Świąteczne reklamy i ozdoby w listopadzie - co o tym sądzicie?

aniwey
napisał/a: aniwey 2014-11-15 18:59
Ledwo minęło Wszystkich Świętych, a już mamy w telewizji reklamy świąteczne, w sklepach - mikołaje i całą masę lampek, serwetek, figurek świątecznych do kupienia. W niektórych centrach handlowych pojedyncze sklepy mają już świąteczne wystawy.

Jaki macie do tego stosunek? Uważacie, że za wcześnie czy lubicie świąteczną atmosferę? Nawet 1,5 miesiąca przed świętami?

Mnie to nie przeszkadza nic a nic, bo kocham święta!
lore-ley
napisał/a: lore-ley 2014-11-15 19:16
Ja też bardzo lubię święta, ale dla mnie to mimo wszystko za wcześnie. Takie ozdoby i reklamy jestem w stanie oglądać z radością od 1 grudnia. Teraz jeszcze nie czuję tej atmosfery.
stazzja
napisał/a: stazzja 2014-11-17 14:44
Nie będę udawać, że mi przeszkadzają, bo tak nie jest :) Już myślę o prezentach na święta, kupuję świąteczne gadżety, cieszę się perspetywą świąt.
napisał/a: claudii87 2014-11-17 14:51
Mnie też nie przeszkadzają. Przypominają mi o tym, że już najwyższy czas za pierniki się zabrać ;)

Poza tym ja zawsze tak się cieszę na święta, że zaczynam się do nich przygotowywać już w listopadzie. Ba, już nawet część prezentów mam kupioną, bo była świetna promocja w Znaku :D
chmielka
napisał/a: chmielka 2014-11-17 15:30
Claudii, dzięki za info! Wyprzedaż nadal jest, a ja aż nie wiem, co wybrać :)
napisał/a: krilanka 2014-11-17 16:12
Ja też dołączam do tych, którym absolutnie świąteczne klimaty nie przeszkadzają. Nawet w listopadzie.

Z niecierpliwością czekam jeszcze na śnieg!
napisał/a: claudii87 2014-11-18 08:26
chmielka napisal(a):Claudii, dzięki za info! Wyprzedaż nadal jest, a ja aż nie wiem, co wybrać :)


Cieszę się :D Ja kupiłam 6 książek (i kubek!) za niecałe 160 złotych, więc nie jest źle :D Zwłaszcza, że postawiłam na takie cieniutkie maleństwa jak Biesy, Bracia Karamazow, Trzej muszkieterowie, Rozmowa w "Katedrze".... ;)

Krilanko, u nas śnieg ma być (ponoć) pod koniec tygodnia :D Już trzymam kciuki i czekam z niecierpliwością :D
napisał/a: oliwii5 2014-11-18 14:29
Uważam, że lekka przesada jest wystrajanie sklepów juz po wszystkich świetych w bożonarodzeniowe ozdoby-niedługo juz po wielkanocy będziemy przygotowani do Bozego Narodzenia-nie jest to normalne.
nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-11-18 14:37
Dla mnie to trochę za wcześnie, chociaż atmosferę świąt uwielbiam, ale dopiero, jak rzeczywiście są tuż-tuż.

Claudii, to rzeczywiście maleństwa :D A jaki kubek kupiłaś, jeśli można wiedzieć? Świąteczny czy w stylu dla mola książkowego? :)
napisał/a: claudii87 2014-11-18 15:07
Nawio, oczywiście, że dla mola! Z cytatem z Wielkiego Gatsby'ego! :D Już go pokochałam. Ma idealny rozmiar :D
cilsak
napisał/a: cilsak 2014-11-18 15:31
Za wcześnie, zdecydowanie za wcześnie! :) Moim zdaniem wprowadzanie atmosfery powinno mieć miejsce w grudniu, na początku lub po pierwszym tygodniu grudnia. ;) Święta uwielbiam, ale jestem przeciwny czemuś takiemu.
napisał/a: alinka1976 2014-11-19 09:51
Ozdoby mi nie przeszkadzają, bo faktycznie jak na dworze robi się zimno, a ze znacznym ochłodzeniem kojarzy się właśnie dzień wszystkich świętych (jak byłam dzieckiem to właśnie tego dnia zwykle po raz pierwszy wyjmowalismy zimowe kurtki z szafy), to chociaż w ten sposób może zrobić się cieplej. Święta kojarzą się z ciepłem i miłością, a ozdoby dookoła moga poprawiać humor. Najgorsze, że wówczas większość ludzi przypomina sobie o świętach i już tyle wcześniej zaczyna się zamieszanie. Do centrów handlowych ciężko wejść, bo zaczynają się przygotowania. W świętach zdecydowanie wole spokój niż ten zgiełk