Konkurs "Wiosenne zapachy"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2013-05-22 12:57
Weź udział w naszym konkursie i wygraj 1 z 10 flakoników perfum La Perla In Rosa

[CENTER]



[/CENTER]
Konkurs zakończony
Nagrody otrzymują:
klaudia28
nadinka07
zuziap85
kwoloch
karjelo
gozmo30
marttoolla
emma1912
beksa666
anuszka3

Gratulujemy!

Gdy nadchodzą cieplejsze dni, z chęcią sięgamy po lżejsze perfumy.
Wiosną wiele dziewczyn stawia na kwiatowe wonie i wybiera zapachy swoich ulubionych kwiatów. Czy jesteś jedną z nich? Jeśli tak, to przyłącz się do naszej zabawy - masz szansę wygrać 1 z 10 flakoników perfum La Perla In Rosa. Wystarczy, że odpowiesz na pytanie konkursowe i krótko uzasadnisz swoją wypowiedź:

[CENTER]Zapach, których kwiatów podoba Ci się najbardziej?

Nagroda to flakon perfum La Perla In Rosa


[/CENTER]

La Perla In Rosa to perfumy, które uwodzą zaskakującą, wibrującą mieszanką nut kwiatowo-owocowo-szyprowych. Zapach rozpoczynają tony soczystej gruszki, dojrzałych malin i różowego pieprzu. W nucie serca znajdują się z kolei olejek różany z Turcji, cyklamen i fiołek. Kompozycję wieńczy woń olejku paczuli z Indonezji, ambra i drzewo sandałowe.

