Konkurs - S.O.S dla włosów

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2012-09-03 14:28
Konkurs zakończony.
Nagrody otrzymują:
imsodivine
martaruda
regina9018
bb26
annaszura
ankasss
oluska_slk
cacauatlie
eeee
rybeczka55
Amnesia
mariannem
vaniliam
jula125
aneta1114
pimpek30
Skarby
AgnieszkaMG
spidiigonzal
Saturday

Gratulujemy!

Lato nieodłącznie kojarzy się nam z wypoczynkiem, zabawą i wakacyjnym luzem. Niestety nie zawsze mamy warunki, aby zadbać o włosy w odpowiedni sposób... W rezultacie po urlopie kosmyki często wymagają regeneracji, aby znów stały się lśniące i pełne życia. Jesteśmy jednak przekonane, że znasz sposoby na to, aby przywrócić kosmykom piękny wygląd. Podziel się nimi z innymi! Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie. Wystarczy, że odpowiesz na pytanie:

Jaki jest Twój sposób na szybką regenerację włosów po wakacjach?

Swoją odpowiedź krótko uzasadnij. Masz szansę wygrać 1 z 20 zestawów kosmetyków do włosów Pantene Pro-V! [CENTER] [/CENTER]

W zestawie znajdziesz:[LIST]
[*] Szampon Intensywna Regeneracja Pantene Pro-V
[*] Odżywkę Intensywna Regeneracja Pantene Pro-V
[*] 2-minutową Maskę Głęboko Regenerującą Pantene Pro-V do włosów zniszczonych i suchych
[*] Serum Scalające Rozdwojone Końcówki Pantene Pro-V do włosów zniszczonych i suchych[/LIST]Przed przystąpieniem do konkursu przeczytaj regulamin!


Konkurs trwa od 03.09.2012 do 17.09.2012
napisał/a: Luiza512 2012-09-03 20:29
Po wakacjach moje włosy są przesuszone i łamliwe. Najlepszym sposobem na ich piękny i zdrowy wygląd jest maseczka z żółtka wymieszana z kilkoma kroplami cytryny. Taką maseczkę nakładam na co najmniej 30 minut, 2 razy w tygodniu. Włosy odzyskują swój przedwakacyjny blask, są nawilżone i miękkie w dotyku :)
napisał/a: imsodivine 2012-09-03 21:32
Wakacje, lato, beztroska... Brzmi cudownie, jednak beztroska ma niezbyt ciekawy wpływ na nasze kosmyki. Staram się temu zapobiegać, stosując w miarę możliwości często nawilżające odżywki. Wiatr, megadawka słońca, woda z jeziora robią swoje, więc gdy nadchodzi wielkimi krokami jesień, imsodivine bierze się do pracy : ) Zamiast myć i suszyć włosy rano w pośpiechu, robię to na wieczór, kiedy to spokojnie mogę oddać się zabiegom pielęgnacyjnym, dać włosom samodzielnie wyschnąć. Włoskom wychodzi to na dobre, a i ja jestem w swoim żywiole, fundując sobie mini SPA dla włosów, traktując je maskami, odżywkami, serum. 2 razy w tygodniu dodatkowo przygotowuję własną miksturę, na którą składa się olejek rycynowy, żółtko jajka wymieszane z odżywką, jaką aktualnie mam w swoim posiadaniu. Czyni ona cuda, zwłaszcza jeśli, potrzymamy ją około pół godziny pod czepkiem. Efekty cudowne dla zmysłu wzroku i dotyku, włosy lśniące,sypkie i cudnie mięciutkie :)
sylciar
napisał/a: sylciar 2012-09-03 21:57
Włosy moje przesuszone po słoneczku były,
Więc zabrałam je do salonu aby świeższe były
Podcięli mi końcóweczki i nakładli na nie maseczki
Teraz wyglądają znakomicie
Zregenerowane włosy już mam i ciągle o nie dbam:)
napisał/a: vidawinter 2012-09-03 23:33
Po wakacjach moje włosy są przede wszystkim wysuszone i pozbawione koloru i blasku. Mam sprawdzone sposoby, jak temu zaradzić. Przede wszystkim - olejowanie samodzielnie wykonaną miksturą: żółtko jajka, napar z rumianku oraz nafta kosmetyczna i oliwa z oliwek. Nakładam miksturę na skórę głowy i włosy, na to czepek i idę spać. Rano zmywam dokładnie ową olejowo-naftową masę i moje włosy są piękne, lejące, dobrze nawilżone i odżywione. Poza tym raz w tygodniu stosuję peeling do skóry głowy, aby składniki odżywcze owej mikstury lepiej się wchłaniały i odżywiały nie tylko włosy (które są przecież martwe...), ale również cebulki. Poza tym - staram się unikać suszarki, jeśli zaś już muszę, to suszę włosy letnim powiewem. Zawsze kończę mycie włosów "zimnym prysznicem", co skutecznie zamyka łuski. Dodatkowo, jeśli matowienie jest bardzo widoczne - stosuję płukankę piwno-octową. W celu uwydatnienia mojego koloru włosów - blondu - używam szamponu rumiankowego. Moje sposoby są sprawdzone, tanie i skuteczne.
napisał/a: lazyxlady 2012-09-03 23:56
Skończyły się wakacje, czas iść na studia a moje włosy są suche, wypadają, łamią się, układają w artystyczny nieład.. O zgrozo!
Przyszedł czas,żeby powiedzieć wyraźnie STOP tym wszystkim oznakom destrukcji, spowodowanej korzystaniem z lata w pełni.

