Konkurs "Idealnie dopasowana bielizna"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2014-02-24 10:36
Wygraj luksusową bieliznę marki Laura Lingerie!



[RIGHT]fot. Laura Lingerine
[/RIGHT]

Powiedz nam, jakie znaczenie ma dla Ciebie idealnie dopasowana bielizna i wygraj luksusową bieliznę marki Laura Lingerie!



Znalezienie idealnego stanika to spore wyzwanie. W niejednym sklepie można usłyszeć, że danego rozmiaru w ogóle się nie produkuje, że duży biust potrzebuje szerokich ramiączek, że małe rozmiary szyje się tylko z gąbką, która optycznie ma go powiększać. Tymczasem to tylko stereotypy...

Dobór właściwego rozmiaru biustonosza jest niezwykle istotną sprawą, gdyż bielizna jest najważniejszym i nieodłącznym elementem kobiecej garderoby. Każdy biust może wyglądać pięknie, wystarczy poznać zasady brafittingu.

Doskonale wie o tym Laura Lingerie, polska marka luksusowej bielizny, która oferuje zupełnie nowe spojrzenie na bieliznę. Stawiając nie tylko na piękno i wygodę, ale przede wszystkim na zdrowie kobiecych piersi, marka proponuje bezpłatne warsztaty z profesjonalnego mierzenia i dobierania bielizny. Laura Lingerie pomaga kobietom w bieliźnianych metamorfozach, ponieważ wie, że dobrze dobrany biustonosz działa zbawiennie na nasze ciało, zarówno pod względem jego atrakcyjności, jak i zdrowia. Ważne, by nie tylko zmysłowo podkreślał kobiece atuty, ale także był wygodny w codziennym noszeniu...


Zadanie konkursowe


Zapoznaj się z zasadami brafittingu na www.laura-lingerie.com i napisz, co jest najważniejsze przy doborze bielizny. Zdradź nam, jakie znaczenie ma dla Ciebie idealnie dopasowana bielizna.


Nagrody


Do wygrania są 3 komplety bielizny Laura Lingerie do wyboru z oferty dostępnej na www.laura-lingerie.com








Jakie błędy popełniamy najczęściej?

[LIST]
[*] Najczęstszym błędem popełnianym w doborze biustonosza jest zbyt duży obwód pod biustem, czego efektem jest „podnoszenie” się biustonosza przy wykonywaniu ruchów ciała. Przylegający i ciasny obwód to podstawa właściwie dobranego biustonosza. 80% ciężaru naszego biustu podtrzymuje właśnie obwód, podczas gdy ramiączka pełnią tylko funkcję pomocniczą.
[*] Drugim błędem jest nieodpowiedni rozmiar miseczki - zwykle za mały. Dobrze dobrane miseczki powinny być na tyle głębokie, by fiszbiny leżały płasko na klatce piersiowej, pomiędzy piersiami, w pewnej odległości od mostka. Nie mogą nachodzić ani naciskać na piersi, a ich koniec powinien celować w środek pachy.
[/LIST]

Źle dobrany biustonosz może powodować wiele przykrych dolegliwości zdrowotnych. Głównym problemem jest nieodpowiednie podtrzymywanie piersi, przez co ciężar biustu wpływa przede wszystkim na bóle karku, ramion i pleców. Drugim problemem są fiszbiny, które wbijają się pod pachami lub zachodzą na pierś. Niewłaściwie dopasowane fiszbiny są w stanie spowodować podrażnienia skóry, obrzęki a nawet deformacje piersi.

Jak wygląda prawidłowo dobrany biustonosz?





Przed udziałem w konkursie koniecznie zapoznaj się z REGULAMINEM


Konkurs trwał będzie w dniach od 24.02.2014 do 09.03.2014


HellNo_Kitty
napisał/a: HellNo_Kitty 2014-02-24 11:25
Najważniejsze przy doborze bielizny jest prawidłowe zmierzenie swoich wymiarów i znalezienie takiego biustonosza, który będzie tym rozmiarom perfekcyjnie odpowiadał!
Tylko dobrze dopasowany biustonosz zapewnia nie tylko efektowne zaprezentowanie i podkreślenie naszego biustu, ale też zdrowie piersi i kręgosłupa. To dlatego właśnie dobór bielizny jest dla mnie taki ważny - pomimo iż nie są idealne, kocham moje piersi i chcę jak najdłużej cieszyć się ich młodym wyglądem. Dbam też o to, by były zdrowe: to przecież ozdoba mojego ciała, esencja kobiecości która daje radość nie tylko mnie, ale też mojemu mężczyźnie oraz przyszłemu potomstwu!
napisał/a: nesteaa 2014-02-24 11:34
Ważne przy dobieraniu biustonosza jest to, aby miał on właściwy obwód pod biustem. Nie może być za duży. Mierząc obwód pod biustem, wynik zaokrąglamy w dół. Mierząc obwód w biuście, mierzymy go w najszerszym miejscu, nie ściskając. Gdy wkładamy biustonosz, przedłużamy ramiączka, pochylamy się do przodu, następnie zapinamy i zakładamy ramiączka na ramiona. Wkładamy rękę do miseczki i umieszczamy w niej pierś. Przytrzymując fiszbiny, potrząsamy piersiami, aby dobrze się ułożyły. Ramiączka nie powinny być zbyt mocno ściągnięte.
Idealnie dopasowana bielizna jest bardzo ważnym elementem garderoby. Dzięki temu podkreślamy swoje kształty, a także poprawiamy swoje samopoczucie.
napisał/a: ji26 2014-02-24 11:43
Bielizna to nasza druga skóra. Powinna być idealnie dopasowana, komfortowa i piękna. O ile to ostatnie to kwestia gustu, o tyle dopasowanie i tym samym wygoda ma już znacznie sztywniejsze ramy, które niestety często lekceważymy. Sama jestem tego przykładem. Przez wiele lat nosiłam rozmiar 70E, a czasem nawet (o zgrozo!) 75D... tymczasem mój właściwy rozmiar biustonosza to 65F. Coś tam wcześniej słyszałam o bra-fittingu, czytałam o tym, że obwód ma być ciasny, nieruchomy, że to on, a nie ramiączka mają dźwigać biust, że miseczki nie powinny ściskać i uciskać - w teorii byłam mistrzem i wydawało mi się, że przekładam to na praktykę, ale dopiero wizyta u profesjonalnej bra-fitterki otworzyła mi oczy i ulokowała piersi we właściwym rozmiarze. Za pierwszym razem dobrze dobrany obwód wydawał mi się dużo za ciasny, wręcz nie do przyjęcia, a miseczki ewidentnie za luźne. Dopiero instruktaż jak właściwie układać piersi w biustonoszu, przekonanie się, że spora ich część znajduje się...na plecach;) i to ona dopełnia na początku odstającą miseczkę, udowodniły mi rację bra-fitterki. Czasem mam kłopot ze znalezieniem biustonosza w swoim rozmiarze, bo nie wszystkie sklepy oferują aż tak szeroką rozmiarówkę, ale warto poszukać i świadomie dokonać zakupu. Każdej kobiecie polecam wizytę w sklepie z bielizną, w którym profesjonalistka skoryguje nasze widzenie i pomoże określić właściwy rozmiar albo utwierdzi nas w przekonaniu, że same zrobiłyśmy to dobrze. Ostatnio w prezencie urodzinowym zafundowałam swojej najlepszej przyjaciółce taką wizytę połączoną z bonem na zakup bielizny. Uważam, że to świetny pomysł dla naszych najbliższych - mam, sióstr, przyjaciółek. Bądźmy świadome swojej kobiecości także w tym aspekcie. Jak tak teraz spoglądam na swój dekolt to... zdecydowanie warto
napisał/a: zakupoholicz 2014-02-24 12:54
Nie od dziś wiadomo, że sekretne recepty na nienaganny wygląd i dobre samopoczucie najczęściej tkwią w kobiecym wnętrzu, tak samo jak idealnie dobrany stanik skrywany pod sukienką czy bluzką.
Odpowiedni wybór bielizny jest niezwykle istotny. Nie tylko w kontekście pięknego wyglądu i dobrego samopoczucia, ale także zdrowia, które dobrze dobrany biustonosz może nam zapewnić.
Dlatego poza pięknym wyglądem liczy się komfort i bezpieczeństwo, prawidłowy rozmiar i rodzaj, idealne dopasowanie. Ważny jest nie tylko dobór miseczki, ale i obwodu, o którym często zapominamy.
Co istotne, nigdy nie powinnyśmy kupować bielizny na "oko", koniecznie trzeba ją przymierzyć, aby sprawdzić czy wyżej wymienione parametry są dla nas odpowiednie oraz czy bielizna jest przewiewna i wygodna.
Nie możemy też zapominać o tym, że nie wolno nam przyzwyczajać się do rozmiaru stanika, piersi mogą zmienić zarówno kształt, jak i rozmiar, dlatego wybierając bieliznę należy za każdym razem sięgać po tą jak najlepiej do nas dobraną.
Niezwykle ważne jest też to, aby pamiętać o doborze tkanin i na co dzień nie sięgać po "elegancką" bieliznę, która nas obciera i wykonana jest ze sztucznych materiałów.

