Kłykciny kończyste, co to ???

napisał/a: jagutka3 2007-05-14 19:44
Proszę o wyjaśnienie jak to sie leczy? Jak sie tym można zarazić? i inne ważne informacje na ten temat
napisał/a: Magdalena1010 2007-05-17 09:02
Kłykciny kończyste (brodawki weneryczne, brodawki płciowe, łac. condylomata acuminata) - należą do grupy schorzeń wywoływanych przez wirusy brodawczaka ludzkiego (ang. human papillomavirus - HPV). Wystepują od niewielkich zmian brodawkowych do olbrzymich kalafiorowatych tworów (zwłaszcza u kobiet), które mogą obejmować całą okolicę krocza, aż do odbytu (łac. condylomata gigantea).
Leczenie:
Nieleczone mogą prowadzić niekiedy do poważnych komplikacji, od utrudnień w oddawaniu moczu, do naciekania struktur wewnętrznych włącznie. Klykciny usposabiają do rozwoju raka kolczystokomórkowego.

Miejscowe stosowanie maści ze środkami hamującymi podziały komórkowe (cytostatyki w tym np: 5% maść 5-fluorouracylowa, bleomycyna, cisplatyna, metotreksat). Krem zawierający podofilotoksynę lub jej alkoholowy roztwór, np. Condyline. Leczenie indukujące odpowiedź immunologiczną (interferon alfa wstrzykiwany do zmian), leki zawierające imikwimod, np. Aldara

Chirurgiczne - elektrokoagulacja, krioterapia, laseroterapia CO2. W skrajnych przypadkach częściowa wulwektomia.

Niestety w większości przypadków zmiany mają charakter nawracający, a terapia może przynieść tylko czasową remisję, co jest związane z brakiem możliwości całkowitego usunięcia zakażenia. Często jednak usunięcie tylko części zmian prowadzi do całkowitego wycofania się pozostałych.
napisał/a: jagutka3 2007-05-21 22:39
Byłam u Ginekologa, jak narazie mam przemywac to Nadmanganianem potasu, pomalutku znikają, te dziwne "krostki", dzieki bogu to nic aż tak powaznego jak myslałam
napisał/a: emeralds 2007-06-15 18:54
Ja słyszałam, ze kłykciny kończyste mogą prowadzić do raka szyjki. Dlatego są teraz szczepionki i można się zabezpieczyć. Tylko nie wiem jak jest w sytuacji, gdy się już ma te kłykciny, czy można brać na to jeszcze szczepionkę?
Jagutko, a ten lek który stosujesz do przemywania w aptece nazywa się po prostu Nadmanganian potasu tak? i czy ty robisz obie jakieś nasiadówki?
Dziękuję Ci za odpowiedź. Pozdrawiam
napisał/a: Janis 2007-06-16 10:20
emeralds napisal(a):Ja słyszałam, ze kłykciny kończyste mogą prowadzić do raka szyjki. Dlatego są teraz szczepionki i można się zabezpieczyć. Tylko nie wiem jak jest w sytuacji, gdy się już ma te kłykciny, czy można brać na to jeszcze szczepionkę?
Jagutko, a ten lek który stosujesz do przemywania w aptece nazywa się po prostu Nadmanganian potasu tak? i czy ty robisz obie jakieś nasiadówki?
Dziękuję Ci za odpowiedź. Pozdrawiam



Szczepionkę na HPV powinno się podawać dziewczynkom, które jeszcze nie rozpoczęły życia płciowego, wtedy szczepionka jest najskuteczniejsza.

Pozdrawiam
napisał/a: Marek107 2007-06-22 14:05
Moja zona tokiedyś miała, na szczęście wypalono laserem i nie było nawrotów.
napisał/a: mika40 2009-07-23 19:08
a co z gardłem ??? czy tam ich nie macie?
aleksia1
napisał/a: aleksia1 2011-10-27 13:34
Powracajac do tematu-zgodze sie z Wami ze ważna jest własnie ta szczepionka juz w najmłodszym wieku-zreszta mozna ja podawać dziewczynkom do 13 roku życia ?
Nie wiem czy dobrze słyszałam.Teraz w każdym dobrym gabinecie ginekologicznym,mozna sie zaszczepić.Nie warto naprawde ryzykowac i tego odkładac na potem.
napisał/a: vinus79 2011-11-19 18:00
Zgadzam sie z Toba aleksia.Tak naprawde najwazniejsze jest własnie to zeby jednak znalezc odpowiedni gabinet i lekarza który poprowadzi nasze leczenie w odpowiedni sposób.Na pewno nie mozemy bagatelizowac sobie tych dolegliwosci.
napisał/a: KAmilala 2013-07-11 10:33
Jak najbardziej zgadzam się z moimi poporzedniczkami i jestem zdania że gdy zauważymy najmniejsze zmiany koło odbytu sromu czy w innych miejscach należy niezwłocznie udać sie do specjalisty. Chciałabym zmieścić lnk który ma za zadanie uświadomić ludzi o co dokładnie chodzi przy tej dolegliwości.
http://klykciny.pl/
napisał/a: Sandzior 2013-11-06 11:30
Udało Wam się wyleczyć za pomoca maści czy konieczny był zabieg? Stosuje maść, ale po 3 tygodniach nadal nie widzę żadnych zmian. Iść do proktologa?
napisał/a: Mol_Ag 2013-11-07 12:47
ja musiałam wypalać prywatnie metodą laserową, troche bolało ale przynajmniej teraz juz mnie to cholerstwo nie męczy ...