Konkurs "Moje życiowe motto"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2014-02-05 13:48
Powiedz nam jakie jest Twoje życiowe motto i wygraj książkę "Kochanka Freuda"!

[CENTER]
[/CENTER]
[CENTER]fot. Fotolia
[/CENTER]

Każda z nas posiada jakieś motto życiowe, którego się trzyma i które pozwala na dążenie do określonych celów. Postanowiłyśmy więc poznać Wasze życiowe hasła z przekazem i zorganizować szybki konkurs, w którym do wygrania jest książka "Kochanka Freuda"! Powieść mówi o rodzącym się uczuciu między Zygmuntem Freudem a jego... szwagierką. Intelektualne dyskusje z psychoanalitykiem odnośnie jego kolejnych teorii zbliżyły ich do siebie... Jak bardzo? Nie możemy Wam zdardzić, ale warto zawalczyć o książkę w konkursie "Moje życiowe motto".

Zadanie konkursowe

[CENTER]Napisz nam swoje życiowe motto i uzasadnij dlaczego właśnie ono jest Twoim zyciowym kierunkowskazem?
[/CENTER]


Swoją odpowiedź umieść na naszym forum, a później już tylko czekaj na ogłoszenie wyników. Może to właśnie Twoja odpowiedź okaże się jedną z tych najciekawszych?

[CENTER]
[/CENTER]
Nagrody

Redakcja nagrodzi aż 8 osób! Każdy ze zwycięzców otrzyma książkę "Kochanka Freuda". Powodzenia!

[CENTER]
[/CENTER]


Przed udziałem zapoznaj się z REGULAMINEM

Konkurs trwa od 10.02.2014 do 28.02.2014.
napisał/a: lula84 2014-02-10 15:50
" po deszczu zawsze pojawia się słońce" Czyli kiedy coś nam się wali na głowę, nie widzimy żadnego wyjścia z sytuacji i jest nam źle, zawsze przypominam sobie tą myśl i od razu mnie to pokrzepia. Bowiem,wiem,że w końcu karta życia się obróci na moją korzyść i wszystko szczęśliwie się skończy.
napisał/a: anka9290 2014-02-10 16:02
Uśmiech wyraża więcej niż milion słów.
Jest to motto którym się kieruje całe życie. Uśmiech oświetla mi drogę w ciemności, uśmiech prowadzi mnie przez życie. Uśmiech to drobny gest ale zawsze pomaga mi zdobyć szczyty, dlatego że dzisiejszy swiat potrzebuje go bardziej niż wszystkie dobra materialne.
napisał/a: candywatch 2014-02-10 16:15
Moje życiowe motto to:
"Parz zawsze w oczy, to one są zwierciadłem duszy i powiedzą Ci prawdę."