Podsumowując- W DOPASOWANEJ BIELIŹNIE ZDROWY I PIĘKNY DUCH.


A jakie znaczenie dobrze dopasowana bielizna ma dla mnie? Niezwykle istotne. Uwielbiam mieć świadomość, że została ona stworzona z potrzeby piękna tylko dla mnie i z tej samej potrzeby jest też przeze mnie noszona.
Idealnie dobrana bielizna podkreśla wszystkie moje atuty i gwarantuje zerwanie z powtarzalnością sprawiając, że jestem pewniejsza siebie i otwarta. Zapewnia mi eksplozję radości- idealną zabawę, genialny wygląd i wspaniałe samopoczucie. Odzwierciedla mój prawdziwy styl i energię, odzwierciedla więc moją kobiecość w stu procentach.
Ponadto sprawia, że każdego dnia chętnie się uśmiecham mając zapewnioną swobodę ruchów i pewność, że wyglądam pięknie.
napisał/a: Doroteq 2014-02-24 14:23
Najważniejsze przy doborze bielizny jest znanie swoich wymiarów, rozmiaru, zasad dopasowania.

Zawsze przy wyborze bielizny kieruje się własnymi wymaganiami. Zwracam uwagę na idealne dopasowanie bielizny, a także kolor i akcenty, które ją dopełniają. Dla mnie bielizna powinna być prosta i zarazem komfortowa. Nie lubię prześwitującej bielizny dlatego nigdy jej nie wybieram. Znam doskonale swój rozmiar lecz i tak i idąc na zakupy zawsze przymierzam (biustonosz). Co zatem sprawdzam? Przyleganie biustonosza do ciała, jeżeli wszystko gładko leży, ramiączka nie wbijają się w ramiona i dodatkowo przy ruchach nic nie ulega zmianom idę do kasy zadowolona i płacę bo znalazłam to czego szukałam=)
napisał/a: marta_z1907 2014-02-24 18:44
Od idealnie dopasowanej bielizny zależy wszystko, a przede wszystkim moje samopoczucie. Czuję się wówczas o wiele pewniejsza siebie i bardziej zadowolona z życia. Usmiech na twarzy mam wtedy przez cały czas ;)
napisał/a: MagdaZ82 2014-02-24 21:42
Idealnie dobrana bielizna, to świadomie dobrana bielizna...Trzeba znać siebie...dobrać właściwy rozmiar,krój,kolor...To...dokładne zmierzenie swoich wymiarów- zarówno obwodu pod biustem, jaki i w biuście. To także,prawidłowe ułożenie piersi w miseczkach biustonosza, prawidłowe napięcie ramiączek. To dostosowanie typu biustonosza do potrzeb...inny do uprawiania sportu, inny na wielkie wyjście, lecz biustonosz zawsze ma być dopasowany i wygodny. Dobrze dobrana bielizna podkreśla nasze atuty, jest naszym sprzymierzeńcem, a nie zniekształca całą sylwetkę! Warto poprosić profesjonalistę o pomoc, znać zasady doboru właściwej bielizny, lecz także umieć je zastosować w praktyce. Idealne dobranie bielizny to często przymierzenie kilku lub kilkunastu modeli...i wybranie tego właściwego. Zajęcie czasochłonne, lecz opłacalne! W bieliźnie muszę czuć się swobodnie, lecz także pewnie! Dobrze dobrana bielizna potrafi zdziałać cuda! Zalety podkreśla, wady ukrywa! Dodaje mi pewności siebie, sprawia, że czuję się kobieco i pięknie. Gdy trzeba prowokuje i kusi, innym razem zapewnia swobodę...Jest jak druga skóra...
napisał/a: leoniu 2014-02-24 22:48
Wydaje mi się, że moim największym problemem są te nieszczęsne mniej lub bardziej dopasowane miseczki. Niedopasowane tym bardziej, że część staników kupowana do karmienia, część w trakcie (karmiłam małą dwa lata), a część już po. Okropny misz - masz w szafce na bieliznę.
I wkurza mnie to, bo bielizna ładna, a biust w niej już nie i coraz mniej pasuje. A mnie musi pasować, bo biegam po klasie w czasie lekcji jak - nie umniejszając - kot z pęcherzem. To wspinam się na wyżyny (ławka) i próbuję sięgnąć dłonią do rzutnika (zaginął pilot, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie!), macham rękami przed mapą jak wiatrak Don Kichota i schylam się nad uczniami podle zabierając sprawdziany i naprawdę nie mając ochoty pokazywać im swojego biustu.
Nie, nie zamierzam nosić golfów. Duszą mnie pod szyją jak sznur szubieniczny. Odpada!
Chcę takiego stanika, który będzie idealnie dopasowany. Zniesie pokazywanie trasy kolei transsyberyjskiej i stanów niewolniczych i wolnych przed wojną secesyjną. Będzie tolerował pochylenie się nad Piotrem w celu sprawdzenia napisów na jego dłoniach tak, ze mama Piotra nie będzie słać donosów do kuratorium o sianie zgorszenia przez mnie w miejscu publicznym...
A moje dziecko? Popatrzy na mój biust i powie: jak byłam mała, to piłam z niego mleko, prawda?
A ja z uśmiechem odpowiem: Tak córeczko, bo - po pierwsze: w nosie to mam, że mi się biust zdefasonował. Secundo - w tym staniku i tak tego nie widać!
mamadwojga
napisał/a: mamadwojga 2014-02-24 22:49
Według BMI mam nadwagę. Naga prawda przed lustrem poświadcza te obliczenia organoleptycznie. Tu wystaje, tam wisi. Opięte ubrania bezlitośnie ukazują każdą fałdę. Koleżanki pocieszają że "apetyczna", "kobieca", "klasyczna".
Wiem jak się czuję bez bielizny. Widzę jak wyglądam.
Wiem jak się czuję ze źle dobraną, ciasną, niewygodną bielizną. Widzę w lustrze spiętą, podrażnioną, spętaną niczym szynkę smutną osobę. Pocę się, poprawiam wrzynające się bezlitośnie szczegóły garderoby i warczę na cały świat.
Wiem też, na całe szczęście, jak można się poczuć i wyglądać w dobrze, idealnie dopasowanej bieliźnie.
Kiedy jesteśmy w pięknej, odpowiednio dobranej, nie za ciasnej, nie za lużnej, eleganckiej i szykownej bieliźnie, widać to nawet kiedy ta bielizna jest szczelnie ukryta pod ubraniem. Inaczej stoimy, inaczej siedzimy, inaczej widzimy świat.
Kiedy atuty są uwypuklone a problemy schowane, kiedy nic nie odstaje, nie pije, nie uwiera i nie podrażnia wyraźnie czujemy się piękniejsze, zdrowsze, weselsze.
Idealnie dopasowana bielizna to nie tylko sprawa higieny, to olbrzymi wpływ na całe nasze samopoczucie. Dzień po dniu, tydzień po tygodniu.
happy652
napisał/a: happy652 2014-02-25 09:36

