Wygraj książkę kucharską Roberta Sowy!

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2014-11-19 12:13
[h=3]Lista laureatów konkursu[/h]
[LIST=1]
[*] dorota54
[*] chemasia
[*] Lara5
[*] korelacja123
[*] rendus
[*] Jaga53
[*] aczp
[*] anhe89
[*] justynarojek
[*] natalia_8906
[/LIST]
Zwycięzcom gratulujemy! Zostaną do nich wysłane prywatne wiadomości z prośbą o podanie danych do wysyłki. Należy je odesłać w ciągu 7 dni od daty otrzymania wiadomości - zgodnie z regulaminem.

Mamy do rozdania 10 książek!

[CENTER][/CENTER]
[RIGHT]fot. Fotolia/serwis prasowy/kolaż Polki.pl[/RIGHT]

Uwielbiasz spędzać czas w kuchni, pichcąc różne pyszności i testując nowe przepisy? A może dopiero zaczynasz swoją kulinarną przygodę i na razie bazujesz na najłatwiejszych daniach?

I w jednym, i w drugim przypadku mamy dla ciebie coś wyjątkowego - książkę kucharską Roberta Sowy! Znajdziesz w niej przepisy podzielone na cztery pory roku - wiele okazjonalnych pyszności, jak dania na Boże Narodzenie czy Wielkanoc, a także potrawy z produktów sezonowych. Wystarczy, że odpowiesz na jedno proste pytanie:

[CENTER]Wybierz jedną z pór roku i opisz, z czym kojarzy ci się ona pod względem kulinarnym!
[/CENTER]

Odpowiedź zamieść na naszym forum konkursowym.
Aby wziąć udział w konkursie, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem – sprawdź jak to zrobić krok po kroku!

Nagrody konkursowe

Do wygrania 10 książek Roberta Sowy pod tytułem "Cztery pory roku" (premiera książki 25 listopada 2014).
[CENTER]
[/CENTER]

Przed udziałem w konkursie zapoznaj się z REGULAMINEM.
Konkurs trwa od 24.11.2014 do 8.12.2014!

napisał/a: lina-94_ 2014-11-24 16:25
Dla mnie wszystkie pory roku są smaczne ale najbardziej chyba jesień :) Gulasz z jarmużem,który nauczyłam się dopiero robić jest pyszny! Smakuje całej rodzinie. Oprócz tego uwielbiam różne wariacje na temat dyni-kompoty,placuszki,a nawet sernik
losannas
napisał/a: losannas 2014-11-24 16:59
ZIMA, to dla mnie najcięższa pora roku, więc muszę ją sobie osładzać gorącym, smacznym i szybkim jedzeniem. Pierwsze danie, które przyszło mi na myśl, to najprostsza rzecz na świecie - kaszanka z cebulką! Dla niektórych najbardziej zimowym daniem może być bigos, ale ja wolę usmażyć na maśle mnóstwo cebuli i dorzucić do tego pikantną kaszankę... Teraz jeszcze tylko chlebek i można jeść. A na deser pierniczek! :)

Czy tylko ja się rozmarzyłam?
Pewnie tak, bo nie każdy lubi kaszaneczkę... A szkoda, bo zdrowa! :)
natalia_8906
napisał/a: natalia_8906 2014-11-24 18:18
Najbardziej pod względem kulinarnym (i nie tylko) lubię lato. Gdy w szklarni dojrzewają pomidory, na grządce wyrasta rukola, a obok zaczynają czerwienić się truskawki. Jest to pora roku bogata w świeże i zdrowe warzywa i owoce. Lato kojarzy mi się z lekką kuchnią, w której dominują sałatki ze świeżych warzyw i owoców, chłodniki (moje ulubione to ten z ogórka i z rzodkiewki), lekkie desery z owocami. Nie mogę zapomnieć oczywiście o cieście mojej Mamy (delikatnym biszkopcie ze śmietaną, truskawkami i galaretką) :) Z czym jeszcze kojarzy mi się lato? Oczywiście z lodami :) Zdrowymi, owocowymi sorbetami i tymi mniej zdrowymi robionymi na śmietance - oczywiście najlepsze domowe, gdy możemy dodać do nich na co tylko przyjdzie nam ochota - orzechy, wiórki kokosowe czy pokruszone ciasteczka - pychota :) I jak tu nie kochać lata :)
napisał/a: leoniu 2014-11-25 00:32
Jesień. Lubię kulinarnie jesień, choć jedzeniowo jest cięższa od wiosny i lata, dla mnie jest ulubioną jedzeniową porą. Może to z powodu barw. Soczyste kolory ostatnich owoców - nasycona czerwień malin, czerń jeżyn, blask żółtych i czerwonych jabłek. Lubię ją też warzywnie. I zupowo :) Krem z marchwi, krem z dyni -parujący z głębokich talerzy, w których pływają grzanki. O zupie z ziemniaków nawet nie wspominając. I ta szarość - poznańskich pyr, dymu z ognisk (teraz palić w zasadzie niczego poza liścmi kasztanowca, podżeranymi przez szrotówka kasztanowiaczka), zapach mokrej ziemi.
Jesień. Czosnek i cebula. Podsmażone na maśle. Jesienią można tłuściej. Przecież trzeba przygotować się do zimy :) Uwielbiam te zapachy i smaki.

