Wygraj 10 książek "Superfacet nie istnieje. No i co z tego?"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2014-07-28 11:50
Musisz mieć tę książkę!


fot. Fotolia

Na półce każdej kobiety powinny być różne książki i poradniki o facetach
. Wszak stanowią oni ogromną część naszego życia! Warto wiedzieć o nich trochę więcej, aby móc jeszcze lepiej zrozumieć sposób myślenia mężczyzn.

"Superfacet nie istnieje. No i co z tego?" - o książce

Książka o superfacetach, jakich kobietom obiecują marzenia, i o zwykłych mężczyznach, jakich dostają od życia. Po jej przeczytaniu każda pomyśli: „dobrze, że są marzenia, ale całe szczęście, że są jeszcze realni faceci”. Małe dziewczynki wychowywane są w nadziei, że pewnego dnia przyjedzie po nie książę z bajki na białym koniu. Ale przecież książę z bajki nie istnieje! Piękna księżniczka też nie.

Ta zabawna książka opisuje i klasyfikuje wszystkie rodzaje facetów, których prawdziwa kobieta, w prawdziwym życiu (zawsze skomplikowanym), w prawdziwych sytuacjach (zawsze zagmatwanych) może spotkać na swojej drodze. Mamy więc: emocjonalnych popaprańców, alergików uczulonych na stałe związki, synków mamusi, wiecznych małych chłopców i liczną kolekcję innych gatunków. Mamy nawet instrukcję obsługi. Miłej lektury...

Zadanie konkursowe

[CENTER]Jakie cechy powinien mieć Twoim zdaniem superfacet? Swoją odpowiedź umieść na naszym forum, a później już tylko czekaj na ogłoszenie wyników. Może to właśnie Twoja odpowiedź okaże się jedną z tych najciekawszych.
[/CENTER]

Nagrody

Redakcja nagrodzi aż 10 osób! Każdy ze zwycięzców otrzyma książkę "Superfacet nie istnieje. No i co z tego?".

[CENTER] [/CENTER]

Przed udziałem zapoznaj się z REGULAMINEM

Konkurs trwa od 28.07.2014 do 18.08.2014.
justynak2608
napisał/a: justynak2608 2014-07-28 13:25
Superfacet? Opiekuńczy,kochający i pracowity. Wierny, lojalny i ufny. Bez nałogów i z poczuciem humoru. Myslę,że facet z takimi cechami to superfacet. Właściwie to mój facet taki jest:)
napisał/a: marta_z1907 2014-07-28 14:11
Zgadzam się z tytułem książki- ideału nie było, nie ma i nie będzie. Nigdy.

Gdyby ów ideał istniał to musiałby posiadać szereg bardzo ważnych cech.
Warto zacząć od najważniejszej- wierny. Zdrada jest końcem wszystkiego.
Dalej to uczciwy, rozsądny, będący sobą i nie udawający nikogo innego. Nie zaszkodzi też jak będzie zaradny (co wiaże się z samodzielnością). Musi też umieć zadbać o kobietę (np.ugotować pyszny obiad). Dla mnie ważne jest również, żeby umiał rozśmieszyć, czyli nie może być ponurakiem.

Z tym ostatnim w szczególności na pewno podbije moje serce :)
napisał/a: jaga12Xj1 2014-07-28 14:28
Nie ma idealnych facetów prawie każdy ma jakieś wady
napisał/a: ANN 2014-07-28 15:21
Superfacet? To facet, który wytrzyma z nami kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Rasy macho - najlepiej biznesmen.., zapracowany, zasobny finansowo, o dużej kondycji, ambitny w sypialni, miły w dotyku, uroczy towarzysko, małomówny w domu, pomocny w drobnych i wielkich sprawach,
bez złych nawyków i bez pilota od telewizora w dłoni, bez hipochondrii,
bez żadnych jawnych lub ukrytych felerów, z bezkrytycznym uwielbieniem płci żeńskiej, który na mój widok traci oddech i czuje łomotanie serca.
I jest to taki facet, który na starość nie zgłupieje!
napisał/a: aagnieszkaa1 2014-07-28 16:20
Szczery
Uprzejmy
Pracowity
Elegancki
Romantyczny
Fantastyczny
Ambitny
Cierpliwy
Entuzjastyczny
Troskliwy

