Jak wspominacie szkołę?

aniwey
napisał/a: aniwey 2013-09-12 22:28
Takie pytanie z okazji roku szkolnego - jak wspominacie swoje lata szkolne?

Ja nie lubiłam szkoły - zawsze dobrze się uczyłam, ale szkoła była dla mnie miejscem, w którym dzieci łączą się w grupy nawzajem się zwalczające, a prawdziwa wiedza nie jest nagradzana - bardziej zdolność do wkuwania i zapominania, kombinowania. Nie miało znaczenia, ile wiesz, czytasz poza tym?

A jak było z Wami?
basiekkk
napisał/a: basiekkk 2013-09-13 21:46
Zależy jaką. Podstawówka - bez szczególnych wrażeń, liceum - masakra. Straszna klasa - każdy uważał się za lepszego niż był, zarozumiałe dzieci. Studia - kochałam! Wspaniali ludzie - studenci i wykładowcy - wspaniała atmosfera miasta, w którym studiowałam. Chętnie bym tam wróciła.
napisał/a: werda 2014-04-06 02:29
To zależy jaka szkoła bo chyba najlepiej wspominam szkołę średnią a z niektórymi ludźmi do dziś trzymam kontakt.
warriorka
napisał/a: warriorka 2014-08-14 13:03
Ja teraz, gdy pracuję, bardzo dobrze. Brakuje mi tych starych dobrych czasów, kiedy nie musiałam każdego dnia w szkole się pojawiać, kiedy można było po prostu nie przyjść. Jeszcze lepiej wspominam studia – czas zupełnej wolności, niezależności, super było nie musieć zarabiać na siebie, spędzać czas ze znajomymi, uczyć się tego, czego się chciało.
halszkaWu
napisał/a: halszkaWu 2014-08-19 11:39
Wtedy nie byłam zbyt zadowolona, że muszę tam chodzić: tyle nauki, głupi nauczyciele, wczesne wstawanie, teraz chętnie znów byłabym młoda, wiedząc, co mnie dalej w życiu czeka, jakie wyzwania ma przed sobą dorosły człowiek.
napisał/a: karlbrand 2014-08-29 11:32
Powiem szczerze,że czasem tęsknię do tamtych czasów.
napisał/a: senta 2014-08-29 20:25
Nie lubiłam szkoły. Dużo wkuwania, mało okazji do bycia kreatywnym.
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-09-03 10:50
Tak, to też racja. Polska szkoła nie chce wykształcać w uczniach kreatywności, ma być wszystko pod linijkę, tak jak chce nauczyciel albo podręcznik. Rzadko się zdarzają, ale jednak!, tacy nauczyciele, którzy pozwalają uczniom mieć swoje zdanie. I tacy, którzy rozumieją, że jak ktoś jest dobry z polskiego, nie musi z biologii, i odwrotnie.
napisał/a: kloss_33 2014-09-03 21:01
szkoły, jako instytucji nie wspominam za dobrze, ale koledzy i koleżanki byli rewelacyjni po prostu!
lore-ley
napisał/a: lore-ley 2014-09-18 14:59
Czasem chciałabym tam wrócić, ale na ogół cieszę się, że jestem dorosła :)
napisał/a: piturra 2014-09-24 11:34
Szkoła - piękny i beztroski okres. Ile bym dała, żeby móc znów chodzić do szkoły.
napisał/a: sara899 2014-09-25 13:03
Ja dobrze wspominam tylko podstawówkę i studia. Chętnie bym tam wróciła :)