Sushi - robicie same?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-03-31 18:54
No właśnie - czy łatwo jest samodzielnie zrobić sushi? Ile czasu Wam to zajmuje i ile pieniędzy na to tracicie?

Jakie ryby nadają się najlepiej? Pomóżcie niedoświadczonej kucharce ;)
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-04-01 12:42
Szczerze mówiąc - nigdy nie jadłam sushi :) Jakoś mnie przerażają ceny, a ryb baaardzo nie lubię. Chociaż ponoć sushi znacznie smaczniejsze niż zwykła rybka.
napisał/a: maarcelina 2014-04-10 11:08
Nie raz robiłam sama sushi wychodziło do bani, wszytsko się rozwalało. Dlatego zaczełam chodzić do Orient Corner . Nie jest tam drogo a zawsze wszytsko świerze mają nawet opcje dowozu więc zamawiam sobie czasem do pracy. Ale sama juz nigdy nie strace składników na składniki bo i tak mi nie wyjdzie. :confused:
napisał/a: pati_80 2014-06-17 09:24
Osobiście nie robiłam nigdy sushi, lecz byłam u znajomej, która posiada specjalny zestaw do jego wykonania. Efekt końcowy wyszedł ok, lecz smak pozostawiał wiele do życzenia...
napisał/a: sabka_babka 2014-07-28 14:52
Raz robiłam sama, ale nie wyszło zbyt dobre, chyba lepiej iść do sushi baru, poza tym znacznie taniej wychodzi.
basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-08-01 14:06
Ja już też się poddałam z tym pomysłem – no sushi mi nie wychodzi :D
napisał/a: donat_ka 2015-03-09 14:11
basiekkk napisal(a):Ja już też się poddałam z tym pomysłem – no sushi mi nie wychodzi :D


Ja również się poddałam. Mi również sushi nie wychodzi. Czasami siadamy sobie z meżem w ulubionej restauracji sushi w Warszawie przy barze i przyglądamy się kucharzom jak przygotowują sushi. Powiem Wam,ze to również wymaga niezłej wprawy i ktoś taki z ulicy raczej sobie nie poradzi. Jestem zawsze pełna podziwu.
Jeśli chcecie tanio zjeść dobre sushi to wybierzcie się do Besuto na Nowym Świecie w Warszawie. Jest to obecnie jedna z bardziej znanych restauracji sushi w Warszawie ale powiem Wam,że ceny wbrew pozorom mają bardzo przystępne. Szczególnie menu lunchowe kiedy za niewielkie pieniądze można skomponować sobie zestaw z wybranych rolek ( tym najmniejszym da się już najeść).
napisał/a: talentedgirl 2015-07-28 11:47
Ja się nigdy nie odważyłam sama robić, nie kupuję też nigdy w supermarkecie, bo wyglądają okropnie :(
napisał/a: krilanka 2015-07-28 15:24
Ja nie robię sama i nie kupuję - wyjątkowo mi to sushi nie smakuje.
napisał/a: akatonka78 2015-08-17 10:06
Ja robiłam sama - oglądałam filmiki na YT - i wyszło całkiem dobrze :)
napisał/a: daryjka90 2015-08-27 10:54
krilanka napisal(a):Ja nie robię sama i nie kupuję - wyjątkowo mi to sushi nie smakuje.


Może po prostu nie jadłaś jeszcze dobrego? Ja często kupuję sobie zestawy sushi, bo sama niestety tez nie jestem taka zdolna, żeby robić :P Ale jak coś to polecam - jest tyle rodzajów rolek, że to tak jak byś zjadła tylko pomidoroą i powiedziała, że Ci nei smakuje, a jest przeciez jeszcze tyle innych zup ;)
napisał/a: absolu 2016-01-18 17:41
robiłam. Trochę z tym ryżem zachodu, ale poza tym to wyszło bardzo dobre :)