20 14:18
Wizyta w muzeum to chyba obecnie niezbyt częsty pomysł wśród Polaków, dlaczego według was tak jest? Czy ludzie po prostu wolą prostą rozrywkę w postaci wyjścia do kina na "50 twarzy Greya" i napchania sobie brzucha kubełkiem popcornu? A może współczesne muzea po prostu nie są atrakcyjne dla odwiedzających? Kiedy ostatni raz byliście w muzeum?
napisał/a: ola_olaola1 2015-02-20 14:38
Ja - miesiąc temu. Ale faktycznie, ludzie często nie chodzą do muzeum. Bo też mało kto interesuje się sztuką i jest wrażliwy, w związku z tym muzea nudzą. Zresztą, ja osobiście uważam, że fajnie byłoby zainicjować coś takiego, że każdej wystawie towarzyszyłby komentarz wprowadzający, który np. twórczość danego artysty umieszczał w kontekście uniwersalnym, życia każdego człowieka, a nie tylko w kontekście historycznym...
budapest
napisał/a: budapest 2015-02-22 23:07
Ja uwielbiam muzea. Szczególnie te, na Wyspie Muzeów w Berlinie mnie oczarowały
budapest
napisał/a: budapest 2015-02-22 23:08
Ale fakt - niektóre polskie muzea nie mają czym przyciągnąć zwiedzających
aniwey
napisał/a: aniwey 2015-02-23 22:00
Ja w weekend odwiedziłam nawet kilka. W Warszawie. Są świetne, naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Chociaż to racja, że jest też pełno muzeów w starożytnym stylu ;)
stazzja
napisał/a: stazzja 2015-02-23 22:20
Rzadko, ale częściej niż operę czy teatr. I częściej niż kino.
napisał/a: gabawit 2015-02-27 15:28
Ojj tak, Warszawa jest bogata w ciekawe muzea. Ostatnio byłam w Muzeum Historii Żydów Polskich, nie powiem, robi wrażenie.
napisał/a: szakalik 2015-03-06 12:05
We Wrocławiu jest teraz akcja ze zniżkami 20% na wizyty w miejscach związanych z kulturą jeśli ma się kartę komunikacji miejskiej, więc możliwe że to zachęci trochę osób do odwiedzenia muzeum. Mamy naprawdę sporo pięknych miejsc, jak chociażby Muzeum Sztuki Współczesnej, a mam wrażenie, że odwiedza je znacznie mniej osób niż można by się spodziewać.
napisał/a: sulejowek03 2015-04-08 15:22
Do muzeum chodzę bardzo rzadko, ostatnio gdy chodziłem do podstawówki. Wolny czas wolę spędzić oglądając jakiś ciekawy film, albo pobiegać i pojeździć na rowerze.
nawiaa
napisał/a: nawiaa 2015-04-08 19:16
Ostatnio tak, bo dużo podróżuję. Lubię muzea, zwłaszcza że większość to nie nudne i staroświeckie duszne pomieszczenia z dokumentami w gablotkach :)
napisał/a: pejpper 2015-04-27 17:24
Warto odwiedzić jest muzea bo co raz więcej muzeów jest lepiej zaopatrzonych, nie wiem czy się dobrze wyraziłam dziewczyny ale co raz więcej sprowadzają starych antyków i przez to jest jakieś urozmaicenie. Jak jadę do jakiegoś większego miasta to zawsze staram się odwiedzić po drodze jakieś muzeum - wiem, że mój chłopak tego nie lubi ale to w końcu ja chce podejmować ostateczne decyzje.
napisał/a: talentedgirl 2015-07-14 10:57
Myślę, że niektórzy tego zwyczajnie nie lubią. Ja uwielbiam historię, więc nie mam problemu z chodzeniem do muzeów, ale faktycznie czasem mama wrażenie, że wystawy mogłyby być bardziej atrakcyjne, np. bardziej multimedialne. Z drugiej strony najlepsze muzea na świecie, np. Louvre, to jednak tradycyjne muzea, a i tak cieszą się ogromną popularnością.