Jaki ciśnieniomierz kupić?

basiekkk
napisał/a: basiekkk 2013-05-21 17:16
Chciałabym kupić mamie, ale nie na Dzień Matki, tylko tak bez okazji i nie wiem, który wybrać? Czy lepsze są takie tradycyjne z pompką - istnieją w ogóle jeszcze? Czy raczej te nowsze, na nadgarstek? Jaką firmę wybrać?

Z góry dzięki :)
napisał/a: mundziolek 2013-05-31 19:16
Bez pompki- wcale nie jest lepszy a tylko ręka boli od pompowania. Polecam Ci wybrać jakiś firmy OMRON, przerabiałam różne ciśnieniomierze i ten zdecydowanie wygrywa jeśli chodzi o dokładność, jakość itp., zresztą tą firmę poleciła mi moja lekarz. Do najtańszych nie należy ale jest niezawodny ;)
napisał/a: shirleyka 2013-06-07 12:02
nie polecam nadgarstkowego, daje błędne wyniki, ja dostałam w ciąży naramienny microlife i jest ok
AnnaSun
napisał/a: AnnaSun 2013-06-07 13:05
Jak zabraliśmy ostatnio mame do kardiologa (a naprawde mamy dobrego lekarza - nawet w sieci go polecają, na wskazanym znanym lekarzu) to powiedział, że jednak klasyczne, dawne ciśnieniomierze z pompką są o wiele lepsze jeśli chodzi o wyniki niż nowoczesne z wyswietlaczami LCD czyli elektroniczne. Wprawdzie mniej wygodne w obsłudze, po trzeba się napompowac nieźle, ale lepsze...
napisał/a: beauty111 2013-06-18 15:47
Nic trudnego, wystarczy wybrać się na stronę internetową sklepu internetowego Beauty Planet, który moim zdaniem ma największy wybór naramiennych i nadgarstkowych ciśnieniomierzy :D ja kupiłam Beurer BM 40 za 122 zł i jest to bardzo czytelny, sprawdzony sprzęt, polecam serdecznie http://www.beautyplanet.com.pl/
Tak w nawiasie, od zawsze mierzono naramiennymi ciśnienie i według mnie nadgarstkowe ciśnieniomierze są dobre pod warunkiem właściwego mierzenia, ustawienia ręki i nie rozmawiania z nikim w trakcie.
napisał/a: mastocha 2013-07-17 12:45
Z ciśnieniomierzami to wcale nie taka prosta sprawa. Oczywiście najlepsze są właśnie te "dawne tradycyjne z pompką" - lekarskie, nic nie zastąpi ich dokładności ;). Jednak do użytku domowego faktycznie wystarczają elektroniczne. Kupując taki ciśnieniomierz musisz zwrócić uwagę na to, czy posiada odpowiednie atesty, czy był testowany klinicznie. Zwróć uwagę na rozmiar mankietu jaki pacjent potrzebuje (mamy różnej grubości ramiona, są też różne mankiety) Istotną zaletą takiego ciśnieniomierza może być możliwość pomiaru przy arytmii serca. Jeśli pacjentem ma być osoba starsza niedowidząca, fajnie jest gdy ciśnieniomierz posiada duży i czytelny wyświetlacz. Z kolei dla osoby chorej na nadciśnienie i prowadzącej "pamiętnik" wyników, przydatną funkcją będzie możliwość zapamiętywania pomiarów. Jeśli ciśnieniomierz ma służyć dobrych kilka lat warto by miał długą gwarancję i możliwość serwisowania. Ja osobiście polecam Panasonica np. EW-BU15, ale sama musisz dopasować ciśnieniomierz do potrzeb mamy!
napisał/a: werda 2013-08-20 23:48
Na pewno na ramienny. Ja mam firmy AEG od chyba 10 lat.
napisał/a: kimala 2013-12-03 17:05
Ciśnieniomierze nadgarstkowe to lipa, szczególnie te, które można kupić w markecie za 20-30 zł. Ciężko się po czymś takim spodziewać dobrych pomiarów. Ciśnieniomierz naramienny daje bardziej dokładne wyniki - zauważyłam to po wizycie u lekarza, gdzie wyniki miałem całkiem inne niż w domu. Dobre ciśnieniomierz to np. Omron - http://www.i-apteka.pl/product-pol-40883-OMRON-M2-Basic-Cisnieniomierz-1szt.html
stazzja
napisał/a: stazzja 2013-12-03 18:59
AEG - nie wiem, jak ciśnieniomierze, ale jeśli chodzi o narzędzia, to mają bardzo dobre ;)
napisał/a: dominika8 2014-02-25 19:21
Jak ktoś chce się codziennie badać, to warto zadbać o profesjonalny sprzęt. Ja korzystam z ciśnieniomierza, który wykrywa nawet migotanie przedsionków https://sklep.chde.pl/nadcisnienie/migotanie-przedsionkow/25,microlife-cisnieniomierz-automatyczny-bp-a200-afib.html. Cena jest co prawda dość wysoka ale przy problemach ze zdrowiem chyba cena nie jest tak ważna.
napisał/a: grossowna 2014-03-31 09:45
poczytaj sobie ten poradnik http://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-cisnieniomierz/704/ może Ci pomoże :)
napisał/a: korneliaxxx 2014-03-31 19:32
Też chciałabym kupić ciśnieniomierz, moim rodzicom zepsuł się stary i chcę kupić naprawdę porządny towar. Mam jeszcze jakąś zniżkę do Media Markt i tam widziałam kilka modeli. Spójrzcie np. na ten ciśnieniomierz pod tym linkiem - co myślicie o tym sprzęcie? Szukam właśnie ciśnieniomierza w cenie około 150 zł. Doradźcie co ewentualnie jeszcze w tej cenie warto kupić.