Konto oszczędnościowe. Gdzie?

napisał/a: myszunia11 2014-10-10 07:39
W jakim banku obecnie warto jest założyć sobie konto oszczędnościowe? W najbliższych dniach chciałabym założyć sobie takie konto ale zastanawiam się gdzie.
Możecie coś polecić?
dziewiatka9
napisał/a: dziewiatka9 2014-10-10 11:44
Ja też się przymierzam do założenia konta i też szukam najlepszych opcji. Dużo dobrego słyszałam o koncie w ING, ale jeszcze nie zdążyłam tego sama sprawdzić.
napisał/a: sara899 2014-10-10 12:43
Najlepiej zobacz tutaj gdzie założyć takie konto :) może coś Ci się rozjaśni :)
jmalinowska
napisał/a: jmalinowska 2014-10-13 08:24
myszunia11 napisal(a):W jakim banku obecnie warto jest założyć sobie konto oszczędnościowe? W najbliższych dniach chciałabym założyć sobie takie konto ale zastanawiam się gdzie.
Możecie coś polecić?

Dobrze będzie sobie porównać ofertę wszystkich banków w tym zakresie.
Możesz sobie zajrzeć tutaj:
http://www.comperia.pl/ranking-kont-oszczednosciowych.html
Na stronie zobaczysz sobie pełen ranking kont oszczędnościowych, zwróć uwagę nie tylko na oprocentowanie jakie oferują ale również na dodatkowe opłaty.
Bardzo fajną ofertę mają obecnie Bank Smart i Millenium Bank. Oba oferują po 4% oprocentowania w skali roku.
napisał/a: myszunia11 2014-10-16 08:46
Dzięki zobaczę sobie.
Ale co to jest za bank ten Bank Smart ?
Bo szczerze mówiąc pierwszy raz w zasadzie o nim słyszę. A na pewno nie widziałam ich placówki w moim mieście ( a miasto nie jest takie małe...).
Millenium bank fajnie ale ja szukam czegoś raczej na dłużej..
Może macie jakieś propozycje kont oszczędnościowych tak na 12 miesięcy przynajmniej ?
jmalinowska
napisał/a: jmalinowska 2014-10-22 07:53
myszunia11 napisal(a):Dzięki zobaczę sobie.
Ale co to jest za bank ten Bank Smart ?
Bo szczerze mówiąc pierwszy raz w zasadzie o nim słyszę. A na pewno nie widziałam ich placówki w moim mieście ( a miasto nie jest takie małe...).
Millenium bank fajnie ale ja szukam czegoś raczej na dłużej..
Może macie jakieś propozycje kont oszczędnościowych tak na 12 miesięcy przynajmniej ?


A przejrzałaś sobie ten ranking, który tutaj dałam?
Bez ograniczeń daje konto BGŻ OPtima - dotyczy to nowych środków.
napisał/a: monika99 2014-10-23 15:26
na twoim miejscu to porównałabym kilka fajnych ofert i dopiero wtedy zobaczyła która się wyróżnia i wybrała tą najlepszą. Jak sie nie myle to tutaj http://www.tanie-konto.pl/ mają możliwość porównania kont. Może w jakimś stopniu ułatwi Ci to podjecie decyzji.
jmalinowska
napisał/a: jmalinowska 2014-10-24 08:31
Właśnie porównywać trzeba też z głowa.
Nie patrzyć się jedynie na oprocentowanie ale również na inne czynniki na przykład na to czy:
konto oszczędnościowe jest tylko dla nowych środków.
na ile jest promocja
napisał/a: allina987 2014-10-31 17:43
Swoje nadwyżki finansowe wpłacam na smart procent w Bank Smart. Oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku a więc najwyższe w kraju. Nie tracę też odsetek w przypadku wypłacenia pieniędzy z konta.
napisał/a: malinka0077 2014-11-03 10:38
allina987 napisal(a):Swoje nadwyżki finansowe wpłacam na smart procent w Bank Smart. Oprocentowanie w wysokości 4% w skali roku a więc najwyższe w kraju. Nie tracę też odsetek w przypadku wypłacenia pieniędzy z konta.


Ja również widziałam tę promocję w tym banku ale osobiście jestem nieufna takim ofertom... Było kilka nieprzyjemnych sytuacji w ostatnich latach na rynku finansowym tak więc sama stawiam głównie na te większe banki :P
W sumie ponoć opłaca się jeszcze stawiać na nieruchomości ale do tego trzeba mieć jednak odpowiednie fundusze.
napisał/a: myszunia11 2014-11-04 07:48
Ja również nie jestem taka ufna ale te 4% to nie jest tak źle co nie? :D
Szczególnie,że ostatnio przeglądałam sobie oferty lokat bankowych to wcale nie są takie wyższe...
napisał/a: allina987 2014-11-08 18:07
malinka0077 napisal(a):Ja również widziałam tę promocję w tym banku ale osobiście jestem nieufna takim ofertom... Było kilka nieprzyjemnych sytuacji w ostatnich latach na rynku finansowym tak więc sama stawiam głównie na te większe banki :P
W sumie ponoć opłaca się jeszcze stawiać na nieruchomości ale do tego trzeba mieć jednak odpowiednie fundusze.

Gdybym miała milion albo sto opłacałoby mi się trzymać takie pieniądze w każdym banku. Niestety nie mam takich pieniędzy więc wybieram ofertę banku smart jako najkorzystniejszą. Ale dzielnie gram lotto i pewnie w końcu zostanę milionerką ;)