Nieznane miejsca w Polsce – gdzie pojechać?

stazzja
napisał/a: stazzja 2014-06-25 21:27
Dziewczyny, możecie polecić jakieś mniej znane, ale urokliwe miejsca w Polsce, które warto odwiedzić, bo jest piękne otoczenie albo piękna przyroda. Jest mi obojętne, czy to będą góry, czy morze, czy Mazury, czy inna część Polski. Spamerów proszę o niewklejanie linków reklamowych do SPA, hoteli i innych, bo nie o to chodzi :)
napisał/a: moneczka 2014-10-30 18:56
Trochę spóźniona odpowiedź :) ale może komuś się przyda - Puławy, Kazimierz Dolny, Nałęczów albo Janowiec? Piękne miejsca na Lubelszczyźnie - jedno od drugiego oddalone max. o 30 km.
nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-10-31 18:34
Moneczka, dobrze, że ożywiłaś ten wątek :)

Ja bym poleciła Mosinę, Rogalin, Puszczykowo i te okolice w Wielkopolsce. Pięknie tam jest, Wielkopolski Park Narodowy urzeka.
napisał/a: basienka1984 2015-01-09 12:33
ja byłam kiedyś właśnie w spa, ale w miejscu najcudowniejszym. Dolny śląsk, jelenia gora, jagniątków ;) nocowałam nad wodospadem ale okolica tego miejsca jest niesamowita. lasy, góry, łąki, tereny cudowne. Widoki niesamowie..
dmisi
napisał/a: dmisi 2015-03-04 14:25
Ja polecam również Sandomierz. Ojciec Mateusz zrobił mu dużą promocję, ale miasteczko naprawdę urokliwe i warte odwiedzenia :)

A może ktoś polecić coś w Górach? Jakieś miejsce, idealne na weekend, gdzie można odpocząć na łonie natury? Jakieś urokliwe miejsce z której można podziwiać krajobraz :)
napisał/a: m_cieslik89 2015-03-23 23:32
Zgadzam się co dolnego śląska - Jagniątków (jak byłam w liceum to byliśmy w nim na wycieczce klasowej - przepiękne tereny do spacerowania), Wałbrzych (Zamek Książ i cały obiekt Riese), Zamek Czocha (z możliwością noclegu w zamkowych komnatach). Chyba nie pojawił się jeszcze Kraków - niesamowita historia, przepiękne miasto - polecam serdecznie :)
napisał/a: hanianow 2015-03-25 17:53
Sandomierz...byłam tam tylko raz w dzieciństwie, i pamiętam do dziś tą wycieczkę, jest tam naprawdę bardzo ładnie.
Z miejscowości w górach polecam Szczawnicę :)
iwonakot86
napisał/a: iwonakot86 2015-08-13 10:19
Nigdy nie byłam w Sandomierzu i nawet bym nie pomyślała, że może być to miejsce warte odwiedzenia :)
napisał/a: magda_sissel 2015-08-28 10:49
polecam takie trójkąt Sandomierz-Zamość-Kazimierz Dolny

tamte tereny są przepiękne, można uprawiać praktycznie każdą aktywność, jeżeli ktoś lubi sporty
jest wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania- poza wspomnianymi miejscowościami, to choćby taki Krzyżtopór!!!
najlepiej wejść na stronę PTTK z tych miast i tam poszukać propozycji

turystów jest niewiele, więc dla mnie to dodatkowy plus
napisał/a: mellea 2015-09-25 07:07
Chcemy wybrać się na weekend do Szczecina. Czy jest tam coś ciekawego do zwiedzenia?
Gdzie spać, jeść i co warto zobaczyć w tym mieście?
bertelen
napisał/a: bertelen 2015-09-26 09:48
mellea napisal(a):Chcemy wybrać się na weekend do Szczecina. Czy jest tam coś ciekawego do zwiedzenia?
Gdzie spać, jeść i co warto zobaczyć w tym mieście?


O widzę,ze chcesz odwiedzić moje rodzinne miasto ! Powiem Ci,że jest sporo do zwiedzania a w sieci jest wiele przewodników na temat ciekawych miejsc tak wiec najlepiej jakbyś sama sobie je poczytała. Na obiadki proponuję chodzić do baru Obiadek (jedzenie Szczecin - tutaj jest ich strona). Mają tam niedrogie oraz bardzo smaczne jedzenie w Szczecinie. Zestaw obiadowy kosztuje 12 zł. Czyli jak widzisz nie jest drogi jak na takie miasto a mi smakuje lepiej niż w tych droższych restauracjach.
Smaczna, kuchnia polska.
napisał/a: anielaa26 2016-02-24 06:30
Może jednak sprawdziłybyście tę ofertę - hotel rzeszów. Mają tam spa także jest to świetne miejsce na wypoczynek nawet taki weekendowy:)