Mydła naturalne, organiczne, czyli jakie???

napisał/a: kowan 2012-12-12 20:30
Witam,
Od niedawna staram się używać "w miarę" naturalnych kosmetyków. Piszę "w miarę", gdyż to co znajduję w sklepach jakoś na całkiem naturalne mi nie wygląda, zawsze w INCI znajdę coś co mi się nie podoba i nie wiem, czy można taki kosmetyk uznać za naturalny-organiczny, tak jak deklaruje producent...:confused:
A mydła..... trafiłam na firmę organics (nie wiem, czy tak się to pisze), polecana jest jako firma sprzedająca/produkująca mydła naturalne. A ja znowu czytając INCI tych mydeł mam wątpliwości (Tetrasodium Etidronate i parę innych).....:rolleyes:
Jakie właściwie powinny być kosmetyki naturalne/organiczne??? Wg mnie powinny zawierać TYLKO składniki pochodzenia organicznego, nic z chemii syntetycznej. Czy istnieje definicja takich mydeł/kosmetyków? Co o tym sądzicie? Używacie kosmetyków naturalnych?
napisał/a: ~amatiz 2012-12-17 21:07
mam do sprzedania na allegro w bardzo okazyjnej świątecznej cenie

http://allegro.pl/olej-arganowy-100-najtaniej-z-maroka-tylko-100szt-i2878215990.html
napisał/a: karska 2013-02-20 12:01
Mydło 7 ziół HB - jedyne, które rzeczywiście jakością przypomina te stare mydła, z których korzystało się kiedyś. Ma właściwości pielęgnacyjne, jest taki, jakie być powinno
napisał/a: andziaa23 2013-02-21 13:55
Mydło szare czyli biały jeleń jest najlepszy.
napisał/a: raczkowska 2013-02-21 16:50
Podobno fajne są mydła Lush, ale nie wiem, czyw Polsce dostępne?
napisał/a: 123kate123 2013-02-28 15:12
napisał/a: kiwi123 2013-03-11 23:38
A ja zawsze byłam zadowolona z mydła, które kupowałam w Egipcie. Miało pomarańczowy kolor i półpłynna konsystencję. Niby miało w sobie tylko naturalne składniki, ale nie wiem dokładnie co. Tam było bardzo tanie. W PL można je kupić na allegro, ale cena mnie poraża.
napisał/a: ja29 2013-09-04 10:26
A ja już jakiś czas stosuję mydło Dettol. Wybrałam z racji też tego, że dzieci potrzebują większej ochrony przed bakteriami. jestem zadowolona, ma pozytywną opinię i cena wcale nie jest jakaś wysoka. Z pompką jest bardzo wygodne.
napisał/a: kuciapka 2013-09-04 11:09
Ja również uważam, że najlepsze są kosmetyki naturalne
. Jeszcze nie próbowałam tego mydła Dettol ale na pewno spróbuję, jeśli tak zachęcasz
natalka91
napisał/a: natalka91 2013-10-21 18:00
Od wielu lat w moim domu używa się naturalnego mydła, białego jelenia od jakiegoś czasu zastępuje go tym samym mydłem w płynie, jest bezzapachowy i utrzymuje skórę w prawidłowym pH :)
napisał/a: kosacka 2013-11-14 12:13
kowan napisal(a):Witam,
Od niedawna staram się używać "w miarę" naturalnych kosmetyków. Piszę "w miarę", gdyż to co znajduję w sklepach jakoś na całkiem naturalne mi nie wygląda, zawsze w INCI znajdę coś co mi się nie podoba i nie wiem, czy można taki kosmetyk uznać za naturalny-organiczny, tak jak deklaruje producent...:confused:
A mydła..... trafiłam na firmę organics (nie wiem, czy tak się to pisze), polecana jest jako firma sprzedająca/produkująca mydła naturalne. A ja znowu czytając INCI tych mydeł mam wątpliwości (Tetrasodium Etidronate i parę innych).....:rolleyes:
Jakie właściwie powinny być kosmetyki naturalne/organiczne??? Wg mnie powinny zawierać TYLKO składniki pochodzenia organicznego, nic z chemii syntetycznej. Czy istnieje definicja takich mydeł/kosmetyków? Co o tym sądzicie? Używacie kosmetyków naturalnych?


Mydła naturalne, to są takie wytworzone ze środków eko. Ostatnimi czasy, na ten temat jest dużo w mediach, ale mimo wszystko kosmetyki produkuje się szybko, tanio bez pomyślunku. Byle lepiej zarobić, dlatego ja od jakiegoś czasu korzystam ze sklepów z naturalnymi produktami jak np http://www.naturalnemydla.pl/. Bez dwóch zdań jakość ich jest zdecydowanie lepsza niż marketowych !
napisał/a: olalp 2013-12-04 16:44
a mydło eko, jak się okazuje jest już sporo rodzajów tego typu :

http://www.hellozdrowie.pl/lifestyle/mydlo-eko-prezent-dla-zmyslow