Uwielbiam te weekendy, kiedy zionę czosnkiem :)
Tak. Lubię jesień.
Jesienią kawa z mlekiem i herbata z miodem i cytryną zaczynają też smakować tak jak powinny. To już ten czas.
napisał/a: IskierkaO 2014-11-25 10:48
Wiosna.Ta pora roku kojarzy mi się ze świeżością z,naturą która dopiero co rozkwita i ze zwierzyną która wychodzi ze swoich zimowych kryjówek.:)Wiosna kojarzy mi się z dziczyzną czyli po prostu dzik a konkretnie pasztet z dzika.Świeże warzywa prosto z ogrodu ,mnóstwo ziół i pachnący jałowiec.Do tego odrobina żubrówki dla wydobycia smaku i tylko czekać aż zapach rozniesie się po całym domu.
napisał/a: justynarojek 2014-11-25 12:06
Po względem kulinarnym uwielbiam jesień ponieważ jesień obfituje w grzyby, jabłka jak również i dynie. To jesienią przygotowuje aromatyczną zupę dyniową doprawioną ziołami i roztaczającą cudowny aromat. To także w tym okresie najczęściej gotuję zupę grzybową jak również faszeruje różne mięsa farszem grzybowym.Poza tym to czas lepienia pierogów czy marynowania grzybów a także sporządzania musów jabłkowych. Do tego dochodzą piękne jesienne kolory-czerwień, żółć, pomarańcz, brąz ,które nie tylko oddziałują na nasze zmysły ale przekładają się również na fantazyjne kompozycje potraw. Na skutek tego potrawy zachwycają nie tylko smakiem, aromatem ale również wyglądem. Jesień to taki okres robienia zapasów a ja jestem niczym chomik-lubię mieć wszystko po ręką może dlatego tak bardzo ją lubię.A poza tym jesień pachnie dla mnie lasem , świeżością i miłością.:)
napisał/a: olmix 2014-11-25 14:45
Gdy wiosenne słońce radośnie przez chmury przebija
i zima odchodzi i na długo przemija...
Cieszy się moja cała rodzina,
Czas świeżych warzyw się właśnie rozpoczyna.
Na talerzu nowalijki królują,
Wielbicieli swych coraz więcej znajdują.
Rzodkiewka, szczypiorek, świeża sałata,
wiosna w te smaki jest bardzo bogata!
Koperek, pomidory i wielkanocna rzeżucha
uwiodą nawet największego łakomczucha!
Sezon wieńczą ogórki małosolne,
które przygotowują idealnie tylko gospodynie zdolne
napisał/a: maja679 2014-11-25 14:57
Właśnie nadchodzi mroźna zima
a w naszym domu sezon na zupę z soczewicy się zaczyna
Wszyscy jej smak, zapach i aromat uwielbiamy
więc z chęcią tę pożywną zupę zajadamy
Zima w naszym domu ma zapach imbiru, cynamonu i goździków
nie może też zabraknąć wspólnego pieczenia pierników
Nasz przedszkolak nie może się już ich doczekać
więc w weekend zaczynami, po co dłużej zwlekać?
napisał/a: anhe89 2014-11-25 14:58
"Wiosna"

Pod względem kulinarnym kojarzy mi się ... ze szczypiorkiem i jajkami :o
Właśnie w tych dwóch produktach i daniach z nich znajduje się cała wiosna:
- wszystko odżywa i budzi się do życia - mały zarodek w jajku i szybko rosnący szczypiorek
-intensywne barwy - pięknie żółciutkie jajko i zielony szczypiorek
-zapach młodości - właśnie w taki sposób pachnie dla mnie szczypiorek
- nowe życie - jajko jest uznawane za symbol nowego życia

Może się wydawać, że moje skojarzenia są ubogie - jednak ta ubogość pokazuje, że pewne elementy są dla nas znaczące i nierozerwalnie kojarzą się z czymś.
napisał/a: anhe89 2014-11-25 15:05
[CENTER]"Lato"[/CENTER]

Zamykam oczy ...
czuję zapach arbuza, wgryzam się w niego. Jest soczysty, po brodzie kapią mi jego soki;
chodzę pod deptaku nadmorskim, w powietrzu unosi się zapach smażonej smacznej morskiej ryby;
wychodzę na balkon,a sąsiedzi w ogródku grillują kiełbasy, które nęcą mój brzuch;

Tak pachnie lato, z takim jedzeniem mi się kojarzy :)
napisał/a: anhe89 2014-11-25 15:09
"Zima"

Jestem ciekawa, czy ktoś zna "Zupę Bursztynową".
To właśnie ona i jej smak kojarzą mi się z zimą, bo to najlepsza pora roku do jej przygotowania.
W tejże zupie są dary od Ojca Neptuna jak i dary od Matki Natury. Zupa bardzo rozgrzewa i jest oryginalna w smaku - i nie ukrywam, że nie każdemu smakuje.