Niskokaloryczne posiłki - co polecacie?

aniwey
napisał/a: aniwey 2013-07-05 12:38
Chciałabym zacząć w końcu jeść zdrowo, ale na gotowaniu się kompletnie nie znam, nie wiem, jak dobierać składniki, by było zdrowo i niskokalorycznie.

Pomożecie? Podzielmy się przepisami na niskokaloryczne posiłki :) Kto zaczyna?
napisał/a: milenkafit 2013-11-11 20:37
Witam myślałam że w tym wątku sama się dowiem jakiś ciekawych przepisów na lekkie dania ale że nikt nie podjął się inicjatywy będę pierwsza:)

Proponuję sałatkę z gotowanym kurczakiem

Umytą pierś kurczaka obtaczamy w tymianku,bazylii można dać inne zioła oraz przyprawy do smaku unikać soli i przypraw zawierających sól takiego kurczaka gotujemy w parowarze bądz specjalnej nakładce do gotowania na parze następnie kroimy sałatę lodową musi być krucha pierwsze listki wyrzucamy,w tym czasie prażymy słonecznik aby nie był tłusty na patelni aż się zrobi brązowy dodajemy do sałaty można dodać też dyni następnie robimy sos z 2 łyżeczek oliwy z oliwek odrobiny miodu i soku z cytryny oraz opcjonalnie można dać ocet balsamiczny ćwierć łyżeczki wszystko razem mieszamy z kurczakiem i sałatą i gotowe jak ktoś chę posiłek bardziej sycący polecam dogotować makarony spaghetti Jest to lekkie i pożywne danie oraz bardzo zdrowe
napisał/a: milenkafit 2013-11-11 20:38
Witam myślałam że w tym wątku sama się dowiem jakiś ciekawych przepisów na lekkie dania ale że nikt nie podjął się inicjatywy będę pierwsza:)

Proponuję sałatkę z gotowanym kurczakiem

Umytą pierś kurczaka obtaczamy w tymianku,bazylii można dać inne zioła oraz przyprawy do smaku unikać soli i przypraw zawierających sól takiego kurczaka gotujemy w parowarze bądz specjalnej nakładce do gotowania na parze następnie kroimy sałatę lodową musi być krucha pierwsze listki wyrzucamy,w tym czasie prażymy słonecznik aby nie był tłusty na patelni aż się zrobi brązowy dodajemy do sałaty można dodać też dyni następnie robimy sos z 2 łyżeczek oliwy z oliwek odrobiny miodu i soku z cytryny oraz opcjonalnie można dać ocet balsamiczny ćwierć łyżeczki wszystko razem mieszamy z kurczakiem i sałatą i gotowe jak ktoś chcę posiłek bardziej sycący polecam dogotować makarony spaghetti Jest to lekkie i pożywne danie oraz bardzo zdrowe
napisał/a: majowapolank 2013-11-21 11:35
Też zaczęłam się niedawno zastanawiać nad swoją dietą, a raczej zdrowie mnie do tego zmusiło. Szukałam fajnych i prostych przepisów i znalazłam: Na nucleartsjest bardzo ciekawa baza dietetycznych przepisów. Ja już kilkakrotnie korzystałam z nich. Bardzo się przydaje. A oprócz tego jest tam mnóstwo artykułów na każdy temat, taki poradnik w jednym miejscu z różnych kategorii.
napisał/a: File07 2014-02-23 21:31
Dania z łososiem wędzonym.
aniwey
napisał/a: aniwey 2014-02-24 15:25
Dzięki dziewczyny! Łososia uwielbiam, chociaż nie należy do najtańszych :/
malinowa_011
napisał/a: malinowa_011 2014-07-31 21:30
Jak któraś z Was lub tuńczyka to polecam lekką sałatkę, kapusta pekińaka, jajka gotowane na twardo, puszka tuńćzyka, ogórek konserwowy i przyprawy :) dla mnie pyszności.
napisał/a: fashi0n 2014-09-14 23:17
Mintaj na parze w ziołach prowansalskich, mniam
marteczka67
napisał/a: marteczka67 2014-11-20 16:45
Mintaj na parze w ziołach to cudo co do takich potraw jest ich naprawdę dużo po sałatki z kurczakiem gdzie możesz tak naprawdę wrzucić wszystko a zamiast majonezu co ludzie dają zrobić własny sos winegret który jest nie tylko smaczny ale i zdrowy. Różnego rodzaju placki z chudego twarogu są bardzo dobre zawierają prawie samo białko do smaku można np pół banana , skórkę pomarańczy , łyżeczkę kakao itd. Wszystko to nie jest wysokokaloryczne o ile się pamięta o mniejszych proporcjach.
napisał/a: trisz 2015-02-03 15:46
Warzywa z kaszami albo makaronami pełnoziarnistymi, ryby, chude mięso. Z tego wszystkiego da się wyczarować prawdziwe cuda.
napisał/a: albert7000 2015-02-10 16:26
omlety: 6 białek z jajek (bez żółtka) 1 łyżka wody albo bez tłuszczowego mleka, sól pieprz inne przyprawy i warzywa twojego wyboru. a jak chcesz na słodko to dodaj troche słodzika i jedz z jakimś owocem

naleśniki: 1/3 kubka mąki, woda, proszek do pieczenia, cynamon, słodzik, i jakieś swoje dodatki owoce, jakieś nisko kaloryczny sos owocowy - nie nutella ani dżem

owsianka z wodą i cynamonem albo bez tłuszcowym mlekiem

banan

kawa

chrupki/ płatki bez cukru na mleku/ wodzie
napisał/a: sara-j_1985 2015-02-11 12:52
Ja natomiast polecam zrezygnować całkowicie z półproduktów. Kiedyś nie zwracałam na to uwagi do czasu kiedy zachorowałam na dnę moczanową. Musiałam wyeliminować wszystkie składniki, które mogą zawierać niekorzystne dla mnie związki i wiecie co Wam powiem? MImo choroby czuję się o wiele lepiej. Przestawiłam sie na jedzenie bio, jem mnóstwo warzyw oraz owoców. Kasze, ryże. Dzięki temu udało mi się schudnąć.
Warto jest zaglądać sobie do sklepów z jedzeniem bio:
http://www.smakiziemi.eu/17-bio-zywnosc - tutaj jest na przykład jedno z takich miejsc. Wiecie,że takie produkty są ekologiczne oraz że nie zawierają żadnych podejrzanych składników oraz chemii.