Grecja- dobry pomysł na wakacje?

napisał/a: madziap123 2015-02-09 15:45
Witam was chciałabym poczuć nową przygodę przy pomocy jakiegoś wyjazdu. Potrzebuje czegoś mocnego i niebanalnego. Początkowo wymyśliłam Grecję, ale czy warto? Słyszałam, że od jakiegoś czasu już nikt nie dostrzega walorów turystycznych tego kraju. Polecacie jakieś miejsce, czy może jakiś wyjazd przy pomocy biura podróży. Muszę się wyrwać sama na jakiś czas i odetchnąć od pracy.
napisał/a: Canada4 2015-02-09 16:27
Polecam Rodos, bylam 2 razy, Kreta dopiero jak zobaczylam Elafonissi i Chanie urzekla mnie. Cenowo w porzadku, zawsze mozesz inne wyspy pozwiedzac. Santorini piekne, ale na pobyt na Santorini bym sie nie zdecydowala ze wgzl na brak plaz do morza, no chyba ze ktos lubi w basenie sie caly czas pluskac. Tam wszystko jest na gorze, bo to wyspa po wybuchu wulkanu.
Lec, relaksuj sie, odpoczywaj i wspominaj.
Jesli chcesz informacji co na Rodos zobaczyc pisz.
aniwey
napisał/a: aniwey 2015-02-09 21:01
Zależy co kto lubi. Ja bym umarła z nudów na tych wyspach, no w Atenach nie, ale na plaży - tak. Wolę mniej plażowe miejsca.
mia_walles
napisał/a: mia_walles 2015-02-10 11:38
Bez przesady z tymi "plażowymi miejscami". Owszem Kreta ma plaże jak z bajki, ale przez dwa tygodnie pobytu tam każdy dzień miałam wypełniony poznawaniem wyspy. Wynajęliśmy samochód (polecam tą opcję) i codziennie gdzieś jeździliśmy, naprawdę jest co oglądać i co zwiedzać.
napisał/a: madziap123 2015-02-10 12:04
No właśnie ja bym wolała uniknąć smażenia na plaży? A co takiego w Krecie do obejrzenia ciekawego? Ten samochód to była opcja z biura podróży?
mia_walles
napisał/a: mia_walles 2015-02-10 13:13
Nie, najlepiej działać na własną rękę. Jak kręci Cię śródziemnomorska kultura, starożytne ruiny, prawosławne klasztory, zatopione pirackie statki i tego typu klimaty to nie będziesz się tam nudzić. Do tego zupełnie niezwykła przyroda, dla mnie chyba największy atut wyspy.
napisał/a: madziap123 2015-02-10 14:14
Działanie na własną rękę ok, może i sama sobie wybierasz gdzie co i jak jedziesz, ale koszty.... Co do Rodos to znalazłam takie oferty:http://www.itaka.pl/nasze-kierunki/grecja/rodos.html , jednak w większości przypadków nie odpowiada mi data.
olgaa22
napisał/a: olgaa22 2015-02-10 14:22
Tylko uważaj MIA z tym działaniem na własną rękę. Nie tak dawno bo w 2007 roku dwójka naszych rodaków zmarła z wycieńczenia w górach Krety. Wina jest po stronie organizatora, ale tak czy siak trzeba bardzo wszędzie uważać.
mia_walles
napisał/a: mia_walles 2015-02-10 15:57
Pamiętam tą sprawę, zabłąkali się w wąwozie Samaria. Nie o takie samozwańcze akcje mi chodziło ;P
napisał/a: madziap123 2015-02-11 09:33
Jejku nie straszcie mnie takimi akcjami. Ja naprawdę nie chce jakiś szalonych wojaży. Zależy mi przede wszystkim na udanym urlopie. Wczoraj szukałam ofert wśród biur podróży dla singli. Znalazłam http://www.cititravel.pl/dla-singli czy http://www.tui.pl/wakacje-dla-singli i chyba wybiorę Kretę na wyjazd. Są nawet oferty na ten weekend
mia_walles
napisał/a: mia_walles 2015-02-11 09:53
No to udanego wyjazdu. Ale ci zazdroszczę...
napisał/a: tamara86 2015-02-24 00:05
Grecja to świetny pomysł na wakacje. Ja najbardziej upodobałam z mężem Kretę. Piękne miejsce. Jest mnóstwo miejsc do zwiedzania jak i do lenistwa na plaży :D Świetna grecka kuchnia i klimat jaki tam panuje nie można opisać słowami :) Najważniejsze to znaleźć w dobrej cenie miejsce do spania :) noclegi Kreta