Konkurs Mama z temperamentem

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2013-05-24 12:18
To najlepszy pomysł na prezent! Weź udział w konkursie i spraw mamie niespodziankę, która spełni jej marzenia!

[CENTER]
Fot. Fotolia/kolaż Polki.pl[/CENTER]

Wyjątkowy prezent dla wyjątkowej mamy!
Z okazji Dnia Matki nie chcesz znowu podarować mamie kwiatów i czekoladek? Jeśli tak, to wspaniale! W tym roku zaskocz ją czymś nowym i zupełnie niespodziewanym. Wystarczy, że upominek będzie współgrał z... jej temperamentem!
Zadanie konkursowe
Napisz, jaki typ osobowości ma Twoja mama? Wybierz spośród określeń "mama zabiegana", "mama ekstremalna", "mama domowa", "mama aktywna". Uzasadnij swój wybór.

Nagrody dla zwycięzców
4 zestawy podarunkowe SUPERprzyjemności ufundowane przez SuperPrezenty.pl (z oferty laureaci mogą wybrać jeden z dostępnych upominków). Katalog SUPERprzyjemności to starannie dobrane propozycje zabiegów, które odprężą ciało i ukoją zmysły. Ich różnorodność sprawi, że twoja mama z łatwością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Informacje o firmie:
SuperPrezenty.pl w swojej ofercie posiadają setki doznań - część ekstremalnych, część odprężających czy edukacyjnych dla dzieci. Firma prowadzi sprzedaż internetową, a także stacjonarną w największych centrach handlowych w Warszawie - CH Janki oraz Targówek.

[CENTER]
[/CENTER]
Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
Konkurs trwa od 24.05.2013 do 06.06.2013
napisał/a: sage 2013-05-24 13:13
Moja Mama to - Mama Domowa. Pomimo pracy zawodowej i wielu spraw do załatwienia, najbardziej lubi zaszyć się w fotelu z dobrą książką. Zawsze ma czas dla mnie i mojej córeczki. Lubi pracować w ogródku. Jest ciepła i kochająca, a dom, który stworzyła jest dla mnie wzorem.
evelinek13
napisał/a: evelinek13 2013-05-24 15:57
Moja ukochana mamusia to typ "mama zabiegana" Sytuacja zyciowa zmusila ja do podjecia 2 prac dlatego caly czas jest zabiegana. Mimo tego, ze zawsze ma duzo pracy znajdzie czas dla rodziny, na rozpieszczanie ukochanych wnuczek oraz córeczki :D
Moja CUDOWNA MAMA to osboa najkochansza i najcieplejsza na swiecie To moja najlepsza przyjaciółka. Zrobiłabym dla niej wszystko i chce bym ja byla taka sama matka dla swoich dzieci!
Kocham Cię Mamo Najmocniej i na zawsze!!!!!
napisał/a: Alciaaa 2013-05-24 17:51
Zdecydowanie ,,mama aktywna" dla wszystkich i z wszystkimi. Świetnie łączy role Mamy, żony,babci, pracownika, przyjaciółki, wolontariuszki i przy tym ,,tryska" energią. Zawsze można na Nią liczyć i chętnie pomaga innym, będąc przy tym osobą niezwykle serdeczną i ciepłą. W jej towarzystwie nikt się nie nudzi, jest wesoło i ten optymizm i siła bijąca od Niej sprawia, że chcę być taka jak Ona. Ma czas na to żeby ugotować obiad, upiec pyszne ciasto, wypić kawę z przyjaciółką, jest szanowana w pracy i ciągle podnosi swoje kwalifikacje żeby być jeszcze lepszą i skuteczniejszą w tym co robi.Chyba żadnego Sylwestra nie przesiedziała w domu, uwielbia się bawić i szaleć do białego rana, kocha wodę i organizuje dla rodziny i przyjaciół co roku spływy kajakowe. Działa w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami, jeździ na interwencje, opiekuje się chorymi, porzuconymi, niekochanymi zwierzętami, zbiera podpisy pod petycjami, bierze udział w zbiórkach charytatywnych. I przy swoim szalonym tempie, nigdy nie zaniedbuje rodziny jest najkochańszą Mamą na świecie, taką iskiereczką, promyczkiem słońca.
napisał/a: marta_z1907 2013-05-24 20:28
Moja mama to mama ekstremalna. Nie boi żadnych wyzwan. Nic nie jest jej straszne. Potrafi walczyć o swoje i nauczyła mnie tego samego.
napisał/a: marysiazz 2013-05-24 21:21
Moja "mama zabiegana" ciągle pędzi gdzieś od rana.
I do sklepu po zakupy i na pocztę zapłacić rachunki,
do banku po pieniądze, do fryzjera bo chce wyglądać dobrze.
Ciągle gdzieś pędzi i coś załatwia, taka natura jej jest - zaradna.
Kocham mamę jaką jest, wiem, że życie trudne jest.
Zawsze pędzi bo to lubi, ciągle coś załatwić musi,
lecz gdy jej potrzebuję, ze mną jest, bo to najcudowniejsza mama na świecie jest !!
Majcik
napisał/a: Majcik 2013-05-25 14:51
- Mamo, sok się rozlał.
- Mamo kredka się złamała.
- Mamo, jeść!
- Mamo, pić!
- Mamo daj!
- Mamo, podaj!
- Mamo, chodź.
Mamo, mamo, mamo... a moja mama, wszystko to ogarnia. I zakupy zrobi i w lekcjach pomoże i ugotuje i posprząta i bajkę opowie i z plasteliny ludziki polepi i kwiatki posadzi i guziki poprzyszywa i dziury łatami pozaszywa i kota nakarmi i lalkę uczesze i potwora spod łóżka za uszy wytarga i cały świat pokaże, o wszystkim opowie i wszystko wytłumaczy. Superman i Batman przykład by z jej szybkości, siły i precyzji brać mogli, a ona sama jeszcze z pewnością znalazłaby czas, by poprawić im kroje ich ubrań i nakarmić domowym ciastem z konfiturą. Moja mama, to taka mama ekstremalna - zawsze jest na czas i każdy problem pokona.
- Mamo... przytul.
napisał/a: Megi35 2013-05-25 15:26
moja mama to mama extremalna zawsze działa na maxa i to w niej uwielbiam!!!!
napisał/a: Milusienka 2013-05-25 16:15
Moja mama od 8 lat jest już na zasłużonej emeryturze i choć wcześniej była mamą zabieganą tak teraz zdecydowanie jest "mamą aktywną".
Uwielbia podróże, wycieczki, uczęszcza 2 razy w tygodniu na aerobic.
Każdego ranka oglądając swój ulubiony serial w TV pedałuje na rowerku stacjonarnym.
Śpiewa także w kościelnym chórze i gra na pianinie a
wieczorami spaceruje z kijkami w towarzystwie koleżanek.
Jest również pasjonatką kwiatów - dba o nie jak o swoje dzieci, podlewa , pielęgnuje, rozmawia z nimi aby cieszyły się witalnością i zdrowiem jak najdłużej.
Nie unika nowoczesności, bo jak powiada: "zawsze idź do przodu" :).
Każdego dnia korzysta z internetu, gdzie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na forach internetowych, jak i sms-uje z koleżankami na swoim nowym dotykowym smartphonie.
Swoją wielką aktywnością pokazuje, że w każdym wieku można cieszyć się energią i radością, wystarczy chcieć :).
napisał/a: halinaotta 2013-05-25 17:09
Zdecydowanie mama z temperamentem- działająca,pracująca,tańcząca,nie usiedzi ani na chwilę-no chyba,że czyta książkę-bo czytanie to jej wielka pasja.Temperamentna w pracy i domu,a nawet na wakacjach-jej potrawy,przyjecia,zabawy nigdy nie są takie same ani rutynowe-zawsze coś innego-temperamentu nadającego
napisał/a: nika221 2013-05-25 21:28
Moja mama to typ mamy domowej. Od zawsze mamy ze sobą świetny kontakt , to przez to że jest bardzo otwartą i ciepłą osobą. W domu mojej mamy zawsze jest czysto i pachnie smakołykami , poza tym piecze wspaniałe ciasta którymi zajadam się ja i moje pociechy. W wirze obowiązków domowych zawsze znajdzie czas na spacer z wnukami czy po prostu szczerą rozmowę. Za to ją kocham , dla mnie jest mamą doskonałą i staram się brać z niej przykład wychowując swoje dzieci bo chce żeby w przyszłości myślały o mnie tak jak ja myśle teraz o swojej kochanej mamie.