Idealnie dopasowana bielizna... od kiedy zaczęłam nosić stanik najważniejszy dla mnie był obwód, by nie był za luźny, ale też nie ściskał jak gorset:) musi też być na jednej wysokości z przodu i z tyłu pod łopatkami, ramiączka nie mogą się wpijać w ciało a piersi powinny wypełniać całe miseczki- zawsze pochylam się do przodu - układam je wtedy należycie na swoim miejscu:) Jeśli w przymierzalni okazuje się że stanik spełnia te wszystkie warunki, a do tego jest w jakimś fajnym kolorze, albo w zależności od przeznaczenia kusząco - uwodzicielski to na pewno z radością zabieram go do domu :) W bieliźnie muszę się czuć wygodnie, sexownie i kobieco to najważniejsze dla mnie - bo od tego naprawdę zależy jak czujemy się przez cały dzień.:)
napisał/a: malutka9 2014-02-25 10:38
Idealnie dobrana bielizna to taka, w której czuję się seksownie ale też wygodnie. Lubię kusić skąpymi majteczkami, ale tylko wtedy, gdy nie uciskają mego ciałka tu i ówdzie. Gustuję w koronkowej bieliźnie, która odsłania co nieco i działa na mężowską wyobraźnię. A że jestem zmienna jak każda kobieta, raz mam ochotę na śnieżnobiałą biel, innym razem na klasyczną czerń a jeszcze w innych okolicznościach stawiam na ognistą czerwień.
Idealna bielizna powinna być współczesną elegancją stylu, inspirowaną magią sztuki. Biustonosz stworzony z pasją i nieokiełznaną precyzją powinien być idealny dla każdej kobiety spragnionej absolutu. A ja nią właśnie jestem! Figi powinny ukazywać zmysłową i nieziemską radość życia i geniusz kobiecej tajemnicy. Komplet powinien być całkowicie pozbawiony nudy. Kobieta weń odziana powinna wyglądać jak doskonałość
z dawnych lat, niczym piękno przepełnione zarówno barokową prowokacją jak
i wiktoriańską skromnością.
Dzięki bieliźnie powinnyśmy czuć się niczym brakujący element tego co nieuchwytne
i niewypowiedziane w elegancji.