Technologia jest kobieca! Weź udział w konkursie Samsung i przekonaj się sama

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2014-12-01 23:25
Do wygrania unikalne bluzy Femi Pleasure!

[CENTER][/CENTER]
[RIGHT]fot. serwis prasowy Samsung[/RIGHT]

Zainteresowanie kobiet technologią stale rośnie.
Jesteśmy na bieżąco z technologicznymi nowinkami, znamy najnowsze produkty, korzystamy z zaawansowanych funkcji. Pozostajemy przy tym jednak sobą, personalizując nasze urządzenia i wybierając najciekawsze dla nas aplikacje.

Nagrody w konkursie

Mamy dla was 3 modne bluzy z limitowanej kolekcji Samsung x Femi Pleasure. W kolorach: szarym, różowym i czerwonym

Zadanie konkursowe

Co zrobić, żeby wygrać? Wystarczy, że opiszecie nam, jaki jest Wasz sposób na twórcze wykorzystanie technologii? Może korzystacie z ciekawych aplikacji do projektowania lub gier rozwijających twórcze myślenie? A może macie swoją ulubioną funkcję w smartfonie, która umożliwia Wam twórcze wyrażenie siebie? Czekamy na Wasze odpowiedzi z niecierpliwością do 8 grudnia 2014!

Więcej o inicjatywie Samsung
Wspaniałą inspiracją i przykładem dla wielu kobiet na to jak można w pełni korzystać z technologii, jest inicjatywa Samsung w postaci kobiecego bloga Pieknieproste.pl Zmieniające się na blogu ambasadorki, prowadzą go pod kątem swoich sposobów na korzystanie z technologii. Czytelniczki mogą znaleźć tam wiele ciekawych inspiracji i rozwiązań ułatwiających codzienne obowiązki i pracę.

Poprzednimi ambasadorkami bloga były wspaniałe polskie projektantki, właścicielki marki odzieżowej Femi Pleasure. Dziewczyny w swoich postach skupiły się na twórczym wykorzystaniu technologii i zdradziły czytelniczkom, skąd same czerpią inspirację dla swoich projektów. Specjalnie dla Samsung Pięknie Proste zaprojektowały też piękne bluzy, które teraz możecie wygrać w konkursie!

Zachęcamy także do czytania bloga Agaty Nowickiej, rysowniczki i obecnej ambasadorki Samsung Pięknie Proste!

[CENTER][/CENTER]

UWAGA!
Odpowiedź zamieść na naszym forum konkursowym. Aby wziąć udział w konkursie, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem – sprawdź jak to zrobić krok po kroku!

Konkurs trwa w dniach: 02.12.2014-16.12.2014

Regulamin konkursu
napisał/a: bboybemybaby 2014-12-02 11:55
Mój sposób na twórcze wykorzystanie technologii?

Tworzenie inspirujących notatek i kolaży przy użyciu rysika umożliwiającego wycinanie fragmentów np. stron internetowych. Żeby wszystko poszło sprawnie polecam opcję "wiele okien" umożliwiającą jednoczesne otwarcie na ekranie przeglądarki i programu Notes S.

