Co ubrać w upalne dni do pracy?

warriorka
napisał/a: warriorka 2014-07-08 14:17
Jak się ubieracie, kiedy na zewnątrz jest gorąco, a wiadomo, do pracy iść trzeba, i za bardzo rozebrać się nie można?

Ja wybieram koszulki na grubych krótkich ramiączkach, spodnie do kolan albo sukienki. A Wy? Jak ludzie chodzą ubrani u Was w pracy? U mnie jest dziewczyny w przykrótkich szortach, wielkich szpilach, dużych dekoltach - dziwne, że się z tym dobrze czuje...
stynek
napisał/a: stynek 2014-07-11 18:54
Ja staram się nosić przewiewne sukienki bądź tuniki. Ewentualnie spódniczka do kolan i bawełniana koszulka z krótkim rękawkiem
napisał/a: Becia88 2015-08-22 15:49
To wszystko zależy od firmy w której się pracuje i zasad w niej panujących. Jeśli nie ma jakiegoś strasznego rygoru w kwestii ubioru wówczas można się ubrać wa taki sposób jak opisujecie. Natomiast jeśli pracujemy w dużej korporacji, mamy ciągły kontakt z klientem i jesteśmy niejako wizerunkiem firmy to wtedy starajmy się wybierać cienkie tkaniny, najlepiej len bo jest bardzo przewiewny. Trzymajmy się zasady biznes casualu ale wybierajmy cienkie materiały które pomogą naszemu ciału oddychać w ciężkich temperaturach.
napisał/a: martita8888 2015-08-25 09:56
Najlepsze na upały sa przewiewne sukienki i spódnice :)
napisał/a: mondasz78 2015-09-01 15:16
Mam w swojej szafie kilka sukienek i spódnic z lnu. Na takie upały sprawdzają się doskonale. A poza tym na upały koniecznie trzeba zakładać przewiewne, bawełniane ubrania - żadnych sztucznych materiałów. Najbardziej współczuję osobom, które muszą ubierać się biznesowo. Aczkolwiek w wielu firmach jest teraz klimatyzacja, więc nie ma tego problemu.
napisał/a: trisz 2015-09-02 09:44
Myślę, że jakaś sukienka z lekkiego materiału byłaby idealna :)
stazzja
napisał/a: stazzja 2015-09-02 20:15
Ja też uważam, że takie lekkie letnie sukienki to jest to! Nie są zbyt frywolne, a jednocześnie pozwalają się nie ugotować i są po prostu ładne :)
napisał/a: trisz 2015-09-18 09:40
Warto poczytać sobie o ubiorze biznesowym w upalne dni. Ja wzięłam stamtąd sporo porad, między innymi co do materiałów, kolorów i fasonów ubrań.
napisał/a: kisowska234 2015-11-10 15:22
Sukienka, nie za długa i nie za krótka oraz oczywiście z minimalnym dekoltem bo w biurze niestety inaczej nie wypada :)
napisał/a: furgomo 2016-06-28 23:12
Są już fajne przewiewne materiały z drugiej strony nie trzeba jakoś specjalnie kombinować i można naprawdę dobrać fajne rzeczy. Przykład macie tutaj - http://coubrac.pl/ gdzie przez stronę doradzi Wam jakieś fajne kreacje. Dobra opcja, dla Pań które mają pełne szafy, a nie do końca wiedzą jak skompletować z nich jakiś fajny ciuch na sobie.
napisał/a: down4 2016-06-29 11:27
Proponuje zwiewną sukienkę z nutą elegancji.
nowikowa_d
napisał/a: nowikowa_d 2016-06-29 12:31
W pracy muszę być elegancka dlatego jedyne z czym mogę pokombinować to materiały - im cieńsze i bardziej przewiewne koszule tym lepiej. Muszę jednak uważać, by nie prześwitywały. Średnio by to wyglądało w biurze ;)