napisał/a: frotka87 2013-05-26 12:05
Moja mama to typ osobowości mamy domowej, ponieważ nie pracuje, ale jest inspiracją i wzorem w każdej dziedzinie, nie ma innej kobiety na całym świecie która bardziej niż moja mama by mi imponowała. Jest ona autorytetem w dziedzinie dawania rad życiowych, bo wiem, że ma większe ode mnie doświadczenie, podobną do mojej wizję świata, jest szczera w ocenie i chce mojego dobra. Moja mama ma na imię Jolanta. Jest średniego wzrostu kobietą o promiennej i okrągłej twarzy. Na jej twarzy najczęściej gości uśmiech. Ma niebieskie oczy i krótkie jasne włosy. Jest silną psychicznie kobietą, a po jej trudnym dzieciństwie, powinno być zupełnie inaczej. Potrafi z zimną krwią spojrzeć na to co się stało, a nie panikować. Odważnie brnie do przodu, mimo wielu problemów. Jest wytrzymałą kobietą, cieszy się życiem i nigdy się nie poddaje. Mama nigdy się nie załamuje. Zawsze jest uśmiechnięta i pełna życia. Cechuje ją cierpliwość, czego mi bardzo brakuje. Łatwo wytrącić mnie z równowagi. Mimo tego, że w życiu przeszła wiele, zawsze dawała mi dobry przykład, jest moją ostoją, dobrym słowem i mądrą kobietą, która zna odpowiedź na prawie każde moje pytanie. Zawsze służy mi pomocą, mojemu rodzeństwu oraz kolegom i koleżankom. Często moi koledzy i moje koleżanki przychodzą do mojej mamy jakby to była ich też mama, ze swoimi problemami i rozterkami bo wiedzą, że tak samo jak ja mogą liczyć na jej pomoc, dobrą radę i zachowanie tajemnicy. Mama to nie tylko osoba, która kształtuje moje zachowanie i moją osobowość, ale również wpływa na moją edukację i moje relacje ze światem, który mnie otacza. Ale przede wszystkim, jest to osoba, która zna mnie najlepiej. To dlatego zdarza się często, że moja mama przeżywa ze mną moje smutki i moje radości. Doradza i pomaga mi. Jak anioł stróż, jest zawsze przy mnie, kiedy jej potrzebuję. Jest powierniczką moich tajemnic, najbliższą mi osobą, gotową na największe poświęcenia. moja mama jest także moją nauczycielką. To ktoś, kto prowadząc mnie przez trudne i zawiłe ścieżki do dorosłego życia i odpowiedzialności - uczy mnie jak postępować. Moja mama nie doradza mi, żebym udawała kogoś, kim chciałabym być. Wprost przeciwnie, ona właśnie uczy mnie, jak stać się kimś takim nie zakładając masek. Ona uczy mnie wytrwałości w realizacji marzeń, tych małych i tych wielkich. I mimo, że czasem mi się nie udaje, ona jest zawsze blisko mnie i wspiera mnie. W swoim życiu doświadczyłam bardzo wielu złych ale i dobrych chwil, lecz na szczęście w każdym okresie mojego życia towarzyszyła mi moja mama, która uczyła mnie jak wyciągnąć jakąś lekcję z tych ciężkich momentów, uczyć się na błędach, gromadzić wszystkie doświadczenia i starać się iść na przód nie oglądając się za siebie. Pokazuje, że porażki też mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć. Odczuwając trudności możemy odkrywać naszą siłę. Kiedy natomiast coś mi się udaje, mama cieszy się z mojego sukcesu. Moje problemy związane były nie tylko z moim dojrzewaniem, z przeżywanymi trudnościami, problemami i niebezpie¬czeństwami dotyczącymi nie tylko mojego życia ale i zdrowia, ponieważ dwa razy mogłoby mnie zabraknąć na tym świecie przez moją chorobę i przez wypadek samochodowy, któremu uległam. Wtedy najlepszym lekarzem na moje zmagania się z życiem i chorobom okazała się moja mama. To dzięki niej mogę teraz normalnie funkcjonować w społeczeństwie, nie mam już ataków epilepsji i zawsze czułam się akceptowana, doceniana i zdrowa mimo, że było inaczej. Trafiałam też często na osoby w moim życiu, które tylko mnie dołowały i zawodziły. Wtedy również zawsze mogłam liczyć na mamę, ona dodawała mi sił, wiary w siebie i otaczała mnie opieką oraz radością, którą ciężko jest mi