PS. Opcja otwierania dwóch okien naraz umożliwia robienie notatek na wykładzie i surfowanie w internecie! :)
napisał/a: julinej 2014-12-02 13:03
Nowe technologie odgrywają istotną rolę w życiu współczesnych matek i kobiet, które korzystają, z tego typu udogodnień. Dzięki łatwej możliwości dotarcia do interesujących ich treści, mam poczucie ciągłej relacji ze światem. Panie coraz częściej znajdują się w posiadaniu smartfonów, nowoczesnych komputerów i innych gadżetów, które przyczyniają się do tego by ich codzienne funkcjonowanie stawało się coraz prostsze. Postanowiłam kilka miesięcy temu wypróbować parę i się przekonać. Szczerze? jestem zachwycona, bo kieduś żeby się dowiedzieć jaka będzie jutro pogoda musiałam czekać kilka godzin, aż poleci w tv - dziś odpalam komputer, tablet, czy smartfon i wiem wszystko. Moja mama kiedy mnie rodziła, jechała do Austrii po ciuszki itp. Dziś nie muszę wychodzić nawet z domu, by je kupić. Znowuż to odpalam jedno z moich cudeniek i wystarczy mi godzinka, by skompletować wyprawkę dla dziecka :) To jest coś cudownego. Gdy jestem chora i nie mogę wychodzić z domu to nie ubolewam nad brakiem kontaktu z ludźmi, bo korzystam z czatu i mogę rozmawiać z przyjaciółką i jednocześnie "pocić się" w łóżku i kurować. Uczenie się na studia też sprawia więcej radości, bo mogę przyozdabiać sobię notatki, kolorować, malować nie marnując przy tym flamastrów - to wszystko robię w moim smartfonie :) Dzięki urządzeniom mobilnym coraz lepiej organizuję życie codzienne swojej rodziny oraz zaspakajam własne potrzeby.
mariii
napisał/a: mariii 2014-12-02 13:55
Technologia proponuje nam obecnie mnóstwo aplikacji, z których sama chętnie korzystam. Przede wszystkim są to te pomocne mi w układaniu tygodniowego jadłospisu, które nie tylko przypominają mi o i kiedy kupić, ale też dbają o mnie - licząc kalorie.
Poza tym używam też kobiecych kalendarzyków, które inteligentnie pomagają mi obliczyć niezbędne w życiu każdej kobiety daty, a także uspokoić mnie, że mój stres i nerwy to głównie napięcie przedmiesiączkowe.
No i co najlepsze - wszelkie aplikacje umożliwiające projektowanie wnętrz, przeglądanie co nowego w sklepach, oraz możliwość robienia zakupów. W pogodę, którą mamy za oknem, najchętniej nie wychodziłabym z domu, lecz leżała tylko pod kocem z kubkiem gorącej herbaty. Na szczęście współczesna technologia umożliwia mi realizować to w dużym stopniu, dokładając do tego możliwości słuchania muzyki, oglądania wiadomości i filmów. WOW
napisał/a: marta_z1907 2014-12-02 13:59
Bez nowych technologii nie można teraz się obyć. Jestem wielką fanką pewnej aplikacji z rozkładami jazdy. Bez niej już nie potrafię poruszać się po mieście, a nawet jak wrócić domu. Marzy mi się aplikacja z mapami, która byłaby całkowicie darmowa. Nawet w swoim mieście czy miejscowości zaskakuje nas istnieje jakiejś ulicy, o której pojęcia nie mieliśmy.
napisał/a: paradoxa 2014-12-02 14:56
ja poznaje smartfony i pisze recenzje

abonencie strzeż sienokia lumia nadchodzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem Noki lumi 610. Chwila... Wróć...To nie jest reklama. Jestem posiadaczem takowej Noki ale wcale nie jestem z tego powodu szczęśliwa. Właściwie to przysparza mi to same problemy,o których postanowiłam wam opowiedzieć. Ale zacznijmy wszystko od początku. Zakupiłam taki model telefonu ponieważ zawsze uważałam, że to dobra makra, z którą nie ma się problemów. Wyobraźcie sobie jakie było moje rozczarowanie gdy telefon ten praktycznie nie nadawał się do użytku. Miało być od początku więc wróćmy do podstawowych założeń funkcjonowania Noki lumi 610. Aby móc cokolwiek zdziałać na tym telefonie potrzebny jest nam komputer i program Zune. Tylko dzięki niemu możemy dodawać muzykę, zdjęcia oraz je modyfikować. Dla przykładu aby utworzyć dzwonek potrzebny jest nam jeszcze dodatkowy program, który "przytnie" nam wybrany fragment utworu i zrobi z niego odpowiedni format. Wiedziałam o tym przy zakupie telefonu ale nie zdawałam sobie sprawy, że będzie to takie uciążliwe. Wymaga to sporo czasu i umiejętności. Można się oczywiście tego nauczyć nie jest to jakieś bardzo trudne. Ale moje pytanie brzmi po co? Taki telefon to ma mi ułatwiać i umilać życie a nie zabierć czas na szukanie informacji w internecie jak mam wykonać podstawowe zadnia.Tęsknie za czasami jak można było usiąść w gronie znajomych i przesłać do siebie każde zdjęcie, film czy dzwonek bez żadnych dodatkowych utrudnień. To była wygoda, dlatego uważam, że programiści noki popełnili błąd w samych założeniach. Ale każdy ma własne zdanie i są może zwolennicy takiego rozwiązania, które dla mnie wydaje się bardzo niepraktyczne. Ci zwolennicy mogą mi powiedzieć,że mam jeszcze przecież bluetooth. Może i mam ale on wcale nie działa. W noki lumia taka aplikacja jest atrapą. Co za szok...Na tym nie koniec. Kolejny niewypał to transfer kontaktów. Jeszcze nie widziałam aby ten telefon zsynchronizował się z jakąś inną nokią lub innym modelem i pobrał dane. A próbowałam wielu możliwości. To może teraz coś o menu. Bardzo proste, kafelkowe, można modyfikować według uznania. To jest jedyny plus w tym telefonie. Aparat wykonuje także przyzwoite zdjęcia ale jakość nagrywania filmików jest już dużo gorsza. A teraz punkt kulminacyjny tej wypowiedzi. Telefon ten praktycznie ciągle się zawiesza. Nie wiem czy to ja jestem taka pechowa i trafiła mi się felerna sztuka czy to oprogramowanie jest po prostu do bani. Podczas wykonywania połączenia telefon się zawiesza... Był w serwisie 2tyg. Oczywiście ten czas byłam bez telefonu.Minął tydzień podczas połączenia nie słychać głosu rozmówcy...Był w serwisie 2tyg. dla mnie kolejny czas bez telefonu. I tak w kółko. Przy okazji pojawił się też nowy problem. Przy pierwszym zawieszeniu telefonu i wizycie w serwisie straciłam wszystkie dane. Mam tu przede wszystkim na myśli książkę telefoniczną, która jest w pamięci telefonu. Nigdy jej już nie odtworzyłam. Podobno można ją gdzieś zapisać ale już nie mam siły studiować kolejnych artykułów jak i gdzie to zrobić? Tak samo jak już nie chce wgrywać swoich osobistych ustawień przecież zaraz znowu wyląduje w naprawie. Podsumowując ten telefon więcej czasu spędza w serwisie niż w moich rękach. I co ja mam z takim fantem zrobić? Telefonu nie mam a rachunki trzeba płacić? Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie posłucham. Jeżeli ktoś ma inne doświadczenia z tym telefonem proszę się z nimi podzielić jestem bardzo ciekawa zdania innych użytkowników tego modelu.
napisał/a: eeebeate 2014-12-02 18:31
Moją ulubioną aplikacją na smartfona jest aplikacja napisana przez mojego kolegę...dlaczego akurat ona i na czym polega? Wystarczy, ze przed wyjazdem samochodem ( kilku miesięcy dopiero mam prawo jazdy) w dłuższą trasę włączę aplikację, która co 5 minut wysyła danej osobie (np. mojemu mężowi) informacje o miejscu w którym jestem :) Dzięki temu nie muszę zaglądać na telefon a i inni się o mnie nie martwią :) Być może ta aplikacja nie rozwija diametralnie mojego umysłu, jednak usprawniła mi ona życie ogromnie!
napisał/a: naatala 2014-12-02 18:33
Od trzech lat prowadzę bloga ze zdobieniami paznokci, tworzę (odtwarzam) wiele wzorów, łączę kolory, dużo kombinuję, bo to bardzo rozwija wyobraźnię. Każdy manicure, który wykonam musi nie tylko sam w sobie dobrze wyglądać, ale również dobrze prezentować się na zdjęciu, więc zanim zdjęcie trafi do sieci, musi przejść obróbkę. Jeśli zdjęcie obrabiam na laptopie to korzystam z Picassy oraz Photoscape. Natomiast w moim telefonie znajdują się takie aplikacje jak Edytor zdjęć - Photo editor czy Pixlr-o-matic. Ten ostatni zawiera ciekawe filtry oraz efekty, które wzbogacają zdjęcie, dzięki czemu zdobienie wygląda ciekawiej.
Oczywiście te programy służą mi także do obróbki pozostałych zdjęć.
napisał/a: koliber31 2014-12-02 22:14
Ja uwielbiam wszystkie programy i aplikacje którymi mogę się bawić:) I to nie prawda że tylko faceci to duże dzieci-my kobiety czasem też zachowujemy się jak byśmy ciągle miały kilka lat:) Jakiś czas temu w moje ręce wpadł Ipad. Nie jest oczywiście mój bo mnie na niego nie stać ale pobawić się od czasu do czasu mogę:). Nie będę ściemniać że jestem niczym bizneswoman obcykana w tych wszystkich apilkacjach i gadżet ten jest mi niezbędny do pracy. Nie jest. Moja praca obejdzie się bez tableta. Po prostu lubię zaszyć się z tym urządzeniem i testować różne aplikacje np: Facetime, PhotoBooth, ITunes Store, App Store, IPhoto czy tez przebywać w chmurach:) Te chmury to jednak fajna rzecz. W dowolnym miejscu na świecie możemy mieć dostęp do swoich plików, dokumentów, gier, załączników i zdjęć. I to bez pendriva:) A wiecie ile frajdy jest z Photo Booth? mogę tam robić zdjęcia jakie tylko zechcę, bawić się, uruchamiać wyobraźnię, kreatywnie tworzyć. Zrobić zdjęcie jako kalejdoskop, jako tunel świetlny, wirówka, termowizja, rentgen albo wyciśniecie. Albo FaceTime-takie lusterko podręczne z opcją ulubione, ostatnie i kontaktami. A App Store to po prostu kopalnia wiedzy. Dostęp do gazet, książek, publikacji, magazynów zawsze i gdziekolwiek jestem. Mogę błysnąc wiedzą i inteligencją a nikt nie musi wiedzieć że to Ipad:) Zalogowałam się też do youtube i na bieżąco mam dostęp do muzyki i klipów. Wymieniłam tu ułamek możliwości Ipada ale z tym gadżetem zabawy jest co nie miara. Myślę że my kobiety nie powinniśmy się bać technologii. Ona jest kobieca-całkowicie się z tym zgadzam i o tym sie przekonałam:)
napisał/a: kamila9 2014-12-04 11:46
Jaki jest mój sposób na twórcze wykorzystanie technologii ?

Uwielbiam podróżować! A wiadomo, gdzie podróże tam i zdjęcia!

Kto wróciłby z bielutkiego lodowca w połowie czerwca bez zdjęcia w bikini na śniegu? ;)
A komu nie byłoby żal uwiecznić słonia w Tajlandii czy wielbłąda w Egipcie ?
Mnie bardzo! W związku z tym zawsze mam ze sobą smartfona lub niedawno odkrytą przeze mnie i zaskakującą nowość – Samsunga Gear 2. Możliwość robienia zdjęć w miejscach , do których bardzo chciałabym wrócić sprawia niesamowitą radość. Albumy mam już zapchane, ale znajomym moje tableau niestety nie wystarczają.. Każdy chciałby dostać coś indywidualnego i nieprzeciętnego jako pamiątkę z moich podróży. Ale wiecie jak to jest. W walizce przy wszelkim wyjeździe/wylocie liczy się każdy gram, dlatego nie mogłam sobie pozwolić na przywożenie kilogramów kolejnych figurek, smakołyków czy lokalnych alkoholi ;)

Zaczęło się od pocztówek. Każdemu indywidulanie wysyłałam karteczkę pocztową z odwiedzanych przeze mnie miejsc. Choć nie ukrywam, od początku wydawało mi się to zbyt proste i tradycyjne. Pocztówki miały inne kolory i wzory, ale to wciąż były pocztówki z kiosku.

W końcu wpadłam na genialny sposób, żeby wykorzystać moje zdjęcia jako pamiątki z podróży tylko dla przyjaciół. Każdemu z nich przesyłam teraz zabawne zdjęcia z indywidualnymi opisami, grafikami itp.

Dzięki możliwości ozdabianiu zdjęć w smartfonie i dodawanie im „charakteru” mam fantastyczne pamiątki z moich wypraw.

Dzięki technologii moi przyjaciele w końcu czują się docenieni! A ja dzięki swojej pasji cieszę się razem z nimi!

Sami zobaczcie! ;)


napisał/a: batistuta983 2014-12-05 01:55
Wystarczy, że opiszecie nam, jaki jest Wasz sposób na twórcze wykorzystanie technologii?

Ja wykorzystuję różne aplikację do ułatwiania sobie życia na każdym kroku. Bez tego dzisiaj trudno jest przetrwać szczególnie gdy pochodzi się z wioski, i chcemy się odnaleźć w dużym mieście. Mam aplikację która jest mapą, wedle której wiem jak się poruszać. Gdzie jest jaki sklep, parking, gdzie mogę coś zjeść. A najważniejsze widzę ulicę i adresy miejsc w których mam sprawy do załatwienia. Nie muszę błądzić po mieście i pytać ludzi. To piękne. Zawsze pilnuję aby telefon był w pełni naładowany, zanim wyjdę z domu.
napisał/a: lina-94_ 2014-12-05 14:39
Technologii twórcze wykorzystanie-do perfekcji mam w tym opanowanie
Gry czy innowacyjne aplikacje -to cuda największe,przyznajcie mi racje
Dzięki apce "Mój kalendarz" notesu nie potrzebuje,wirtualnie wszystko zapisuje
BMI wnet obliczam,wpadek przy tym nie zaliczam
Pomocnik ten wagę kontroluje,nic a nic mnie to nie kosztuje
Dni do miesiączki skrupulatnie oblicza,momenty płodne skromnie podlicza
Dodać tam mogę swoje nastroje i codzienne trudy,zmagania i znoje
Jest mi na co dzień super przydatna i do tego w obsłudze łatwa
PetaPic to kolejne technologiczne cuda,dzięki niej każdy kolaż się uda
Jest także bezpłatna i ciekawa,z nią ozdabianie zdjęć to czysta zabawa
Najlepsze momenty życia utrwala i przy tym albumu mi nie zawala
Posiada też w sobie efekty ciekawe,zwykłe programy stają się niemrawe
Pudełko na gwarancje to apka intrygująca,przede mną żadnych tajemnic niemająca
Przechowywać tam mogę gwarancje,paragony,dzięki temu mam portfel odciążony
Nosić już nie musze papierków sterty,mam je za dotknięciem klawiatury qwerty
Kopie ich bezpiecznie w komórce przechowuje,bałaganu w torebce już nie magazynuje
Gdy chęć mnie mimo braku czasu na zakupy najdzie i do tego potrzebna aplikacja się znajdzie
"Złote" wyprzedaże dają mi takie możliwości,tej aplikacji mi każda koleżanka zazdrości
Będąc u fryzjera za telefon chwytam,wirtualnie zakupy przemycam
Czasu nie tracę,koszyk zapełniam,swoje marzenia bez trudu spełniam
Wyprzedaże i promocje tam mogę przeglądać i dzięki temu szałowo wyglądać
Męża swojego zaskakiwać i z portfela kasy mu nie gibać. Ha!