[CENTER]I jeszcze jedno:

Jaka jest największa zaleta
superfaceta?
To jego ogromne poczucie MĘSKOŚCI,
które sprawia kobiecie wiele radości.
Lecz jak się ta męskość ukazuje,
że u kobiety uśmiech na twarzy się maluje?
MĘSKOŚĆ to siła od której mężczyzna nie stroni
i przed złem swoją kobietę uchroni.
MĘSKOŚĆ to odwaga,
a nie tylko bicepsy i idealna waga.
I jeszcze jedno: MĘSKOŚĆ to szacunek do kobiety
i nie ma tutaj innej ważniejszej zalety! [/CENTER]

Przy takim SUPERFACECIE rzeczywistość powinna być piękniejsza niż marzenia kobiety!
napisał/a: mulinka 2014-07-28 16:26
Idealny facet -wyrozumiały, szczery, wierny, kochający, powinien potrafić słuchać, móc przytulić ( nie chodzi o seks :))); być opoką w związku partnerskim, być osobą, na której zawsze mogłabym polegać, jak na Zawiszy. Być moim codziennym wsparciem.
napisał/a: ayria 2014-07-28 16:32
Już przestałam wierzyć, że taki istnieje...Bo jak tu wierzyć, gdy ideał, którego się ubóstwiało, sprawiający wrażenie uosobienia męskości, wierności itp itd okazuje się kimś innym? KAŻDY z nas ma słabości, kompleksy, jakieś potrzeby, ciemną stronę, ale nie zawsze to ujawnia...A gdy ujawnia, następuje zdziwienie. Ok, powiało trochę pesymizmem a ja tu muszę napisać o cechach superfaceta.
No więc, przede wszystkim, muszą być to cechy stałe! To kobieta zmienną jest. Facet niech będzie stały w uczuciach. Niech nie zmieni go przypadkowo spotkana dziunia czy jakieś niemiłe zdarzenie. Niech na nieoczekiwaną wieść o ciąży partnerki nie zmienia się nagle z macho w tchórzofretkę.
Ideałem superfaceta jest dla mnie wojownik w stylu Bruce'a Lee. Opanowany, pewny siebie, niezachwiany. Trochę skryty, mający swe zdanie. Bez kompleksów - a jeśli je ma, niech nad nimi pracuje. Szanujący kobiety. Silny, ale demonstrujący to tylko kiedy trzeba. "Flot like a butterfly, sting like a bee". Z ambicjami, ale nie karierowicz. Nie gadżeciarz. Nie niewychowany mamisynek, który nie zakończył sukesywnie etapu dojrzewania. Superfacet nie powinien epatować swoim bogactwem (lub też jego brakiem). Jeśli ma kobietę, to nigdy nie daje jej powodów do zazdrości - to innym kobietom daje powody do pozazdroszczenia swojej partnerce. Superfacet umie sam o siebie zadbać - uprać swoje rzeczy, ugotować sobie obiad, posprzątać w mieszkaniu (jak nie lubi lub nie ma czasu zatrudnia kucharza/sprzątaczkę). Nigdy nie dopuszcza do sytuacji, by jego kobieta klęczała ze ścierką na podłodze albo dźwigała siaty z zakupami. Superfacet traktuje kobietę jak skarb, a nie narzędzie do umilania sobie życia. Superfacet zawsze ma czas dla swojej kobiety. Ma zainteresowania, pasje (niegłupie) i umie się inteligentnie wypowiedzieć bez wymądrzania (pt "ja wiem lepiej"). Superfacet nie ma cech rozkapryszonej 6-letniej dziewczynki. Nie ma - w ogóle. Superfacet nie podnosi głosu. Z pokorą słucha podniesionego głosu partnerki. Umie ją udobruchać. I przeprosić. Sprawić, by się o nic nie martwiła, nie złościła, nie podejrzewała. Superfacet jest fascynujący.

