Forum
DYSKUSJE NA TOPIE
forum

Pogaduchy przy kawie więcej

Czyli rozmawiamy, o czym tylko chcemy

forum

Jak stroicie dom na święta? więcej

Macie mieszkanie pełne ozdób czy stawiacie tylko na choinkę?

forum

Wasz ulubiony producent kosmetyków więcej

Jakie marki cenicie najbardziej?

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. Dodano: 23-10-2007, 11:39 #1
    Przegląda
    Kraków

Wypadanie macicy...

Bardzo Was proszę o pomoc!

Potrzebuję szczegółowych informacji na temat schorzenia wypadania macicy tj jak się leczy, jakie mogą być powikłania z nie leczonego schorzenia, jak wygląda zabieg - ewentualne warianty zabiegu, jak długo trwa rekonwalescencja, itd!

Udał mi się znaleźć kilka informacji w necie, ale są bardzo okrojone.

Zaznaczam, że chodzi o przypadek kobiety w podeszłym wieku.

Będę wdzięczna za pomoc.

2. Dodano: 23-10-2007, 14:34 #2
    Przegląda
    Łódź

3. Dodano: 23-10-2007, 14:49 #3
    Przegląda
    Kraków
    Haaa, właśnie to co udało mi się znaleźć, to info z linków, które podałaś!

Ale i tak dziękuje...

4. Reklama

5. Dodano: 23-10-2007, 14:52 #4
    Przegląda
    Łódź
    Starałam się jak mogłam
    mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która zetknęła się z tym problemem i Ci pomoże. Ale może lepiej od razu zgłosić się po fachową pomoc do lekarza, który wszystko naświetli?

6. Dodano: 23-10-2007, 15:24 #5
    Przegląda
    Kraków
    Nie chodzi o mnie - mam 27 lat...

a ten problem dotyczy starszej kobiety, która nie może czy nie chce się zdecydować na zabieg, i nic i nikt nie potrafi jej przekonać! Była u ginekologa i zabieg jest zalecany, ale przecież nie możemy jej zaciągnąć siłą.
    Wszystko jest dobrze jak leży, ale jak zaczyna chodzić.... problem prze 24/7, a dodatkowo ból i dyskomfort...

Miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć info dotyczące wypadania macicy, i podsunęłabym jej pod nos, ale to co jest to za mało...
    Ostatnio edytowane przez Hania ; 23-10-2007 o 15:26

7. Dodano: 23-10-2007, 21:28 #6
    Przegląda
    Łódź
    Pisałaś na początku o tym ,że nie dla Ciebie. Ciężka sprawa, bo faktycznie niektóre starsze osoby ciężko przekonać do wizyty u lekarza, w szpitalu, a co dopiero na zabieg. A może jakaś pomoc psychologa? Przecież nie może się kobieta tak męczyć...

8. Dodano: 17-11-2007, 19:26 #7
    O ile wiem leczy się operacyjnie.Swego czasu leżałam na ginekologii po zabiegu na jednej sali z taką panią-musiała leżeć w szpitalu co najmniej 1 tydzień po zabiegu.Pierwsze 3 dni po zabiegu była bardzo osłabiona i musiała dużo leżeć in ie wolno jej było się schylać 9to ważne!) ale po tygodniu-ja wtedy wychodziłam, czuła się już całkiem dobrze i cieszyła się,że zdecydowała się na zabieg.Miała ok.50 lat.Więc przekonaj tą osobę,że warto.O innej-bezoperacyjnej metodzie leczenia nie słyszałam.

9. Dodano: 19-11-2007, 09:59 #8
    Przegląda
    Kraków
    Tak, wiem, że tylko operacja!

Gdybyśmy umieli przekonać ją do zabiegu...

Pozdrawiam, i dziękuje!

10. Dodano: 02-12-2007, 18:39 #9
    czesc Haniu,
    mam podobny problem z moja 80letnia babcią, jej początkowo odradzano operację a stosowano kilka rodzająw krązków dopochwowych (każdy kosztowal kikadziesiąt złotych) niestety nie utrzymywały się dłużej niż kilka godzin ale to chbya dlatego, że u niej to wypadanie jest już bardzo zaawansowane, teraz jesteśmy na etapie poszukiwania miejsca/lekarza, któy podejmie się operacji, babcia nie jest jeszcze ostatecznie do tego przekonana, ale ta przypadłość jest dla niej tak dokuczliwa, że jest bliska decyzji.
    i dlatego do Ciebie piszę, widze, ze też jestes z Krakowa, może udało Ci się już znaleźć jakieś miejsce/szpital/oddział gdzie robią te zabiegi tak, że moża to polecic?
    mam nadzieje, że Ty znalazłaś juz jakieś wyjscie z tej trudnje sytuacji
    Pozdrawiam
    agata
    z góry dziękuje za odpowiedz

11. Dodano: 03-12-2007, 10:06 #10
    Przegląda
    Kraków
    Cześć!

Bardzo dobrze, że Twoja babcia jest bliska podjęcia decyzji!

U nas bez zmian. Babcia jest bardzo uparta osobą, i wydaje jej się, że jej kłopoty to pyszcz, którego można wycisnąć i po sprawie! Nie słucha się nikogo - dzieci, wnucząt, znajomych, nic do niej nie dociera... ale to jest inny problem o podłożu konfliktów rodzinnych, więc nie rozpisuję się!

Tutaj jest to również bardzo dokuczliwa przypadłość, bo widać gołym okiem - nie trzeba pytać! Mam jedynie nadzieję, że jeśli już się zdecyduje na zabieg to przebiegnie on bez komplikacji i rekonwalescencja będzie krótka - chociaż wiadomo, że im dłużej sie czeka tym później jest gorzej (taj jak np z zębem!).

Niestety jestem z Krakowa, natomiast babcia mieszka w innym mieście, więc w sprawie szpitala czy kliniki nic nie poradzę.

pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów