Fitness - co konkretnie?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2013-09-03 20:40
Planuję się w końcu zapisać na jakieś zajęcia, ale nie wiem - na jakie? :)

Chciałabym schudnąć, mieć płaski brzuch i być w dobrej formie - wiem, duże wymagania, ale może da się cokolwiek z tego osiągnąć? :)
HellNo_Kitty
napisał/a: HellNo_Kitty 2013-09-04 10:07
Z racji tego, jakie masz oczekiwania, powinnaś postawić na ćwiczenia aerobowe (inaczej mówiąc "cardio") - nie potrzeba do tego konkretnych zajęć, wystarczy standardowo wyposażona siłownia, tzn. bieżnia (aby truchtać lub maszerować szybkim krokiem), orbitrek, rower stacjonarny (najlepiej spinningowy), wioślarz.

Z zajęć dobre będą np. Step, zumba, zajęcia taneczne. Ewentualnie zajęcia typu "All-in-one", coraz bardziej popularne w Polsce, łagodny trening siłowy i rzeźbiący sylwetkę. Wiele osób uzyskuje dobrą formę też dzięki treningowi Cross Fit.

Myślę, że najlepiej zrobisz, jeśli porozmawiasz o swojej obecnej sytuacji (zdrowotnej) i oczekiwaniach na przyszłość z trenerem/instruktorem na swojej siłowni. Jeśli jest profesjonalistą, będzie najlepiej wiedział, jaki rodzaj ćwiczeń czy zajęć będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy, a trening bezpieczny.
napisał/a: joan44 2013-09-10 15:18
Bardzo lubię szóstkę weidera...niesamowite efekty, ale trzeba się trochę wysilić.
napisał/a: MariMari 2013-09-30 19:41
Ja polecam zumbę!! Sama się uzależniłam :) Dobry trener, regularne treningi i nie ma opcji, że nie schudniesz, a do tego naładujesz się pozytywną energią! Pamiętaj o wygodnych ciuchach, żeby nic nie krępowało Ci ruchów, fajny jest np. Crop Top Brubecka.
stazzja
napisał/a: stazzja 2013-09-30 20:29
Ja akurat zumby nie polecam - stała się bardzo modna, ale jest beznadziejna - ani to taniec, ani ćwiczenia...
napisał/a: joan44 2013-10-11 15:14
jak już wczesniej pisałam obecnie bardzo intensywnie cwiczę Weidera... ale też zmieniam swoje codzienne nawyki, ta stronka mnie zainspirowała http://jak-byc-fit.tumblr.com/
napisał/a: dyt 2013-10-24 20:49
A ja planuję się zapisać do TUAN CLUB SPORT & SPA który mieści się w Józefosławie, oddalonym o jakieś może 15 km od Warszawy, a naprawdę mają tam świetny kompleks sportowy. Byłam oglądałam i teraz zastanawiam na co konkretnie się zapisać. Kusi mnie zarówno siłownia jak i fitness.
napisał/a: Margerytka28 2013-10-25 09:59
Dyt a na Bodypumpie może u nich byłaś?:))
Kurcze jakie zajęcia niesamowite, to normalnie szok - w każdym razie ja miałam okazje 2 razy już być i pełen zachwyt. Fajne, przyjazne miejsce, małe grupy, dobry kontakt z instruktorkami - no nic nie można powiedzieć. I ten efekt totalnego relaksu po skończeniu zajęć - miękkie nogi, uwielbiam to uczucie hihi.
Pod Wawką Tuan Club rządzi:)
napisał/a: f_formy 2013-11-05 13:50
Szanowni Państwo,
po przekroczeniu 30. roku życia nasz organizm działa już inaczej. Metabolizm jest wolniejszy. W efekcie osoby dotychczas szczupłe łatwiej zaczynają tyć. Musimy więc zwracać szczególną uwagę na to, co jemy. Na talerzu trzydziestolatka powinno znaleźć się jak najwięcej warzyw. Zawarty w nich błonnik i przeciwutleniacze spowalniają proces starzenia i zapobiegają chorobom układu krążenia. Ich minimalna dzienna porcja to pół kilograma. Należy się wystrzegać gazowanych napojów, słodyczy i z umiarem jeść owoce, które zawierają dużo cukru. Ćwiczenia w tym okresie są bardzo istotne, gdyż ciało zaczyna gromadzić coraz więcej tłuszczu, a mięśnie tracą jędrność. Choć codzienne obowiązki sprawiają, że nie mamy dla siebie dużo czasu, nie możemy rezygnować z regularnego uprawiania sportu. W tym wieku jesteśmy najbardziej świadomi swojego ciała, ale w wielu przypadkach posiadamy ograniczenia wynikające z wcześniejszych, zaniedbanych kontuzji. Często też jest to moment, kiedy uświadamiamy sobie, że musimy zacząć uprawiać jakąś formę sportu. Treningi siłowe, funkcjonalne i wydolnościowe powinny służyć regeneracji i uelastycznieniu ciała.
Fabryka Formy
napisał/a: Natasza53 2013-11-16 13:58
Każdy lubi coś innego i na to prostej zasady nie ma. Trzeba spróbować wszystkiego i wtedy zdecydować, co leży nam najbardziej. Swoją drogą, warto zaczerpnąć opinii trenerów, żeby sobie krzywdy przy okazji nie zrobić. Ja na początku też nie wiedziałam, z czym to się je. Ale całe szczęście Saturn Fitness w Warszawie ma 7 darmowych dni. Pochodziłam i już tam zostałam, bo podoba mi się podejście do klienta - pracownicy pokazują, jak wykonywać ćwiczenia, pomagają itp. Naprawdę fajna atmosfera, no i niedrogo jest.
napisał/a: mamacita222 2013-11-25 11:07
Ja polecam power plate, jak chce sie szybko i efektywnie schudnac, nie ma nic lepszego
nawiaa
napisał/a: nawiaa 2013-11-25 16:38
Mamacita - cóż to za wynalazek, to power plate? ;)