Konkurs "Świat magii Wonderbook"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2014-03-12 10:11
Marzy ci się, by gdzieś - miliony kilometrów stąd - był inny świat? Weź udział w konkursie i przenieś się wprost do niego!




Niemal każdy z nas jako dziecko marzył, by nauczyć się czarować, przenieść się do świata magii i odkryć to, co nieznane. Choć dawniej nie było to możliwe i pozostawało jedynie w świecie naszej wyobraźni, dziś nasze dzieci mogą je spełnić!

Zastanawiasz się, w jaki sposób? Wszystko to stało się możliwe dzięki rozbudzającym wyobraźnię grom Wonderbook na Playstation 3! Zapraszamy Cię do świata fantazji i dziecięcych marzeń.

Poznaj je wszystkie!

Zadanie konkursowe

Podaj propozycję receptury magicznego eliksiru i napisz, do czego chciałabyś, by Ci posłużył.
Co możesz wygrać?

Mamy do rozdania 3 zestawy nagród, w skład których wchodzą:
[LIST]
[*] 2 gry na Playstation 3 "Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami" oraz "Wonderbook: Księga Eliksirów"
[*] książka "Wonderbook"
[/LIST]

W Wonderbook: Księga Eliksirów najmłodsi wezmą udział w turnieju o Złoty Kociołek i przekonają się, czy mają zadatki na mistrza eliksirów, poznają pełen ekscytujących wyzwań magiczny ogród oraz intrygujące historie związane z każdym z magicznych napojów. Wszystko to pod czujnym okiem trochę dziwnego, ale bardzo utalentowanego nauczyciela, eliksirowara Zygmunta – nowej postaci stworzonej przez J.K. Rowling.

W grze Wonderbook: Wędrówki z Dinozaurami gracz odbędzie fascynującą podróż przez prehistoryczny świat ożywionych dinozaurów, które pojawią się na wyciągnięcie ręki, dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej oferowanej przez Wonderbook. Najmłodsi wędrując z dinozaurami przeżyją niezwykłe przygody, poznają budzące respekt najsłynniejsze drapieżniki w historii Ziemi, a nawet zobaczą z bliska prehistoryczne konflikty.

[CENTER]
[/CENTER]


Konkurs będzie trwał w dniach od 12.03.2014 do 25.03.2014.
Regulamin konkursu
napisał/a: jaga12Xj1 2014-03-12 16:09
1.10 malin
2.1 banan
3.2 łyżeczki z soku z cytryny
4.1 kiwi
5.3łyżeczki miody

ten przepis magicznego eliksiru wykorzystała bym dla ludzi fałszywych którzy do nas się uśmiechają a za plecami nas obgadują żeby po wypiciu tego napoju byli bardziej szczerzy nie obgadywali już innych nie interesowało by ich już inne życie tylko by się zajęli tylko Swoimi sprawami
napisał/a: Aagateczka 2014-03-12 16:20
Długo zastanawiałam się, jaki eliksir byłby dla mnie najbardziej pożyteczny. Te, o których wszyscy marzą – długowieczności i młodości raczej mnie nie pociągają. Bo cóż z tego, że ja będę zawsze piękna i młoda, a wszyscy inni, na których mi w życiu zależy będą się powoli starzeć. Za to bardzo chciałabym mieć eliksir „pamięci szczególnych chwil”. Dlaczego? Gdyż w dowolnym momencie mogłabym odtworzyć w najdrobniejszych szczegółach, wszystkie cudowne chwile, które mi się w życiu przytrafiły. Mogłabym poczuć i przypomnieć sobie bliskość mojej babci, którą straciłam wiele lat temu, radość towarzyszącą mi podczas czytania listy przyjętych na studia, emocje związane z wypowiadaniem słów przysięgi małżeńskiej, przepełniającą serce miłość kiedy pierwszy raz trzymałam w ramionach moją córeczkę oraz jeszcze wiele, wiele innych cudownych chwil i sytuacji, które się wydarzyły w moim życiu, a które powoli zacierają się w mej pamięci.
Myślę, że oprócz mnie wiele innych osób także ucieszyłoby się z takiego eliksiru.

A przepis na magiczny eliksir podaję poniżej (mam nadzieję, że zadziała :) )
- 1 mała bulwa mandragory
- 1 mały korzeń imbiru
- 1 szklanka mocnego wywaru z mięty
- 2 gałązki lubczyku
- 1 laska cynamonu
- szczypta czekolady
- krztyna kardamonu

Gorącym wywarem z mięty zalewamy tarte na tarce o drobnych oczkach – bulwę mandragory oraz korzeń imbiru. Do wywaru dodajemy laskę cynamonu, lubczyk. Zaparzamy pod przykryciem 10min. Przecedzamy przez sito, doprawiamy czekoladą i kardamonem. Wypijamy – codziennie przed snem.
napisał/a: pakosia 2014-03-13 21:54
[CENTER]ELIKSIR ZDROWIA[/CENTER]
Skład:
Kiść uśmiechu
Worek radości
Beczka zdrowia
Słoik miłości

Mój eliksir miałby moc uzdrawiania
Sprawiłby by wyzdrowiała moja siostra Ania
Mama już by po nocach nie płakała
I więcej czasu na zabawę z nami by miała
Tatuś nie musiałby zarabiać na leki
Pokazałby mi wreszcie świat daleki
Poznałabym różne ciekawe kraje
Zobaczyłaabym nawet góry Himalaje
Nurkowałbym w rafie koralowej
Zakochałabym się w tej krainie bajkowej
Lecz nie odbiegając od tematu
Eliksir pomógłby także starszemu bratu
Dnę moczanową by Mu zlikwidował
Aby Wojtek karate znów trenował
Dzięki temu eliksirowi szpitale by opustoszały
Cieszyłby się zdrowiem świat cały!
napisał/a: gusiol 2014-03-14 00:03
Konkurs jest z grami więc jako prawdziwa fanka gier dała bym:

Eliksir Gracza:
Składniki
1. Oko snajpera
2. Umysł szachisty
3. Refleks sportowca
4. Siła strongmana
5. Wiedza encyklopedii
6. Strategie Napoleona
7. Umiejętności kierowania Roberta Kubicy
8. Moc obliczeniowa procesora
9. Spryt lisa

To wszystko należałoby solidnie wymieszać, zażyć i udać się na turnieje gier gdzie już tylko i wyłącznie pozostałoby nam zajmować pierwsze miejsca! Kobieta z takim eliksirem dałaby Panom kopa :)
napisał/a: lula84 2014-03-14 16:59
Moim wymarzonym eliksirem, byłby eliksir antystresowo-dopingujący. Do jego stworzenia są potrzebne tylko najwyższej jakości składniki, a osoba go tworząca powinna mieć czyste idobre serce, powinna być empatyczna i mieć dużo miłości w sobie. Eliksir powodowałby,że ludzie go pijący nigdy nie stresowaliby się nadmiernie rzeczami, na które i tak nie mają większego wpływu, mieli by odwagę spełniać swoje marzenia, nigdy lęk i strach nie byłby im straszny w codziennym życiu, chyba ,że ten pomagający nam w naturalny sposób. Ludzie staliby się spokojniejsi, mieliby odwagę spełniać swoje marzenia, cieszyliby się swoim życiem,i korzystali z niego w pełni. Ale uwaga! Eliksir działa tylko na dobrych ludzi! Gdy wypije go osoba o złym sercu i intencjacj, eliksir zmienia petenta w karalucha;)
Składnikami byłby:
* łza jednorożca
* motylek koniecznie żółty
* lilia wodna
* szczypta końskiego włosia
* ząbek delfina
* maliny, jagody, poziomki i truskawki
* do tego woda różana
* cynamon i gożdziki
* szczypta cukru do smaku i gotujemy w specjalnym palenisku po północy:))))
napisał/a: SashaFierce3 2014-03-15 14:43
[CENTER]Eliksir Przygód[/CENTER]

Składniki:
Duża łyżka folkloru
Aromat palonego drewna
Szczypta blasku przygasającego ogniska
Butelka czerwonego wina
Uśmiech na twarzy
Woń soczystych owoców
Różnobarwne girlandy kwiatów
Wiosenny wiatr

Eliksir przygód pobudza wyobraźnię, podsyca zmysły i wzmaga intensywność emocji. Potrafi zamienić zwykłą przejażdżkę rowerem w przygodę bogatą w 1001 niespodzianek. Taką, w której świergot ptaków brzmi niczym syreni śpiew, a wirujące w powietrzu motyle przypominają odurzone zapachem dzikich wiśni królowe owadów w karnawałowych kreacjach. Czy może być coś piękniejszego niż łyk natury w dzisiejszym cyfrowym świecie?
evelinek13
napisał/a: evelinek13 2014-03-15 20:42
moj eliksir :
Eliksir szczescia:
-garstka miłości
-garsta przyjaźni
-garsta miłości rodziny
-garstka zdrowia
-Całkowita eliminacja rządzy, pieniedzy, perfekcyjności, egoizmu które zdecydowanie psują drogę do szczęscia które tak bardzo porządam
napisał/a: K26 2014-03-16 20:01
[CENTER]Eliksir Kraina Szczęścia i Radości
[/CENTER]

W chwili pisania składników mojego eliksiru czuję się jak świętokrzyska czarownica, ale zapewniam, że nie będzie aż tak źle:

Bardzo proste składniki do mojego eliksiru:
20 dag. malin
20 dag. truskawek
1/2 arbuza
2 łyżeczki soku z cytryny
i odrobina cukru

Każdy z nas ma marzenia. Nie sposób ich nie mieć. Mój eliksir pomógłby przenieść się każdemu do kolorowego świata, w którym nie było by żadnych problemów. Do takiej idylli, bez złego wpływu otoczenia. Jako dziecko marzyłam o kolorowej krainie, kiedy mama czytała mi bajki. Teraz taki eliksir ułatwi sprawę, każdej miłej i dobrej osobie. Owoce, z których składa się eliksir kojarzą się z ciepłem, słońcem i latem, które uwielbiam. To przecież życie jest jak mozaika, która składa się z małych elementów, a w niej znajdują się różne kolory. A przecież jakie kolory w niej umieścimy, zależy tylko od nas. Mozaika = eliksir ;) Zapraszam do jego skosztowania
napisał/a: anusja 2014-03-17 02:48
Eliksir na wywołanie uśmiechu:

Gałka lodów waniliowych
puszysty kogel-mogel z 3 zółtek
pół kubka gorącej, gęstej czekolady
wiśnie w syropie
bita śmietana
świeże truskawki i inne owoce

Włożyć gałkę do miseczki, dodać bitej śmietany, polać koglem-moglem, posypać owocami a na koniec polać gorącą czekoladą. Konsumować natychmiast wielką łyżką. Uśmiech pojawia się od pierwszej odrobiny, która ma kontakt z kubkami smakowymi ;p Przypomina lody? No...mooooże ;p Działa? Mhmm...w każdym świecie!

Uwaga! Na życzenie lista zamienników ;p Np. Gałkę lodów waniliowych można zastąpić gałką lodów truskawkowych, czy sorbetu itp :)
Polecam! :)
napisał/a: Yamajka 2014-03-17 17:24
napisał/a: kosa280 2014-03-18 18:16
Eliksir leczący rany - dzięki temu eliksirowi bylbym w stanie leczyć rany od zwykcłych zadrapań do głębokich ran otwartych.
Składniki: dziesięć ml. soku z pijawek, żółć pancernika, odrobina proszku z kła węża, sześć korzeni stokrotek oraz dwa liście grimerowca.
Sposób przyrządzenia: do wrzącej wody w kociołku należy wlać sok z pijawek i gotować razek przez około trzy minuty. Następnie należy dodać sproszkowane kły węża i porządnie zamieszać w kociołku, następnie wlać zółć pancernika, wrzucić korzenie, oraz liście grimerowca i warzyć przez około pół godziny.