Forum
DYSKUSJE NA TOPIE
forum

Jak odzyskać dawną miłość? więcej

Przez 21 lat zakochany w jednej kobiecie... Doradzicie Forumowiczowi?

forum

Trening... mózgu więcej

W jaki sposób podnieść swoją sprawność intelektualną?

forum

Samotna 40-latka więcej

Jak sobie poradzić po rozstaniu w tym wieku?

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. Dodano: 23-10-2007, 10:39 #1
    Przegląda
    Kraków

Wypadanie macicy...

Bardzo Was proszę o pomoc!

Potrzebuję szczegółowych informacji na temat schorzenia wypadania macicy tj jak się leczy, jakie mogą być powikłania z nie leczonego schorzenia, jak wygląda zabieg - ewentualne warianty zabiegu, jak długo trwa rekonwalescencja, itd!

Udał mi się znaleźć kilka informacji w necie, ale są bardzo okrojone.

Zaznaczam, że chodzi o przypadek kobiety w podeszłym wieku.

Będę wdzięczna za pomoc.

2. Dodano: 23-10-2007, 13:34 #2
    Przegląda
    Łódź

3. Dodano: 23-10-2007, 13:49 #3
    Przegląda
    Kraków
    Haaa, właśnie to co udało mi się znaleźć, to info z linków, które podałaś!

Ale i tak dziękuje...

4. Reklama

5. Dodano: 23-10-2007, 13:52 #4
    Przegląda
    Łódź
    Starałam się jak mogłam
    mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która zetknęła się z tym problemem i Ci pomoże. Ale może lepiej od razu zgłosić się po fachową pomoc do lekarza, który wszystko naświetli?

6. Dodano: 23-10-2007, 14:24 #5
    Przegląda
    Kraków
    Nie chodzi o mnie - mam 27 lat...

a ten problem dotyczy starszej kobiety, która nie może czy nie chce się zdecydować na zabieg, i nic i nikt nie potrafi jej przekonać! Była u ginekologa i zabieg jest zalecany, ale przecież nie możemy jej zaciągnąć siłą.
    Wszystko jest dobrze jak leży, ale jak zaczyna chodzić.... problem prze 24/7, a dodatkowo ból i dyskomfort...

Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć info dotyczące wypadania macicy, i podsunęłabym jej pod nos, ale to co jest to za mało...
    Ostatnio edytowane przez Hania ; 23-10-2007 o 14:26

7. Dodano: 23-10-2007, 20:28 #6
    Przegląda
    Łódź
    Pisałaś na początku o tym ,że nie dla Ciebie. Ciężka sprawa, bo faktycznie niektóre starsze osoby ciężko przekonać do wizyty u lekarza, w szpitalu, a co dopiero na zabieg. A może jakaś pomoc psychologa? Przecież nie może się kobieta tak męczyć...

8. Dodano: 17-11-2007, 18:26 #7
    O ile wiem leczy się operacyjnie.Swego czasu leżałam na ginekologii po zabiegu na jednej sali z taką panią-musiała leżeć w szpitalu co najmniej 1 tydzień po zabiegu.Pierwsze 3 dni po zabiegu była bardzo osłabiona i musiała dużo leżeć in ie wolno jej było się schylać 9to ważne!) ale po tygodniu-ja wtedy wychodziłam, czuła się już całkiem dobrze i cieszyła się,że zdecydowała się na zabieg.Miała ok.50 lat.Więc przekonaj tą osobę,że warto.O innej-bezoperacyjnej metodzie leczenia nie słyszałam.

9. Dodano: 19-11-2007, 08:59 #8
    Przegląda
    Kraków
    Tak, wiem, że tylko operacja!

Gdybyśmy umieli przekonać ją do zabiegu...

Pozdrawiam, i dziękuje!

10. Dodano: 02-12-2007, 17:39 #9
    czesc Haniu,
    mam podobny problem z moja 80letnia babcią, jej początkowo odradzano operację a stosowano kilka rodzająw krązków dopochwowych (każdy kosztowal kikadziesiąt złotych) niestety nie utrzymywały się dłużej niż kilka godzin ale to chbya dlatego, że u niej to wypadanie jest już bardzo zaawansowane, teraz jesteśmy na etapie poszukiwania miejsca/lekarza, któy podejmie się operacji, babcia nie jest jeszcze ostatecznie do tego przekonana, ale ta przypadłość jest dla niej tak dokuczliwa, że jest bliska decyzji.
    i dlatego do Ciebie piszę, widze, ze też jestes z Krakowa, może udało Ci się już znaleźć jakieś miejsce/szpital/oddział gdzie robią te zabiegi tak, że moża to polecic?
    mam nadzieje, że Ty znalazłaś juz jakieś wyjscie z tej trudnje sytuacji
    Pozdrawiam
    agata
    z góry dziękuje za odpowiedz

11. Dodano: 03-12-2007, 09:06 #10
    Przegląda
    Kraków
    Cześć!

Bardzo dobrze, że Twoja babcia jest bliska podjęcia decyzji!

U nas bez zmian. Babcia jest bardzo uparta osobą, i wydaje jej się, że jej kłopoty to pyszcz, którego można wycisnąć i po sprawie! Nie słucha się nikogo - dzieci, wnucząt, znajomych, nic do niej nie dociera... ale to jest inny problem o podłożu konfliktów rodzinnych, więc nie rozpisuję się!

Tutaj jest to również bardzo dokuczliwa przypadłość, bo widać gołym okiem - nie trzeba pytać! Mam jedynie nadzieję, że jeśli już się zdecyduje na zabieg to przebiegnie on bez komplikacji i rekonwalescencja będzie krótka - chociaż wiadomo, że im dłużej sie czeka tym później jest gorzej (taj jak np z zębem!).

Niestety jestem z Krakowa, natomiast babcia mieszka w innym mieście, więc w sprawie szpitala czy kliniki nic nie poradzę.

pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów