Implanty

napisał/a: brunika 2013-11-05 11:33
Jakie są wasze doświadczenia z implantami? Mam ochotę sobie zafundować dwa implanty, ale trochę się boję i samego zabiegu i tego co będzie później. Różne rzeczy słyszałam, że ponoć po kilku latach zaczynają się problemy, że to poważna ingerencja i później bardzo boli. Czy to prawda?
napisał/a: oluszyn 2013-11-05 12:53
Witaj! Posiadam dwa implanty wiec co nieco moge Ci powiedziec. Sam zabieg jest calkowicie bezbolesny dzieki znieczuleniu miejscowemu. Po zabiegu lekarz przepisal mi antybiotyk zeby zadna infekcja sie nie wdala oraz tabletki przeciwbolowe. Mnie osobiscie nic nie bolalo po zabiegu. Wzielam tylko jedna tabletke zaraz po tym jak znieczulenie przestalo dzialac ale potem uznalam ze zupelnie nie bylo potrzeby. Jest mozliwosc ze twarz troche spuchnie, mozna sobie przylozyc lod zeby zminimalizowac opuchlizne.Po ok tygodniu idzie sie na zdjecie szwow co rowniez jest bezbolesne. Odnosnie samego funkcjonowania implantow... ja poki co nie mialam zadnych problemow wiec bardzo sobie chwale.Funkcjonuja jak prawdziwe zeby. Uwazam ze warto sie zdecydowac. Jezeli masz jeszcze jakies pytania pisz postaram sie pomoc.

Pozdrawiam:)
napisał/a: bulaba 2013-11-17 19:55
Witam, też przyłączę się do rozmowy. A wiecie może czy wiek ma znaczenie w przypadku wstawiania implantów i jaka jest cena za sztukę? Mam już parę wiosen, a fundusze również dość ograniczone:rolleyes:
napisał/a: Paulinka33 2013-11-19 13:18
bulaba napisal(a):Witam, też przyłączę się do rozmowy. A wiecie może czy wiek ma znaczenie w przypadku wstawiania implantów i jaka jest cena za sztukę? Mam już parę wiosen, a fundusze również dość ograniczone:rolleyes:


Przyłączam się do pytania, głównie jeśli chodzi o cenę takiego implantu. Czy są jakieś rodzaje implantów (tzn. zawsze są wykonane z jednego tworzywa, czy mogą być gorsze i lepsze?)?
AnnaSun
napisał/a: AnnaSun 2013-11-20 12:09
Poszperałam trochę w sieci, ale przyznam, że jeśli chodzi o implanty dentystyczne to cała masa różnych informacji jest w tym temacie, cenowo z tego co znalazłam w wyszukiwarce to sa od 1200 do nawet 6-7 tysięcy zł. za implant (szok)- ale wszystko tu zależy od wielkości miasta, ilości gabinetów dentystycznych no i renomy dentysty...
Na http://www.znanylekarz.pl/stomatolog widzę sporo lepszych dentystów,z już ugruntowaną pozycją, więc mniemam, że u takich będzie drożej, ale jak się weźmie kogoś młodszego do zrobienia, to kto wie czy nie da się zejść z tej ceny.
napisał/a: ala1234 2013-11-28 11:03
moja mama ma implant już od kilku lat i jest bardzo zadowolona. Nigdy jej nie bolał. Wygląda to naturalnie, mówi że w ogóle też nie czuje, że to sztuczny ząb. Niestety trzeba trochę zainwestować na początku, ale warto! Mama zakładała w klinice Dormed pod Warszawą, oni mają zamieszczony cennik na stronie więc możesz dokładnie zobaczyć co i jak!
napisał/a: iamklaudka 2016-03-29 08:02
Moim zdaniem implanty zębowe to świetna rzecz. Przynajmniej nie zanika kość zębowa, a więc po jakimś czasie nie robi się broda baby jagi.
napisał/a: smerfetkaaa8 2016-03-29 10:14
Samego zabiegu nie powinnaś się obawiać - jeśli zwrócisz się z tym do profesjonalnej kliniki, to dokładnie wytłumaczą Ci jak wszystko będzie przebiegać oraz rozwieją Twoje wątpliwości. Sprawdź implanty Katowice na smigiel.net - w tej klinice pracują sami doświadczeni stomatolodzy, którym możesz zaufać.
napisał/a: piece87 2016-03-31 00:03
Warto :) Ja miałam dwa brakujące zęby na dole - 6 i 7 po lewej stronie. W efekcie górne zęby zaczęły się obsuwać :( To był ostatni dzwonek, aby zadziałać. Implanty wstawiał dr Wilisowski z krakowskiej kliniki Luxdentica. Z tego co się dowiedziałam, jest to najlepszy implantolog w Krakowie, z olbrzymim doświadczeniem także w zagranicznych klinikach. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że implanty można wstawić już w 1 dzień. Niedowiarków odsyłam do źródła: www.luxdentica.pl/implanty-w-1-dzien
stynek
napisał/a: stynek 2016-03-31 20:06
ja właśnie umówiłam się na darmową konsultację -pacjenci.nobelbiocare.pl - po tym jak mój dentysta oświadczył mi, że nie mam się co za długo zastanawiać bo za jakiś czas mogę ze sztuczną szczęką latać - oj to ja już wolę stałe ząbki.
Ja nie wiem jak to się dzieje, że niby człowiek dba o zęby w i tak potrafią się popsuć i nieźle dać czadu.
napisał/a: julma 2016-04-01 21:41
mnie to dentystka zepsuła, ale faktycznie pakuje się w nie, a one i tak cały czas jak skarbonka. I co na tych konsultacjach się dowiedziałaś? Gdzie byłaś? mnie to raczej okolice warszawy interesują :)
stynek
napisał/a: stynek 2016-04-03 07:09
Jeszcze nie byłam - ale umówiłam się w Sopocie a z tego co wyczytałam na ich stronie to w Warszawie też mają swój punkt