polskie gwiazdy i ich działalność charytatywna

napisał/a: agapat 2013-01-27 12:53
często pojawiają sie info o gwiazdach udzielających sie charytatywnie, niedawno odbył sie nawet Bal Dobroczynności i nagrodzono tych najaktywniejszych, myślicie że tak szczerze czy kolejna okazja do "imprezy". Z drugiej strony np na stronie Fundacji Spełnionych Marzeń http://www.spelnionemarzenia.waw.pl/ - która nie jest tak znana jak wośp, czy tvn-u, tez odnaleźć można sporo znanych. Jak sie odnoście do tego? W sumie dobrze że chcą pomagać,ale czy jakieś "ale" można znaleźć??
napisał/a: michasia3208 2013-01-28 15:33
Wiesz moim zdaniem nieważne jest czy to robią szczerze czy nie, ważne że to przynosi efekt, bo z tymi gwiazdami to chodzi o to by one zwróciły uwagę innych na problemy jakie istnieją:)
napisał/a: marzena258 2013-02-07 19:32
słyszałam ostatnio, że nawet nieskory do pracy za darmo i charytatywnie Karolak pod wpływem Kożuchowskiej wziął udział w akcji charytatywnej i to się chwali
napisał/a: agapat 2013-03-24 17:08
W sumie to też jakaś tam autopromocja własnej osoby
napisał/a: pati_80 2013-04-18 08:23
moim zdaniem bez względu na to czy jest się gwiazdą czy też nie to warto pomagać potrzebującym, sama ostatnio natrafiłam na stronę akcji w$p1erajmy hosp1cja i postanowiłam taką placówkę wesprzeć 1 % podatku, ale może zastanowię się jeszcze nad jakimś innym sposobem, aby ich stan polepszyć, może jakieś ciuchy im oddam w których nie chodzę albo po prostu przekażę jakąś pieniężną darowiznę
napisał/a: matusinka 2013-08-27 10:10
Uważam, że każde wsparcie powinno byc udokumentowane na stronie ,zakup sprzetu, zabawek, lekarstw etc... Kiedys wplacilam wieszka kwote na fundacje, niestey tego samego miesiaca fundacja ogłosiła ze zamyka działalnosc, do tej pory nie wiem gdzie poszly moje pieniadze...
AnnaSun
napisał/a: AnnaSun 2013-09-26 09:34
A no bywa różne, dlatego ja np uważnie dość obserwuję i fundacje i różne akcje przez nie prowadzone i w zasadzie 80% to wg mnie pełen pozytyw.
Podoba mi się też, jak fundacja obejmują niejako patronaty nad różnymi akcjami, no Fundacja Peace4Kids - wyst. m.in jaki sponsor programu High School USA, który ma akredytację organizacji CSIT na przyjmowanie uczniów z różnych krajów w ramach programu szkoły średniej w USA (tu więcej informacji) .
I to dla mnie jest fajne, bo nie dość że robią coś dla dzieci, to jeszcze wspierają możliwość wyjazdu polskich uczniów do USA na różne szkoły, kursy i roczne nauki.

I wcale nikt z fundacji nie musi być "gwiazdą", zwłaszcza, że polskie gwiazdy to najczęściej są znane tylko z tego, że są znane...
cycusdzemka
napisał/a: cycusdzemka 2015-12-08 20:57
Odświeżam wątek bo uważam, że warto powiedzieć o akcji Omeny, powstał kalendarz "I…Taki świat" i podczas promocji tego kalendarza odbędzie się licytacja sukien zaprojektowanych przez znanych projektantów, a pieniążki zebrane pójdą na budowę szkoły w Ghanie, więcej informacji pod linkiem https://pomagam.omenaa.pl/index.php# Cel jest na prawdę szczytny a przy okazji można błyszczeć w rewelacyjnej sukience.
napisał/a: kozik262 2016-06-16 15:23
To bardzo dobrze że znane osoby angażują się w różne akcje charytatywne, dzięki temu są w stanie pomóc wielu potrzebującym osobom.
napisał/a: natalia96lub 2016-07-11 15:36
michasia3208 napisal(a):Wiesz moim zdaniem nieważne jest czy to robią szczerze czy nie, ważne że to przynosi efekt, bo z tymi gwiazdami to chodzi o to by one zwróciły uwagę innych na problemy jakie istnieją:)


Zgadzam się z tobą. W tym wypadku nie liczą się pobudki a efekt.
napisał/a: sylwuchafl 2017-01-23 20:46
Zgadzam się. Znane osoby przykuwają uwagę problemu i istotny jest efekt. Ja bacznie obserwuję działalność Fundacji Spełnionych Marzeń, działają już 15 lat i często podczas ich akcji można spotkać wiele dobrych znanych ludzi;)
napisał/a: rehkasia 2017-03-02 13:33
Ja nawet nie wiedziałam, że w tak prosty,nawet banalny sposób pomagają! Ale brawo im za to. Od niedawna zaczęłam obserwować profil fundacji https://www.facebook.com/pg/spelnionychmarzen/photos/?tab=album&album_id=10155088989033044 robią wiele, malych i wielkich rzeczy, a wszystko dla chorych dzieciaków - super!