Cukinia – jak ją wykorzystać w kuchni?

aniwey
napisał/a: aniwey 2014-08-08 15:11
Czy dodajecie to swoich potraw cukinię? Możecie pochwalić się swoimi ulubionymi i najbardziej pysznymi przepisami? Ja dopiero zaczynam, jadłam raz u koleżanki placuszki i były pyszne, więc sama chciałabym spróbować :)
napisał/a: gadzina 2014-08-08 20:10
Cukinia ma wiele zastosowań.
Choćby jak własnie do placków ziemniaczanych.
Można zrobić zupę krem, ale przepisu nie pamiętam.
Można zrobić lecza i sa tu różne wariacje na ten temat.
Ale można też zrobić zapiekaną, z farszem z miesa mielonego.
Dodaję mięso, cukinię z wydrązenia, cebulę, czosnek, pomidory, w sumie tu można dac dowone dodatki.
Dajesz potem na pól h do piekarnika pod koniec posypujesz serem
napisał/a: gabryska90 2014-08-12 12:59
Ja proponuję cukinię wykorzystać w leczo, jest naprawdę pyszna w połączeniu z papryką. Lubię również grillowaną w ulubionych mieszankach ziół lub jako dodatek do zapiekanek makaronowych i ziemniaczanych. Zarówno z dodatkiem mięsa, jak i w bardziej wegetariańskiej wersji ;)
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-08-12 13:50
Dzięki dziewczyny, a macie jakieś konkretne przepisy? ;)
malinowa_011
napisał/a: malinowa_011 2014-08-16 20:26
Ja uwielbiam cukinnie obtoczoną w jajku i bułce tartej, następnie usmażoną na patelni :P dla mnie jest przepyszna. Albo właśnie placuszki z cukienni, W sumie analogicznie do ziemniaczanych się je robi. Można dodać jedynie jogurt :)
napisał/a: fashi0n 2014-08-17 18:32
Ja lubię w formie faszerowanej :))
napisał/a: panim 2014-08-18 13:17
daję świeżą do sałatek z octem balsamicznym lub do sałatek owocowych z miodem a także na kanapki i do szaszłyków grillowanych
napisał/a: magdylena 2014-08-18 18:02
leczo lub grillowana, ewentualnie panierowana i smażona na patelni, bardzo lubię wszystkie sposoby. Nie każdy wie, że pyszne są kwiaty cukini, panierowane w jajku i smażone na patelni. Najlepiej żeby było świeżo zerwane i rozłożone.

[hr][/hr] kalendarze trójdzielne na szkoleniach bhp
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-08-19 11:33
Dzięki, popróbuję i dam znać. I czekam na kolejne pomysły, na pewno też się innym przydadzą, bo cukinia jest ostatnio na czasie – zdrowa i smaczna ;)
napisał/a: fashi0n 2014-09-14 23:17
Świetnie pasuje na grilla :)
napisał/a: warzywnik 2014-09-17 10:36
..ja mam na blogu fajny przepis ale na bakłażana z farszem. Farsz jest na tyle pyszny, że polecam do nafaszerowania nim cukinie. Będzie jeszcze lepsza:)
blog kulinarny slaski warzywnik
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-09-17 12:06
Dzięki, na pewno zajrzę :) A z grilla już próbowałam - rzeczywiście jest przepyszna!