Czy poszłybyście bez makijażu do pracy, szkoły?

lore-ley
napisał/a: lore-ley 2014-08-19 11:28
Ostatnio skończyła mi się kredka do oczu, a używam bardzo specyficznej, więc ją sobie zamówiłam i czekam, aż mi przyślą. Wobec tego chodzę bez pomalowanych oczu i się czuję łyyyso. Bardzo mi dziwnie. Raz zrezygnowałam też z cieni do oczu i już w ogóle byłam au naturel. Czułam się bardziej „zdrowo”, ale dziwnie. Rozmawiałam z koleżanką, która się w ogóle nie maluje. Mówi, że tak woli. I rzeczywiście, dopiero wtedy zwróciłam uwagę, że nie jest pomalowana. W ogóle nie wydawało mi się, że wygląda źle albo nieatrakcyjnie. Myślę, że byłabym zszokowana, gdym na co dzień widziała ją w pełnym makijażu, a tu nagle pokazałaby się bez.

Rzadko wychodzę z domu bez makijażu. Jeśli już, to po bułki do sklepu, ale u mnie to nie jest bezpieczne, bo mieszkam w małej miejscowości i wszyscy mnie znają. Jak się natkniesz na takiego znajomego, to wielka klapa. Zwłaszcza jeśli brakowi makijażu towarzyszy piękny domowy strój typu dres albo spodnie, które są może i wygodne, ale zdecydowanie nie są modne ;)

Ostatnio pojawiła się moda na pokazywanie bez makijażu, żeby pokazać, jak się wygląda naturalnie. Są w sieci filmiki np. z Joanną Horodyńską. Myślę, że to świetna akcja, bo uświadamiają kobietom, że gwiazdy z gazet też nie są idealne, a czasem nawet wyglądają gorzej niż my i że nie ma co aż tak się spinać. Pokazują też mężczyznom, którzy mają nie wiadomo jakie wyobrażenia wykreowane przez media, jak wygląda prawdziwa kobieta.

A czy Wam zdarza się wyjść bez makijażu do ludzi? Czy nie byłybyście w stanie?
dziewiatka9
napisał/a: dziewiatka9 2014-08-20 13:36
Ja czasem chodzę z lekkim makijażem – samym podkładem, ale bez niego chyba bym się w ogóle nie ruszyła z domu ;) Brak innych rzeczy, typu tusz, kredka mi nie przeszkadza, ale podkład to podstawa.
napisał/a: magdylena 2014-08-20 14:03
Może nie wyglądam najgorzej bez makijażu, ale jednak daje mi on taki komfort, że bez niego nie wychodzę z domu, chyba że do ogródka :)

[HR][/HR]opaska na wodę w kolanie
halszkaWu
napisał/a: halszkaWu 2014-08-21 11:01
Często słyszę, że mężczyźni wyglądają lepiej niż kobiety bez makijażu – wcale nie, tylko oni nie muszą się malować, więc jesteśmy przyzwyczajeni ;) Dla mnie makijaż jest ważny w dodawaniu pewności siebie. Też właśnie bardziej do tego niż do uatrakcyjnienia.
napisał/a: lussi_lil 2014-08-21 22:06
Ja się przestałam malować jakiś czas temu ;)
napisał/a: kaliina 2014-08-22 22:02
Mnie się zdarza wychhodzić bez i naprawdę nie mam z tego powodu kompleksów
napisał/a: Amko 2014-08-25 12:25
Ja podobnie,chociaż akurat jeżeli chodzi o pracę to lekki makijaż zawsze będzie czymś wskazanym. Co innego w przypadku szkoły,tutaj sytuacja ma się inaczej,makijaż czasem przeszkadza niż pomaga.
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-08-26 15:24
Ja tak chodzę często. Może nie do pracy, ale wszędzie indziej mi się zdarza. Na imprezy ze znajomymi, rodzinne, do sklepu – czuję się tak dobrze i mam przeświadczenie, że nie maltretuję cery.
napisał/a: lussi_lil 2014-08-30 11:21
Skóra jest o wiele ładniejsza po odstawieniu kosmetyków ;)
napisał/a: gadzina 2014-08-30 19:23
Nie, ogólnie nei wychodę z domu bez makijażu.
Ok, czasem na zakupy w sobotę...
Ale mój makijaż do kredka do oczu i tusz do rzęs
napisał/a: JoaSzasz 2014-08-31 23:59
Ja też rzadko pokazuje się bez makijażu, chociaż wydaje mi sie że nie wyglądam bez niego tragicznie. Po prostu jak pomaluję się podkładem od razu czuje się lepiej, bo mam bladą cerę naczynkową, a z podkładem wyglądam od razu jakby zdrowiej... Też mi się wydaje że to przez media i wykreowany obraz pięknych kobiet i gwiazd w makijażu ciężko nam na co dzień pokazać się gdzieś "naturalnie" bo wydaje nam się że źle wyglądamy
napisał/a: fashi0n 2014-09-14 22:47
Nie ma takiej opcji, zawsze chociaż krem BB musi być. Z Bielendy najlepszy.