Ok, rozmarzyłam się. : P
evelinek13
napisał/a: evelinek13 2014-07-28 16:37
moj ideał moj super facet powinien byc mega przystojny ale i tez dobrze wyposażony :D Powinien byc uroczy, uwielbiac moje przyjaciolki( w granicy rozsadku :) ) dodatko powinien zachwycac mnie swoja inteligecja oraz bardzooo mocno mnie kochac tak jak nikt nigdy jeszcze nikogo nie kochał. Codziennie powinien mnie rozsmieszac nie pozwolic bymsmy sie soba kiedykolwiek znudzili powinien pasowac do mnie idealnie jak puzzel do puzzla :) i powinien zawsze i wszedzie wiedizec ze moj facet ma byc tylko moj :)
napisał/a: K26 2014-07-28 17:58
Superfacet przede wszystkim powinien być mądry. Mężczyzna musi kojarzyć fakty i umieć znajdywać wyjście z trudnych życiowych sytuacji. Musi być stateczny i stąpać twardo po ziemi. Dowcipny , aby zjednywał sobie otoczenie. Winien przyjmować odważnie i z uśmiechem wszystko to, co mu przyniesie życie. Uparty i konkretny, aby załatwiać sprawy urzędowe, których ja nienawidzę. Szarmancki i pomocny, wtedy, kiedy będzie mi bardzo źle. Wtedy przytuli, pocieszy i pocałuje. Namiętny i pełen pasji, tak aby się z nim nigdy nie nudzić.
Pozdrawiam
napisał/a: julinej 2014-07-28 20:18
SUPERFACET? Chyba każda z nas kiedyś takiego spotkała. Do mnie też los się uśmiechnął. Przekonałam się, że to nie bajka, on istnieje i niczym superman - nie da się go zapomnieć. Jakie powinien mieć cechy? Przede wszystkim cierpliwość ... kobiety w końcu uwielbiają zakupy, a zakupy z facetem to dopiero przeżycie. Gdy zaczynam tonąć mój superfacet powinien nurkować i mnie ratować, a nie kopać nogami by mi się nie udało wydostać ;) Poza tym Superfacet powinien umieć omijać korki. Każda uwielbia to uczucie, kiedy milion aut stoi w korku, a superfaceta wyróżnia to, że omija je i z dumą pokazuje, że zna miasto i wie jak ominąć gwar. Superfacet powinien też być opiekuńczy i gdy śpię, a koło mnie lata komar - powinien zrobić wszystko, by usunąć go i pozwolić mi spać dalej. Powinien też od czasu do czasu porozmawiać z moimi rodzicami, a nie uciekać niczym widmo :) Jaką jeszcze cechę powinien mieć superfacet? powinien potrafić mnie rozśmieszyć, nawet, gdy obiad mi się przypalił :) Powinien też unieść mnie ponad ziemię, nie ważne ile ważę ;) Tak taki jest mój superfacet i życzę żebyście na takiego trafiły :)
napisał/a: xtina120 2014-07-28 20:19
Superfacet powinien być osobą o mocnym charakterze, musi wiedzieć czego chce i do tego dążyć. Nie zdecydowanym i nieśmiałym mówię stanowcze NIE. Idealny mężczyzna posiada nie tylko piękne ciało ale także umysł i duszę. Jest przedsiębiorczy, charyzmatyczny, mocno stąpający po ziemi oraz odpowiedzialny za wszystko co go dotyczy. Jak wiadomo superfacet posiada także drobne wady - przecież nikt nie jest idealny, a każda kobieta potrzebuje mężczyzny, a nie precyzyjnie wykonanego robota.