Zgadzam się z tym w stu procentach. Oczy. Czym one są?
Można w nich wyczytać słowa- "Dobrze, że jesteś. Daleko czy blisko. Kilometr czy sto. To nie ma znaczenia. W moim sercu i myślach jesteś zawsze, w każdej chwili. Do końca życia i o jeden dzień dłużej."
Oczy bliskiej osoby patrzą oszałamiająco ciepło i pewnie. Tak jak tylko one potrafią. Kojąco, uspokajająco, bezwarunkowo kochająco.
W oczach można się ogrzać i poczuć wyjątkowo. To one pokazują jak bardzo kochają, pragną, szanują. Czasem niemo krzyczą wołając o pomoc, innym razem uśmiechają się delikatnie prosząc o pocałunek. Oczy są zawsze prawdziwe i szczere- nie kłamią, nie kręcą, pokazują rzeczywistość taką, jaką jest ona naprawdę.
W oczach można się przeglądać szukając swojego tak idealnego często odbicia, ciesząc się prostotą w wyrażaniu uczuć. Można w nich ujrzeć tysiące niewypowiedzianych słów i milion niedomówień. I co dalej? Dalej scałowuje się z każdej powieki, kolejno te dzielące przepaści przelewając w nie miłość i sącząc namiętność.
W oczach mieszka tęsknota, która łzami wylewa się na zewnątrz, dzieląc się nią z całym światem. Ale mieszka w nich też dobroć, troska, współczucie i zaufanie. Są niczym małe iskierki, które migoczą oczekując spotkania z drugimi oczami. I wtedy, gdy już te dwie pary oczu się spotkają- cieszą się i radują. Rozświetlają mnogością barw i odcieni, płoną i ciskają gromy uczuć. Nigdy nie są bezczynne, zawsze patrzą ciekawie, z uwagą, z zainteresowaniem.
W oczach czasami chowa się też smutek- zraniony, stęskniony, zapomniany. Różnie z nim bywa. Ale zdarza się, że jest, choć nie powinien.
Oczy spowite są też melancholią i czarującą nostalgią. Wciąż na nowo przeżywają piękne chwile i zasłonięte kurtyną tajemnicy kontemplują każdy bajkowy moment. One nie zapominają! Pamiętają wszystko, każdą sekundę, minutę, godzinę. Upływający czas jest zwierciadłem ich duszy. Tak wiele można z nich wyczytać.
Jednak przede wszystkim w oczach można dojrzeć szczęście. Bezpretensjonalne, słodkie, niezachwiane szczęście.
I właśnie dlatego patrzę w oczy moich najbliższych i każdej nowo poznanej osoby.
napisał/a: kubabe67 2014-02-10 16:21
Moje życiowe motto to
BĄDŹ WOLNY JAK PTAK.
napisał/a: orchidea30 2014-02-10 16:23
"Głowa do Góry! Lepiej widzieć słońce, niż mroki ziemi" :)takie sobie kiedyś wymyśliłam i tak już zostało:). Przez życie idę z podniesioną głową a kiedy coś się psuje i nie wychodzi, przypominam sobie swoje powiedzonko i automatycznie patrze w słonce. Nie ma nic bardziej energetyzującego i pokrzepiającego jak życie "w świetle":)
napisał/a: olmix 2014-02-10 17:41
Koko dżambo i do przodu :)
Nie przejmuj się niepowodzeniami i tym, co ci w życiu nie wyszło, skup się na przyszłości i pięknych chwilach, które jeszcze cię czekają...
goskaf1
napisał/a: goskaf1 2014-02-10 17:52
"Żyję tak aby mieć zawsze czyste sumienie"

motto proste a jakie prawdziwe....
nigdy nie zdradziłam, nie okłamałam najbliższych, nie postąpiłam tak aby zaszkodzić złośliwie komuś ....... dzieki temu nie żałuje, mam czyste sumienie.....
obserwuje moich znajomych bliższych i dalszych..... kolega zdradził i czuje sie z tym źle...koleżanka oszukała bliską osobę... zyją i sie męczą... nie wiedzą czy powiedzieć prawdę czy zataić do końca życia i męczyć się razem z tym kłamstwem -
napisał/a: Marysiaa23 2014-02-10 18:01
Moje motto: "Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu".I choć wiele razy przejechałam się, jak to mawia mój Ukochany, na swojej naiwności i łatwowierności wobec ludzi, to i tak nadal wierzę, że w życiu dobre serce, miłość, czasem po prostu uśmiech i czułość są w stanie zdziałać więcej niż największe przemyślenia, dywagacje, pieniądze czy nauka.
napisał/a: magg007 2014-02-10 18:14
[RIGHT][CENTER]"Nie ważne ile razy upadnę, ważne ile razy się podniosę"[/CENTER][/RIGHT]
napisał/a: jolunia559 2014-02-10 18:16
Moje motto to:
"Żyj radośnie,nie żałośnie tak byś potem nie żałowała,że czegoś nie spróbowałaś"
Żyję tak jak chcę i lubię,nie robiąc przy tym nikomu nic złego.Po co iść przez jako żałosna podróba prawego człowieka jak można i godnie i wesoło iść przez życie.
primadonna
napisał/a: primadonna 2014-02-10 19:00
"Kobieta musi mieć dwie rzeczy: klasę i bajeczny urok."
Coco Chanel.



Myślę, że słów Coco Chanel nie powinno się i nie ma sensu kwestionować. Ta kobieta zdecydowanie wiedziała co mówi...
Te słowa przypominają mi, że niezależnie od okoliczności w jakich się znajduję muszę być kobietą z klasą. Z Klasą przez duże K.
A "bajeczny urok"? Cóż, pomaga w życiu. Uśmiech, zalotne spojrzenie i zwykła ludzka uprzejmość - otwierają każde drzwi, nawet te pozornie zamknięte na klucz.
Połączenie klasy i bajecznego uroku to definicja kobiecości.
Do takiej kobiecości dążę i myślę, że przez całe moje życie będę dążyć.
... bo kobieta w rozumieniu Coco Chanel nie może spocząć na laurach.
Musi się nieustannie doskonalić... ;)