Laptop nowy czy używany - co się bardziej opłaca?

lore-ley
napisał/a: lore-ley 2015-02-10 21:09
Doradzicie mi? Wiadomo, że nowy sprzęt zawsze lepiej mieć, ale zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej wydać mniej pieniędzy na sprzęt używany, ale też w dobrej formie?

Co się bardziej opłaci w dłużej perspektywie?
napisał/a: Margerytka28 2015-02-12 09:47
W dłuższej perspektywie zawsze nowy.
W krótszej - używany może być:)
napisał/a: gadzina 2015-02-12 09:54
Wg mnie tylko i wyłącznie nowy.
Nie wiesz jak ten używany był eksploatowany, o jakiś ukrytych wadach. Więc wg mnie lepiej zainwestować w nowy, nawet o słabszych parametrach
napisał/a: kaaasiaa25 2015-02-18 13:46
Ja nie lubię korzystać z używanych rzeczy ale rzeczywiście jest taniej.
napisał/a: luiza741 2015-02-19 21:47
Moim zdaniem lepiej kupić tableta, jest bardziej poręczny i tańszy. Mi w oko wpadł Ferguson S8 i mam zamiar zamówić go po wypłacie. Sporo czasu spędzam przed komputerem i czasami mam problem z zabraniem go w podróż. Z tabletem powinno być inaczej.
napisał/a: tosiaa30 2015-04-02 07:48
A czy taka dzierżawa kopiarek też jest lepszym rozwiązaniem niż kupienie nowego sprzętu?macie z tym jakieś doświadczenia?
napisał/a: emmaz 2015-05-04 07:16
Oczywiscie,że nowy ! Szczególnie jeśli chcesz z niego korzystać w firmie.Nowy laptop ma gwarancję tak więc jeśli Ci się popsuje to go naprawią. A używany? Niekoniecznie.

Sama mam już drugiego Della. Laptop naprawdę dobrze wykonany, bardzo wytrzymały. Mam dokładnie ten model Dell Inspiron:
http://najtaniej.co/produkt/laptopy/dell-3543-9636.html

A niech mnie pochwalę się ;) Dell oferuje domową naprawę Dell. Tak więc jeśli coś się popsuje to przyjeżdża technik i naprawia na miejscu.
napisał/a: kasandray 2015-05-04 19:37
Ja również korzystam z laptopa marki Dell i faktycznie jest bardzo dobry, podoba mi się ten twój wybór - wiesz co dobre to samo masz co ja :) Jeszcze dodatkowo możesz po prostu jakby to powiedzieć dokupić sobie podstawkę bo to właśnie ona może Ci się przydać do tego, że jakbyś chciała sobie czasem usiąść z nim na kolanach to lepiej na takiej specjalnie chłodzącej podstawce.
napisał/a: wroblewskaa 2015-05-04 19:51
Osobiście stawiałabym na nowy sprzęt. Zawsze wiadomo co się bierze i na sprzęt jest gwarancja. Z używanym - nigdy nie wiadomo. Miałam kiedyś używany laptop i skończyło sie sporymi wydatkami - sprzęt był pozornie podrasowany, podziałał przez chwilę, a później stopniowo wszystko przestało działać. wtedy pojawia się problem i dodatkowe wydatki - lepiej zatem od razu kupić nowy.
aniwey
napisał/a: aniwey 2015-05-08 23:10
Też się ostatnio zastanawiałam i w końcu kupiłam nowy komputer. Nie żałuję ani jednej wydanej złotówki.
napisał/a: ryki 2015-05-18 21:42
Zależy do czego ma służyć. Jeśli praca biurowa to może być używany, ale gdyby był jeszcze np. do grania (tak, tak, kobiety też grają :o) to już lepiej kupić nowy.

Wszedłem na Tanie Druki i zamówiłem wizytówki plastikowe.
napisał/a: tulipanowa 2015-05-22 20:31
Dużo zależy od tego o jakiej półce cenowej mówimy. Jeśli laptop potrzebny ci jest tylko do pisania, robienia notatek, przeglądania internetu czy wysyłania poczty to można rozważyć opcję używanego lapka. Jeśli chcesz kupić coś droższego to nie radzę sięgać po używane, gdyż najczęściej są bez gwarancji.