Konkurs trwa od 22.05-05.06.2013

Przed przystąpieniem do konkursu, przeczytaj regulamin
HellNo_Kitty
napisał/a: HellNo_Kitty 2013-05-22 13:06
Moje zmysły najbardziej urzeka zapach gardenii! Jest ostry, może dla niektórych duszący... ale dla mnie to bajkowy, bogaty aromat, wyrafinowany i działający na wyobraźnię. Kojarzy mi się z delikatną, piękną dziewczyną, która - chociaż niewinna i czysta, biała - jest silna i wie, dokąd zmierza.
napisał/a: folly 2013-05-22 13:46
Moim ulubionym zapachem jest zapach kwiatu róży. Uwielbiam wszelkie perfumy, balsamy, mgiełki na bazie tego zapachu. Świetnie się czuję otulona ,,kwiatem róży" uważam, że jest niezwykle kobiecy i pociągający i sprawia że czuję się świeżo i zmysłowo. Jestem tak wielką fanką tego zapachu, że oprócz kosmetyków, lubię zapach róży w świecah, odświeżaczach czy olejkach do aromaterapii. Zapach ten kojarzy mi się z miłością, przywołuje romantyczne chwile i ma w sobie coś magicznego, coś co mnie zauroczyło.
napisał/a: kasia1k1 2013-05-22 13:57
FREZJE - kwiaty choć niepozorne, to o cudownym zapachu i mimo iz wąchałam je wieki temu, ich zapach pamietam do dzis dnia. Kiedys moja mama czesto je dostawala z okazji imienin, dzis te kwiaty mam wrazenie sa zapomniane i niedoceniane. Na miejscu producentow kosmetykow wykorzystalabym ten zapach do wszystkich mozliwych mydel, żeli, balsamow i kremow :) A tymczasem nie ma żadnego kosmetyku, ktory przypominałby mi ten nieziemski zapach. Szkoda.
napisał/a: klaudia28 2013-05-22 14:12
Uwielbiam zapachy, które przywołują wspomnienia. Właśnie zapach moich ukochanych piwonii pozwala mi przenieść się w czasie do beztroskich lat dzieciństwa, kiedy to z młodszymi braćmi bawiliśmy się w ogrodzie. Dziś mnie, dorosłej osobie trudno jest sobie wyobrazić bym mogła, tak jak przed laty spędzać godzinami wolny czas na prostych i błahych czynnościach, jak obserwowanie mrówek, które spacerują po jeszcze nierozkwitniętych pąkach piwonii. To była zdecydowanie jedna z moich ulubionych chwil, kiedy mogłam oglądać jak natura budzi się do życia. Piwonie od zawsze wydawały mi się kwiatami, które są ponad innymi. Uwielbiałam ich nieprzeciętną, choć mało wyróżniającą się jasnoróżową czy jagodową barwę. Pamiętam dni, w których spacerowałam całe popołudnia właśnie z tym kwiatem w ręce wąchając go co jakiś czas.
Żałuję, że nie jest to tak rozpowszechniona roślina, jak np. tulipan, ale tłumaczę to tym, że to co najlepsze nie może być dostępne dla każdego :)
napisał/a: kalajf 2013-05-22 15:15
Najpiękniejsze zapachy kwiatowe jakie daje nam natura to te,które przychodzą wraz z wiosną.Jestem zauroczona zapachami kwiatów drzew owocowych takich jak:wiśnia,jabłoń,grusza.Zapach kwiatów gruszy to od starożytnych czasów królowa owoców.Zapach ten to dla mnie coś w rodzaju ukojenia moich zmysłów,pewna delikatność jak powiew ciepłego wiatru.Zapach tych kwiatów jest dla mnie nieziemsko ciekawy, upojny, wręcz narkotyczny.
blebelebe
napisał/a: blebelebe 2013-05-22 17:11
Nie wiem, czy zlitujecie się nade mną i zaliczycie bez do kwiatów, bo różnie to bywa. Mama uważa, że owszem, że to kwiat. Tata się sprzeciwia. Koleżanki z pracy oraz Internet - wszyscy mają podzielone zdania. Niechaj będzie, iż to kwiat.
Dotychczas sądziłam, że najbardziej urzeka mnie zapach malin - wszelakie soki, lody, świeże owoce - wąchałam bez opamiętania. Tej wiosny, a dokładniej maja poznałam jednak coś piękniejszego. Przechodziłam bowiem uliczką, na której zasadzona była cała masa bezu, który zwisał subtelnie nad głowami przechodniów. Musiałam się aż zatrzymać i razem z ukochanym wciągaliśmy aromat niczym narkotyk, po czym szybciutko zerwaliśmy kilka gałązek. Odkąd są w moim domu, nie mogę odejść z kuchni! Mąż żartuje, że wreszcie znalazłam swoje miejsce, ale ja dobrze wiem, że gdy tylko zabraknie bzu, zaraz się stamtąd wyniosę.
Cel: TERAZ POLUJĘ NA PERFUMY z nutką bzu, o ile takie istnieją. Sądzę jednak, iż La Perla in Rosa również zaskoczą mnie swoimi połączeniami. Gruszki, maliny, fiołek - same perełki!
HOLLYWODD
napisał/a: HOLLYWODD 2013-05-22 17:18
Moim ulubionym zapachem są kwiaty róż .Od lat bardzo mnie fascynują ,mam w ogrodzie kilka odmian takich jak Lady Hillingdon ,Sophie’s Perpetual,Madame Alfred Carriere ,Seagull czy Splendens ,pachną przepięknie lecz każda odmiana inaczej .Obcowanie z różami to moje hobby i zamilowanie do tych barwnych kwiatów .Ciągle mnie zaskakują niezwykłym pięknem zapachu jaki w nich można znaleźć.Mało kto wie że czynnikiem wpływającym na intensywność zapachu jest kolor :)
Najbardziej pachnące róże cechują się ciemnym kolorem.I jeszcze jedna ciekawostka ,zapach róż zmieni się jeśli je zetniemy i umieścimy w wazonie .
W wazonie czy na krzaku ,zawsze ładnie pachną a ich zapach na zawsze zostaje w pamięci :)
napisał/a: agnes123122 2013-05-22 17:23
Będę oryginalna, nie napisze tu o cudownych wodach różanych,nie to nie dla mnie.
Uważam,że róże to przeżytek...uwielbiam tulipany.Tak tulipany właśnie,niby wywodzą się z tak zwanych roślin"cebulowatych",lecz są zupełnie inne od cebuli...piękniejsze,subtelniejsze.Ach ten zapach,że niby nic, a jednak coś.W tym właśnie czymś kryje się ich magia,cała cudowność.Przypominają mi wiosnę,radość, czas w którym choć na chwilę wszystko wydaje się prostsze.;)
napisał/a: nagietkaa 2013-05-22 17:50
Uwielbiam zapach kwiatu konwalii ... może dlatego, że ciut przypomina mi moją osobę:
Na zewnątrz delikatna, wrażliwa, subtelna ... Z drugiej jednak strony z dużą dawką amazońskiej wojowniczki dzielnie pokonującej przeszkody, a także z dużą porcją indiańskiej siły, która przetrwa każdą nawet największą burzę ...
napisał/a: nikiczana 2013-05-22 18:05
Choć nie zwykły one wyrastać prosto z ziemi, spowiły moje serce i umysł wiankiem błogości i bezpieczeństwa. Jaśmin, bo o nim mowa, to "dom" zaklęty w białych płatkach. Późna wiosna to czas należący do mojego króla kwiatów. Dlaczego tak bardzo kocham jego zapach? Wiążą się z nim najpiękniejsze wspomnienia. Wielki, rozłożysty krzew jaśminowca od wielu lat podpiera mój dom. A kiedy po ciężkim dniu pracy, mam chwilę tylko dla siebie, razem z mamą siadamy na schodach. W rękach trzymamy zieloną herbatę, a nad naszymi głowami tańczą uzależniające nuty jaśminu. Jak pachnie jaśmin? Jak beztroska. Tajemnica spowita lekką mgiełką pytań, przypuszczeń, stwierdzeń... Długie rozmowy z mamą, pierwsze miłosne rozterki, łzy radości, obawy o przyszłość. Słodki, czasem wręcz duszący, a jednocześnie napędzający moje płuca powietrzem bogatym w magię. Cisza. Chaos. Wczoraj, dziś i jutro- jaśmin, zapach mojego życia.
napisał/a: lilushka 2013-05-22 19:39
Uwielbiam długie spacery po Książańskim Parku Krajobrazowym i otaczający mnie tam słodki ,intensywny zapach rododendronów...Bardzo działa na zmysły,odpręża ,spacer staje się nieprzeciętną przyjemnością.Gorąco polecam KPK;)