Diety - zasady, czego nie robić?

warriorka
napisał/a: warriorka 2014-06-30 19:15
Czego za nic w świecie nie można robić na diecie? Jakich zasad trzeba przestrzegać? Np. z jakich produktów nie można rezygnować, nawet na najbardziej drastycznej diecie? Ile posiłków dziennie powinno się jeść? I inne.
napisał/a: a_grestowa 2014-07-07 18:11
Proszę uprzejmie - tu wszystko napisane jest http://dieta-cambridge.pl/warto-wiedziec/dekalog.html :)
napisał/a: rosie_hw 2014-07-09 22:57
ja uważam, ze przede wszystkim odstawic nabial. zawarta jest w nim laktoza, ktorej dorosle osoby nie trawią. ponadtwo przyczynia sie ona do zatrzymywania wody podskornej a co za tym idzie - cellulitu :) nie jem nabialu od 3 tygodni i wygladam sto razy lepiej
napisał/a: Dama1 2014-07-11 11:51
Dobrze jest jeść dużo ryb, nie są tłuste, mają delikatne mięso, jest sporo przepisów na rybki na stronce grrilujgotuj.pl na tuńczyka lub sandacza, fajne pomysły również jak zrobić rybę na grillu, ma wtedy lepszy smak, a wartości odzywcze pozostaja takie same. Także przede wszystkim RYBY!
warriorka
napisał/a: warriorka 2014-07-11 15:10
Dzięki dziewczyny! Porady zaraz sobie przeczytam, a z tym nabiałem to racja - ostatnio też nie jem i wyglądam,a przede wszystkim czuję się o wiele lepiej. Żadnych wzdęć, burczenia w brzuchu.
napisał/a: tosia123 2014-07-12 12:44
Najważniejsze jest żebyś nie chodziła głodna i żebyś się nie głodziła, bo wtedy organizm robi zapasy w organizmie. Wszystko z umiarem i co najważniejsze, to powoli wdrażać dietę żeby nie zszokować organizmu. Pozdrawiam
napisał/a: mikusia24 2014-07-14 23:01
Odstawić nabiał? Nie słyszałam większej głupoty!. Nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuję węglowodanów, nabiału i tłuszczy. Oczywiście trzeba je odpowiednia proporcjonować. Nie nalezy rezygnować z jakiej kolwiek kategorii jeśli nie chcemy szkodzić zdrowiu.

Sporo wiem na temat żywienia, przez kilka lat uczyłam się z tej dziedziny.


aGrestowa bardzo mądre rzeczy piszą na tej stronie!
napisał/a: januszinho 2014-07-15 09:07
Jest kilka żelaznych zasad:

- Nie podjadać między posiłkami,
- Nie jeść przed snem,
- odstawić słodycze,
- jeść owoce wspomagające metabolizm (jabłka itp)
- wspomagać się sportem,
- nie załamywać się po kilku dniach,
- nie wierzyć w diety cud :)
napisał/a: maganta 2014-07-17 13:50
najważniejsze to, żeby jeść mało przetworzone jedzenie w odstępnach ok. 5 godzin :)
napisał/a: bellka 2014-07-23 15:56
ja zanim wzięłam się za odchudzanie poczytałam trochę w necie o różnych kwestiach - najwięcej na budujmase.pl
napisał/a: majaaa82 2014-07-23 20:39
Na pewno nie należy ćwiczyć rano na czczo (spala się mięśnie).

Śniadanie jest ważne. Niby tyle się o tym mówi, a nadal wiele osób o tym zapomina
napisał/a: rehkasia 2014-07-25 17:11
No właśnie zdecydowanie śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Poza tm trzeba odstawić alkohol, nie jeść przed snem i ruszać się odrobinę więcej.