Bez jakiego sprzętu kuchennego się nie obejdziecie?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-05-28 10:47
Macie jakieś swoje ulubione sprzęty? Czego w Waszej kuchni po prostu nie mogłoby zabraknąć? :)

Ja nie jestem zdolną kucharką, więc nie gotuję za dużo. Dlatego nie obeszłabym się bez… mikrofali ;) Podgrzać jedzenie, wstawić popcorn i inne – ona jest niezastąpiona. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to najzdrowszy sposób na odżywianie, ale zdecydowanie ułatwia życie.
napisał/a: emila3000 2014-05-29 01:25
zmywarka !!! kiedy się skończą detergenty albo coś się z nią stanie to jest tragedia :P

mikrofala też - bo mleko na kawę w niej grzeje, a kawki pije dużo :P ale da się to zastąpić - np kuchenką i w drugą stronę.
A zmywarka jest do nie zastąpienia przez nic :P

po za tym kocham mój mikser planetarny i bez niego byłoby ciężko pieczywo wyrobić, albo ciasto zrobić.
basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-06-09 16:18
Emila, a czym jest ten mikser planetarny i czym się różni od nieplanetarnego? ;)
napisał/a: emila3000 2014-06-09 18:24
Mikser planetarny to mikser typu KithenAid. Ja mam kenwooda, bo wedlug mnie jest bardziej wytrzymały i funkcjonalny.

Takie miskery mają ogormną moc - moj ma 1400
mieszadło rusza się tak jak planeta. Doczepione jest do głowicy na której standardowo wiruje, a cała głowica dodatkowo porusza się ruchem kołomym dookała calej miski.

Błyskawicznie ubija smietane, wyrabia ciasto, nie straszne mu żadne ciasto chlebowe. Można przyczepiać do niego wszystkie możliwe przystawki od robota kuchennego (KithenAid ma mniej tych możliwości)
napisał/a: shirleyka 2014-06-12 22:39
też mam mikser planetarny i jest świetny, nie wyobrażam sobie zagniatania ciasta itp. bez niego, mam KA. Nie wyobrażam sobie bez mojej lodówki :), jak nam stara się zepsuła to był niezły problem bo było lato i nie wiadomo co z jedzeniem zrobić
napisał/a: Canada4 2014-06-15 08:17
Zmywarka, lodowka, piekarnik (choc duzo go nie uzywam), plyta kuchenna.
Zmywarka duzo daje, wlaczam i jade do pracy czy wlaczam na noc. Ile mnie pracy a ile wiecej czasu masz.
Szymusiowa
napisał/a: Szymusiowa 2014-06-16 14:49
Dla mnie niezbędne są lodówka i piekarnik.Bez zmywarki sie obchodzę, chociaż mi się marzy :)
napisał/a: IskierkaO 2014-06-17 09:38
Mikser,nie wyobrażam sobie bez niego życia:)
napisał/a: ewelynkam 2014-06-17 10:29
U mnie w kuchni nie obyłoby się bez miksera! :) I sokowirówki :) Moja rodzinka uwielbia świeżo wyciskane soki nawet te warzywne, więc sokowirówka się u nas sporo naprawcuje.
napisał/a: asixx 2014-06-17 10:36
Piekarnik! Nie wyobrażam sobie nie mieć piekarnika! Obejdę się bez miksera, zmywarki, mikrofalówki. Ale piekarnik musi być!
napisał/a: gadzina 2014-06-17 12:43
Piekarnik i blender.. Reszta do przeżycia :D
napisał/a: tojapolka 2014-06-20 11:52
Z całą pewnością nie mogłabym się obejść bez pieca ( na gaz,prąd - wsio ryba) mam akurat na gaz ik nie wyobrażam sobie braku tego sprzętu. Bez mikrofali można się obejść (mam nie używam) bez zmywarki też(mam, używam tylko kiedy jest dużo gości) ostatecznie Bozia dała nam dwie ręce,którymi trzeba się posługiwać najdłużej jak się da,bo wysługiwanie się czymś,albo kimś to już jest zwykłe lenistwo.