Jak wytrzymać w szpilkach całą noc?

chmielka
napisał/a: chmielka 2012-12-31 10:29
Macie jakieś sposoby?

Podobno nie można zakładać nowych, nierozchodzonych jeszcze butów pierwszy raz na imprezę, bo wtedy rzeczywiście można się wykończyć. Dobrze jest również wmasować w stopy krem, który poprawia krążenie. Wkładki żelowe, gimnastyka stóp też mogą pomóc. Nie wspominając o plastrach...

Ale czy to wszystko ma sens? Jak o tym czytam, jestem przerażona, że dałyśmy się wciągnąć w takie historie, jak noszenie diabelnie niewygodnych butów. Tylko dlatego, że dobrze to wygląda...
napisał/a: anjabro 2012-12-31 12:05
Wiele zależy od jakości buta i wysokości szpilki. Istnieją wygodne szpilki w których noga idealnie się układa. Jeżeli boisz się wysokich szpilek polecam niższe i grubsze, zrobione ze skóry.
napisał/a: pychota 2012-12-31 16:34
Fakt, są takie buty, które naprawdę dobrze dostosowują się do stopy. Kwestia dobrego szewca, czy marki. Co do bardzo wysokich szpilek, to zwykle i tak nogi będą się męczyć, jeśli nie pięty, to po prostu łydki (no chyba, że ktoś jest super wysportowany ;)). Więc polecam po prostu trochę niższe buty, a jak nie to właśnie jakieś dobre wkładki żelowe.
chmielka
napisał/a: chmielka 2013-01-08 14:02
Dzięki dziewczyny - wypróbowałam te wkładki żelowe do ekstremalnie wysokich szpilek, które zakładam tylko raz na jakiś czas i efekt był - co prawda i tak nie czułam się wygodnie i bezboleśnie, ale zdecydowanie lepiej niż bez wkładek ;)
napisał/a: marzena258 2013-01-08 16:14
Nie mam sprawdzonych sposobów na wytrzymanie w szpilkach cała noc, bo zawsze muszę mieć niestety buty na przebranie :(

Mnie nawet nie bolą pięty, czy łydki ale palce, bo mam nogę niska na podbiciu i palce pod wpływem podniesionej do góry pięty wsuwają się do szpica i zgniatają w środku!!! Jeden palec na drugim i w tańcu w efekcie stapiam sobie po palcach wewnątrz buta!!!

Wiem tylko jedno - i to jest moja rada - że jak już noga jest obolała, a nie mamy nic na przebranie, pod żadnym pozorem nie należy wyciągać stopy z butów pod stołem, bo obolała noga błyskawicznie spuchnie i nie będzie się dało w ogóle włożyć jej z powrotem :(

A plastry i wkładki owszem chwilowo mogą pomóc, ale jak buty są wysokie i jeszcze niezbyt wygodne, to długo nie da się w nich wytrzymać. Dlatego jak polecają poprzedniczki lepiej jednak ubrać niższe i wygodniejsze. Pod tym względem dobre tez sa koturny, bo noga nie jest tak obciążona jak na obcasie :)
napisał/a: lauko3 2014-12-11 00:14
Potwierdzam - ściągnięcie szpilek, najlepiej przed północą to baaardzo zły pomysł ;D

Zalozenie konturn to nie rozwiazanie problemu ze szpilkami :P
basiekkk
napisał/a: basiekkk 2014-12-11 13:42
Najlepszy sposób to założenie na całonocną imprezę innych butów niż szpilki. Od lat zakładam buty eleganckie, ale nie na wysokim i cienkim obcasie.
napisał/a: perelka93 2014-12-16 14:26
Wedlug mnie wygoda to w duzej mierze kwestia jakości butow. Odkrylam ostatnio stronke http://www.celebritybycb.com// i musze przyznac ze w szpilkach tej firmy bez problemu można wytrzymac cala noc. Obcasy są dobrze wyprofilowane, a to podstawowy warunek tego, żeby buty były wygodne.
napisał/a: polka_dot 2015-10-22 21:41
Ja niestety jestem jedną z tych, które nie potrafią chodzic i nie lubia chodzić w butach na obcasie. Zawsze płasko. Miałam kilka mało udanych podejśc do butów na obcasie i zawsze kończyło się tym, że zalozyłam je raz, umierałam z niewygody i reszte swego zywota buty przelezaly w szafie. Masakra! No bardzo bym chciala wygladac bardziej kobieco, w bucie na obcasie, ale nie ma szans. ;)
napisał/a: weronikaf-2 2015-10-23 15:13
Nie uwierzę, że którejś z Was wygodnie chodzi się na butach z obcasem 8cm i więcej (chyba że przez pierwsze pół godziny). Mam wrażenie, że to takie małe kłamstewko, stopy Was bolą ale i tak się męczycie, żeby dobrze wyglądać bo nie wyobrażacie sobie żeby było inaczej.
Mnie w bucie na obcasie nigdy nie bolą piety ale przednia część podeszwy. Mam wrażenie, jakby kości śródstopia miały zaraz pod moim ciężarem przebić skórę i wyjść na zewnątrz :confused:
napisał/a: Becia88 2015-12-04 10:29
No raczej w szpilkach będzie ciężko wytrzymać całą noc dlatego lepiej wziąć parę dodatkowych butów na niższym obcasie. Według mnie też z wysokością obcasa nie należy przesadzać dlatego idealne buty na sylwestra to coś w tym rodzaju: