Konkurs "Zakochana bez pamięci"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2012-09-20 16:38
Dystrybutor filmu "Zakochana bez pamięci" postanowił zadbać o chwilę relaksu podczas jesiennych wieczorów dla wszystkich Polek! Zamiast marnować czas na porządki, czy pracę, już teraz daj ponieść się marzeniom i... weź udział w naszym konkursie!

Zadanie konkursowe


Napisz, co twoim zdaniem oznacza stwierdzenie "zakochana bez pamięci" oraz wymień 3 przykłady znanych i lubianych par, które darzą siebie taką miłością.

Do wygrania 3 vouchery na masaż tajski w salonie Thai Sun

O nagrodzie


Masaż tajski w salonie THAISUN, wykonywany przez wykwalifikowane masażystki z Tajlandii jest unikalnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w klimatycznym otoczeniu orientalnych bambusów, olejków eterycznych i nastrojowej muzyki. Stanowi on połączenie technik akupresury, ajuwerdy oraz jogi pasywnej. Rozładowuje napięcie mięśni, stawów i ścięgien oraz pobudza układ krwionośny i limfatyczny, powodując uczucie głębokiego relaksu i odprężenia, jednocześnie dając zastrzyk energii, tak potrzebnej przy obecnym bardzo zapracowanym stylu życia. To również doskonały pomysł na prezent okolicznościowy.

Regulamin konkursu znajdziesz tutaj.
Konkurs trwa od 21.09.2012 do 05.10.2012
napisał/a: dzini 2012-09-22 10:38
"Zakochana bez pamięci" to bardzo ogólny termin, często używany przez innych dla opisania czy określenia zakochanej kobiety, która dla swojego faceta jest skłonna zrobić naprawdę dużo, niezależnie od tego czy jest to zgodne z jej przekonaniami, zasadami itp.
Osobiście uważam, że oznacza on nie tylko bezgraniczną miłość kobiety do mężczyzny, ale również zaufanie, ogromne zaangażowanie w związek, poczucie bezpieczeństwa, bezinteresowność, skłonność do walki o swoje uczucie i swój związek, świadomość tego, że nie zostanie się odrzuconą. To namiętność i pożądanie, a także poświęcenie, zobowiązanie i odpowiedzialność za ukochaną osobę.
Moim zdaniem znanymi parami, które zasługują na miano "zakochanych bez pamięci" są:
1. Anja Rubik i Sasha Knezevic.
2. Anna Mucha i Marcel Sora.
3. Małgorzata Kożuchowska i Bartek Wróblewski.
napisał/a: drewienko 2012-09-23 14:00
Zakochana bez pamięci - to kiedyś ja ... - choć wszystkie poradniki o miłości przestrzegały mnie, by nigdy nie rzucać słowa "kocham" nawet przelotnie na tak wczesnym etapie znajomości - moja głowa i serce szaleńczo w kółko je powtarzały. Również nakazałyby mi poczekać przed skontaktowaniem się z Tobą po "randce", dopóki nie minie wiele dni. Nie powinnam wydawać się zbyt gorliwa, zbyt zdesperowana, zbyt "potrzebująca". A ja, po naszym spotkaniu byłam tak poruszona, tak podekscytowana, tak upojona nagłą ogólną cudownością życia, że nawet sen nie wchodził w grę.
Myślałam wtedy, jak bardzo cieszę się z naszego istnienia, z tego, że znów zobaczę Twój uśmiech, czarny płomień Twoich włosów, a może poczuję jak Twój brzuch cofa się pod dotykiem - tę miłą nieśmiałość.
..., tak... byłam zakochana bez pamięci. Dziś czuję wdzięczność, za doświadczenie tego cudownego uczucia.


1. Agatha Christie i Max Mallowan
2. John Lenon i Yoko Ono
3. Bogart i Bacall
napisał/a: ANN 2012-09-24 16:55
"Zakochana bez pamięci".., kiedy mój rozum jest wciąż na usługach serca, to wielkie utęsknienie, i kiedy Jego miłością nie mogę się przesycić, kiedy kocham wszystko
w NIM i wokół NIEGO, bo jest treścią i sensem mojego życia,
i ten ciągły głód miłości..,ale Jego miłości...
1. Elizabeth Taylor i Richard Burton
2. Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat
3. Catherine Deneuve i Marcello Mastroianni
martaruda
napisał/a: martaruda 2012-09-25 00:10
Zakochana bez pamięci? To kobieta, która zapomina wszystkie występki, wszystkie przewinienia i niechlubną przeszłość ukochanego. To taka, która nie wypomina, tego co było, a skupia się na teraźniejszości. Carpe diem to jej dewiza. Z drugiej strony może to być kobieta, która "zapomina o bożym świecie", kiedy jest lub kiedy myśli o wybranku serca. Nieistotne są dla niej bieżące wydarzenia, tylko ta jedna chwila, którą spędza z nim. Nie liczą się bliscy, rodzina, praca, obowiązki, tylko ON. Jest tak wiele definicji tego stwierdzenia, ale jedno można powiedzieć na pewno: jest to kobieta, która kocha szalenie mocno.

Pary:
1.Agata Mróz i Jacek Olszewski
2.Małgorzata i Rysiek Riedel
3. Amy Winehouse i Blake Fielder Cyvil
napisał/a: Alciaaa 2012-09-26 11:44
Zakochana bez pamięci to dla mnie osoba, która nie widzi świata poza swoją drugą połówką. Osoba, która jest szczęśliwa dzięki swojej miłości.Szczęśliwa, spełniona i kierująca się sercem.
Grażyna Torbicka i Adam Torbicki, Anna Przybylska i Jarosław Bieniuk, Michael Douglas i Caterina Zeta-Jones.
napisał/a: vjolaem 2012-09-26 13:14
Stwierdzenie "zakochana bez pamięci" to jak teraźniejszość i myśl o przyszłości wspólnego życia nie oglądając się za tym co było.
To jak życie życiem drugiego bijącego serca, gdzie pamięć nie gra głównej roli.

Mój typ to zdecydowanie Ryan i Amy z "Notebook"
Pozostałe dwie pary to:
Vivian Ward i Edward Lewis z "Pretty Woman"
Rose DeWitt Bukater i Jack Dawson - "Titanic"

Dlaczego pary filmowe:> ...bo są tak samo znane i lubiane jak te kreowane przez media pary "zakochanych bez pamięci".
napisał/a: mrowka30 2012-09-27 11:27
Zakochana bez pamięci to zakochana bez analizowania, szukania dziury w całym, czepiania się o drobiazgi, wypominania i narzekania, że skarpetki leżą nie tu, gdzie powinny.
Zakochana bez pamięci to zakochana kolorowo - z wizją wspaniałej, wspólnej przyszłości, takiej na dobre i złe, w zdrowiu i chorobie.
Zakochana bez pamięci, to zakochana nie tylko dziś, ale także wczoraj i jutro, z zaciekawieniem, z wyczekiwaniem, z tęsknotą...

3 ulubione pary?
Krystyna Janda i nieżyjący już Edward Kłosiński
Grażyna i Adam Torbiccy
Jadwiga Janowska-Cieślak i Piotr Cieślak
napisał/a: Canada4 2012-09-28 09:33
Ja taka jestem od lat, :) zakochana ciagle, ten sam mezczyzna pojawia sie i znika, ale moje odczucia nie.
Ze znanych pra znam takie:

1. Anne Heche & James Tupper,
2. Anna Przybylska & Jarosław Bieniuk,
3. Michael Douglas & Caterina Zeta-Jones.
napisał/a: 90moniaaa 2012-09-30 16:44
Nie możesz spać, nie możesz jeść, nie możesz się na niczym skupić. Twoje życie nie jest już tylko Twoim życiem. Jest życiem tez tej drugiej osoby, której oddałaś całą siebie bez proszenia o to, bez konieczności, bez przymusu. Obecność drugiej osoby jest tak ważna, że zatracasz się w niej całkowicie. Wszystkie czynności życiowe, nawet te najbardziej błahe są uzależnione od ukochanej osoby. Człowiek zakochany bez pamięci upaja się drugą osobą, z jej sukcesów cieszy się bardziej niż ze swoich, a z porażek cierpi podwójnie. Człowiek zakochany bez pamięci jest jak mędrzec, który już wszystko przeżył i wszystko zobaczył. Który wie, że wszystkie złe i dobre rzeczy znajdziemy w tej jednej ukochanej osobie i nie chcemy żadnej innej. Z drugiej strony człowiek zakochany bez pamięci jest jak dziecko, które nie chce się stać tym 'mędrcem' bo się boi, że to co dobre może utracić. Człowiek zakochany bez pamięci, to piękny przykład tego co każdy człowiek chce dać, mieć i czuć. Chcę dawać miłość i się nią upajać.

W dzisiejszych czasach mamy wiele pięknych przykładów par, które darzą się wielkim uczuciem. Jednak trudno mi ocenić, na ile to uczucie jest prawdziwe i jak długo przetrwa. Dlatego moim przykładem będą znane i lubiane pary z literatury. To one dają nam w obecnych czasach wydźwięk prawdziwej miłości, szaleńczo zakochanych w sobie ludzi, którzy dają nam siłę by walczyć o to co dla nas najważniejsze: Romeo i Julia, Tristan i Izolda, Wokulski i Izabela.
napisał/a: Ma_niusia 2012-10-03 14:28
Zakochana bez pamięci kojarzy mi się przede wszystkim z tak ogromnym zauroczeniem, że zapomina się i to dosłownie o całym świecie! Że ciągle przegapia się umówione spotkania, zapomina zabrać potrzebne rzeczy, czy założyć buty przed wyjściem z domu, jednym słowem wygląda to jak kompletne roztargnienie Byłam raz tak zakochana, z jednej strony wspaniale uskrzydlające uczucie, ale z drugiej denerwujące gdy wciąż muszę po coś wracać, tłumaczyć się przegapiwszy jakiś ważny termin

Z tak zakochanymi bez pamięci kojarzą mi się np.:
Duke i Allie z filmu "Pamiętnik"
Kate i Leopold z filmu o tym samym tytule
a także zakochania dwóch zgryźliwych tetryków z filmów o nich
napisał/a: ~spidiigonzal 2012-10-04 12:45
1. Kate Middleton i książę William
2. Angelina Jolie i Brad Pitt
3. Anja Rubik i Sasha Knezević

Zakochać się bez pamięci to darzyć głębokim, intensywnym uczuciem drugą osobę. Tylko wtedy życie nabiera smaku, a szare dni stają się pełne intensywnych przeżyć. Doba jest zdecydowanie za krótka dla dwojga kochanków, którzy mają wspólne pasje i moc tematów do rozmów. Miłość do ukochanej osoby przejawia się jej akceptacją zarówno z wszelkimi zaletami jak i wadami. Okazujemy też zaufanie do naszego partnera, który jest jednocześnie naszym przyjacielem, powiernikiem i pocieszycielem w smutnych chwilach. Miłość jest pięknym uczuciem, które uskrzydla, dodaje nadziei i pomaga iść z radością przez życie. Dla prawdziwego uczucia warto się poświęcić, ponieważ zdarza nam się jedynie raz w życiu. Z ukochaną osobą nawet zwykłe, prozaiczne czynności stają się podniosłym wydarzeniem.