Czy oddałybyście rodzica do domu starości?

aniwey
napisał/a: aniwey 2014-08-05 15:17
Wiem, że to jest kontrowersyjny temat, ale właśnie dlatego chciałabym go poruszyć: czy gdyby Wasz rodzic był bardzo stary i wymagał stałej opieki: pilnowania, czy nie włącza przypadkiem gazu, pamiętania o lekarstwach, ubierania, czy w najgorszym razie, zmieniania pampersów, oddałybyście go do domu starców?

Ja zawsze byłam zdania, że to zbrodnia, ale teraz zmieniam zdanie. Opieka nad niepełnosprawnym starszym rodzicem wykańcza psychicznie i fizycznie. Powoduje irytację, nerwy. Zabiera mnóstwo czasu. A oddany pod opiekę w bardzo dobre ręce będzie miał w domu opieki jak u Pana Boga za piecem. Będzie mieć profesjonalną opiekę na miejscu, pozna inne osoby w swoim wieku i rodzina będzie go odwiedzać. Mimo to sama bym się jednak chyba nie zdecydowała…

A jakie jest Wasze zdanie?
dziewiatka9
napisał/a: dziewiatka9 2014-08-06 15:29
Moi rodzice sami mówią, że chcieliby być w takim dobrym ośrodku, że paradoksalnie tam byliby bardziej niezależni.
napisał/a: sara899 2014-08-11 11:12
A czy mnie ktoś oddał jak byłam mała i nieznośna?
basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-08-12 15:02
Nie oddałabym rodzica do domu starców, ale oddałabym chorego do hospicjum. Tam panują naprawdę świetne warunki, a opieka jest lepsza niż przeciętny człowiek mógłby zapewnić choremu w domu. Można siedzieć przy chorym bardzo długo, on się czuje lepiej, mniej go boli.
napisał/a: ewusia50 2014-08-13 09:13
sara899 napisal(a):A czy mnie ktoś oddał jak byłam mała i nieznośna?


Wlasnie jak ja bylam mała mnie nikt nie oddal a byłam bardzo nie grzeczna .. wiec ja tez nie oddała bym .. mieli duzo cierpliwoci jak bylam mała wiec taraz ja ją mam teraz dla nich ..
stazzja
napisał/a: stazzja 2014-08-14 13:08
sara899 napisal(a):A czy mnie ktoś oddał jak byłam mała i nieznośna?


Dokładnie :) A na swoim "zdjęciu" w avatarze nadal jesteś bardzo mała i pewnie nieznośna ;)

Ja też bym nie oddała, ale nie uważam, że zawsze to coś najgorszego. Chociaż niektóre osoby same mówią, że chcą tam iść, bo nie chcą być ciężarem. I naprawdę wolą to niż zdawanie się na łaskę rodziny.
napisał/a: zenonduda 2014-08-23 10:44
Nie oddam ani dziadków,ani teściów,a rodziców tym bardziej.
napisał/a: lindos 2014-08-28 18:52
przecież można wynająć jakąś opiekunkę, która pilnowała by chorego rodzica w godzinach naszej pracy. Nie rozumiem, jak można rezygnować z możliwości przebywania z członkami rodziny póki jeszcze żyją i możemy to robić...
napisał/a: gadzina 2014-08-28 20:15
kiedyś bym powiedziała że nie oddała bym..
Ale widzę, że różne rzeczy się dzieją, i sytuacje w życiu różne mogą sie stać...
napisał/a: karlbrand 2014-08-29 11:36
Nie,chociaz w dzisiejszych czasach to przynajmniej luksus dla starszych osób,jak kogoś stać.
marteczka67
napisał/a: marteczka67 2014-08-30 23:50
Kiedyś sadziłam że nigdy nie oddałabym nikogo do domu starców a tym bardziej rodziców, ale pomagałam opiekować się mężowi jego mama czyli Teściową. To coś strasznego tym bardziej że musiałam kolo niej wszystko robić ( nawet zmieniać pieluchy, myć w łóżku bo nie chodziła ) Do tego stopnia że mój mąż musiał zrezygnować z pracy bo wymagała opieki 24/h . Pracowałam tylko ja , wpadliśmy w straszne długi które do tej pory spłacamy Teraz wiem że nigdy nie pozwolę aby moja córka musiała się mną tak opiekować, sama sobie załatwię dom starców jeszcze za w czasu ,bo wiem że nie jest to takie proste, nie będę ciężarem dla niej Przecież zawsze będzie mogła mnie odwiedzić Tylko że to nie takie łatwe jak sądzicie bo prywatne domy opieki kosztują a nie wiem czy z moja przyszłą emeryturką będzie mnie na to stać No ale zaczęłam odkładać możne się uda !
napisał/a: malk_00 2014-08-31 15:26
myślę, ze to bardzo dużo zależy do sytuacji w jakiej bym była

_________
Granulowany węgiel aktywny