Co w kuchni przyda się najbardziej? Jakie akcesoria?

napisał/a: Kama13 2012-11-30 09:18
Jakie akcesoria kuchenne przydają się Wam w kuchni najbardziej? Kupiłam sobie ostatnio dozownik do octu i oliwy, deskę do sera z pokrywką, chlebak. Myślę o czym jeszcze zapomniałam, a bardzo by mi się przydało. Może mi podsuniecie jakieś pomysły. Mąż jest tak dobry, że powiedział że mogę sobie kupić co mi się podoba do kuchni, ale żeby to było przydatne, to korzystam.
napisał/a: joanna_z 2012-12-03 16:40
Ja miłuję się w akcesoriach, które przyśpieszą czas przyrządzania potraw. Wszelkie blendery, shakery, szybkowary, ostre noże. Lubię też praktyczność dlatego jedzenie przechowuje w pojemnikach próżniowych. Moje ostatnie ewidentne LOVE to taki pojemnik na zioła. Uwielbiam mieć pod ręką świeżą bazylię albo kolendrę, a w takim wazonie zdecydowanie dłużej stoją, niż kiedy normalnie wsadzałam je do kubków.
napisał/a: Madziak_90 2012-12-12 16:47
w kuchni to chyba najbardziej noże i to dobre, osobiście polecam noże Global sa stalowe ale warto, mozna tez zafundowac sobie noże ceremiczne mam jeden do obierania i jest całkiem niezły (kyocera).
napisał/a: Kama13 2012-12-14 11:34
Co powiecie na taką misę na sałatkę? Myślę, że będzie przydatna i do tego świetnie się prezentuje. Lubię otaczać się ładnymi rzeczami.
napisał/a: karoma 2013-01-07 10:20
Misa ładna, trzeba przyznać :)
napisał/a: dyt 2013-01-08 23:04
Ja lubię wszelkiego rodzaju szklane naczynia, typu miski, kubki, talerzyki ;) im bardziej fikuśne, tym ja jestem bardziej zadowolona ;p a jeszcze jak nie jest to drogie, to już w ogóle radość ;) Ikea ma całkiem fajny asortyment pod tym względem :)
napisał/a: trisz 2013-02-22 10:31
Zgadzam się. Ikea jest bardzo fajna pod względem takich dodatków. Lubię też propozycje Home&You. Niestety do najtańszych nie należą.
napisał/a: positive 2013-02-22 10:59
Ja coraz częściej używam blendera do robienia sałatek, sosów, a nawet lodów.
napisał/a: emako 2013-02-22 14:08
Może np. składane sitko silikonowe? Albo ceramiczne formy do zapiekania mięs i do robienia wypieków?
napisał/a: emgielka 2013-05-16 08:41
Miło mnie zaskoczył sklep internetowy http://www.blackcaviar.pl/ z żywnością premium. Znalazłam nawet na nim homary. Zobaczcie inne produkty premium.
napisał/a: marynia22 2013-05-28 16:39
Miski, kubki, talerzyki, blender to chyba najczęściej używane urządzenia w mojej kuchni. No i oczywiście dobry zestaw noży, bez nich ani rusz! Ostatnio kupuję sporo owoców morza w sklepie Black Caviar np. takie małże http://www.blackcaviar.pl/index.php/ryby-i-owoce-morza/malze-sw-jakuba-w-skorupie.html
Bez dobrego noża długo bym się siłowała z otworzeniem skorupy.
natalka91
napisał/a: natalka91 2013-10-23 19:02
Witam :)

Nie wyobrażam sobie życia w kuchni bez parowaru i blendera to są najbardziej przydatne akcesoria, dzięki którym można przyrządzić wspaniałe i zdrowe potrawy :)