nawet opisać. Przy niej wszystkie troski odchodzą w dal, a życie wydaje się jakby toczyło się w innym wymiarze, które jest przepełnione dobrocią, wiarą w ludzi i w to, że może być tylko lepiej. Był również moment w moim życiu kiedy przepełniam mnie lęk przed kolejnymi zawodami, bezradność i brak zaufania do ludzi, który pozbawiał mnie spontanicznej radości, satysfakcji i przyjemności z życia. Osobą niezwykle znaczącą dla mnie wtedy znowu była moja mama, która odbiła mnie z drogi ucieczki przed tym co złe i pokazała jak stawiać temu czoła i jak cieszyć się z życia. To dzięki niej wierzę w siebie, w marzenia i dobroć ludzi. Kocham całym sercem życie, swoją rodzinę i narzeczonego oraz potrafię okazywać uczucia. Wiem, że zawsze mogę polegać na mamie i dzięki niej potrafię czerpać siły również z moich dotychczasowych błędów które popełniłam w życiu. Staram się też być bardzo aktywna i nigdy nie odwlekać niczego na później oraz angażuję się we wszystko co robię z pełnym entuzjazmem tak jak to robi moja mama bo wtedy czuję się potrzebna, pewna siebie, wiem, że świat stoi przede mną otworem i czuję że choroby omijają mnie szerokim łukiem. Moja mama nie zamartwia się na zapas i zawsze jest optymistką, lubi siebie i codziennie od rana uśmiecha się. Ma szacunek do ludzi i jest bardzo cierpliwa. Uważam, że to dzięki niej miałam normalne dzieciństwo mimo choroby o której kiedyś wstydziłam się mówić. Tylko dzięki niej i jej determinacji w dużym stopniu pokonałam chorobę, skończyłam studia z bardzo dobrym wynikiem, uwierzyłam w siebie, akceptuję siebie taką jaka jestem, czerpię radość z każdej chwili, ciągle coś poszukuję, robię, jestem ciekawa życia i pełna energii. To dzięki mojej mamie mogę się rozwijać, swój talent i cieszyć się nawet z najmniejszych drobiazgów. To ona nauczyła mnie chodzić, mówić, czytać i szanować drugiego człowieka. Cały czas uczy mnie jak postępować, rozwiązywać problemy i szukać kompromisu. Nie mogę powiedzieć, że nie ma między nami sprzeczek, ale to nie ma dla mnie znaczenia. Czasami mamy różne opinie. Wiem, że tak naprawdę moja mama chce dla mnie jak najlepiej. Jestem jej wdzięczna za wszystko i jeszcze więcej. To ona mnie nauczyła wielu wspaniałych rzeczy, między innymi jak cieszyć się z niezapomnianych chwil, jak wynieść coś pozytywnego w trudnych momentach naszego życia, jak realizować marzenia idąc za głosem serca. Ona mi pokazała wartość dobroci serca, siłę cierpliwości, odwagę, poświęcenie. To ona pokazała mi prawdziwe życie. A postawa kochanej mamy wobec przeciwności losu uczy mnie skromności i orzeźwia mój umysł. Wszystko wtedy widzę już w innym świetle. Moja mama jest ze mną od zawsze i ona mnie wszystkiego uczyła i wszystko co dobre zawdzięczam jej. Tak wiele mnie nauczyła i na spacery ze mną chodziła, kiedy byłam jeszcze mała. Do snu nuciła piosenki, opowiadała bajki i była zawsze blisko mnie. Zawsze gdy wracałam ze szkoły czekała już na mnie z obiadem, a w domu zawsze było idealnie czysto i pachnąco. W niedziele zawsze piekła pyszne ciasto i po pysznym obiadku zabierała mnie, moje rodzeństwo i naszych kolegów na długi spacer z piknikiem. Poświęcała mi każdą swoją minutę i każdy dzień spędzając razem kreatywnie czas. Często piekłyśmy wspólnie ciasteczka, sadziłyśmy kwiatki w ogródku, chodziłyśmy na zakupy i się mną opiekowała. Najbardziej podziwiam ją za to, że nigdy się nie poddaje napotkanym trudnościom w życiu, że pomimo kłopotów zawsze jest uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona. Podziwiam ją także za jej opanowanie, tolerancyjność i skromność. Moja mama jest wyjątkowa, wspaniała, jedyna i moją bohaterką. Nie znam innej kobiety tak silnej i pełnej optymistycznej oraz ciepłej energii jaką posiada moja mama Jola.