Jak przywróciłam je do ładu? Po pierwsze primo: podciąć. Liczy się jakość a nie ilość. Za obcięte włosy nie dostałabym złamanego grosza, choć było ich sporo. Mimo,że nie ufam fryzjerkom, to po wakacjach byłam na tyle zdesperowana,że grzecznie powiedziałam: ''proszę obciąć te zniszczone końcówki, wedle Pani uznania''

Po drugie to zdrowa dieta. Tak, lato jest okresem bogatym w wszelkie warzywa i owoce, lecz podróżując często i tak je się w barach szybkiej obsługi. Niestety takie jedzenie nie zapewni nam odpowiednich składników odżywczych i witamin. Dlatego starałam się zmienić dietę, wzbogacić w żelazo, witaminę A, kwas foliowy oraz biotynę. W moim jadłospisie nie brakuje galaretek. Już dawno temu babcia powtarzała mi,że mam sobie ich nie żałować i że jeśli będę je jeść regularnie, to będę mieć piękne włosy i paznokcie. A to wszystko za sprawą zawartej w galaretkach żelatyny, o której będzie mowa poniżej.

Po trzecie, to zmiana kosmetyków z tych lekkich na te które mają silnie działanie nawilżające i odbudowujące. Kosmetyki mogą wiele zdziałać aby wizualnie nasze włosy wyglądały lepiej. Jednak to nie wystarcza...

Istotny jest też suplement diety. Najlepiej ten, który w swoim składzie ma zioła takie jak: skrzyp, pokrzywę.


Ostatnio odkryłam zabieg domowej laminacji, o którym huczy w internecie. Dotychczas ten zabieg kojarzył mi się z renomowanymi, drogimi gabinetami, gdzie trzeba zostawić dużo pieniążków, aby mieć włosy jak celebrytki z okładek czasopism. Okazuje się jednak,że ten zabieg można wykonać w domowym zaciszu. A do jego przygotowania wystarczy: chęć pomocy włosom :), 1 stołowa łyżka żelatyny, 3 stołowe łyżki gorącej wody, połowę łyżki odżywki, bądź maski dostępnej w naszym kosmetycznym zaopatrzeniu; ręcznik, foliowy czepek. Włosy należy dokładnie umyć, najlepiej szamponem bez SLS a następnie ''papkę'' wetrzeć we włosy, nałożyć czepek oraz ręcznik. Taki turban trzymać na głowie przez ok. 45 minut. Następnie dokładnie spłukać, wysuszyć, ułożyć i 'tadam'! Włosy są lśniące, gładkie, wyglądają jakby były o wiele grubsze, nie plączą się. Mało tego, zauważyłam,że włosy wolniej się przetłuszczają. Zawarty w żelatynie kolagen jest białkiem tkanki łącznej, które odpowiada za elastyczność naszej skóry oraz kondycji naszych kosmyków.

Byłam pewna,że moje włosy, które nie znosiły się ze słońcem, chlorowaną wodą i wiatrem nie powrócą szybko do formy, jednak po małych zmianach w odżywianiu i zabiegach oraz wsparciu suplementem diety wyglądają cudownie.
martaruda
napisał/a: martaruda 2012-09-04 09:02
Po wakacjach my jesteśmy wypoczęte, ale nasze włosy wręcz przeciwnie. Zmęczone powiewami wiatru, wysuszone promieniami gorącego słońca i wodą morską. Aby wróciły do swojej kondycji należy postawić na głębokie nawilżanie i odżywianie. Ja jestem zwolenniczką domowych metod, więc w jesiennym arsenale stale goszczą maseczki, których składnikami są: żółtka jaj, oliwa z oliwek, olej rycynowy, nafta kosmetyczna, oliwki dla dzieci, sok z cytryny i miód. Moje włosy szczególnie ten ostatni składnik sobie upodobały, są po nim bardziej błyszczące i miękkie. Mieszam te składniki w różnych kompilacjach, głównie na oko, czasem dodaję do tego jakąś drogeryjną maskę, najlepiej o jak najprostszym składzie, nakładam na głowę na ok 40-50 min, po czym spłukuję i cieszę się blaskiem włosów:) Regularnie olejuję włosy, różnymi olejami, najlepiej sprawdza się ten kokosowy. Odżywiam je też od środka:zdrową dietą, suplementami i herbatkami ziołowymi:) Dzięki temu już w październiku są piękne i lśniące.
napisał/a: jaga12Xj1 2012-09-04 11:51
Po lecie mam bardzo suche włosy a nie znam żadnego domowego sposobu żeby pomóc moim włosom więc kupuje gotowe odżywki do włosów i szampony
napisał/a: 19790411 2012-09-04 13:32
Po wakacjach zwykle odwiedzam gabinet fryzjerski. To takie miłe zakończenie wakacji dla mnie, a dla moich włosów ostatnia deska ratunku. Kiedy fryzjer nakłada mi kolejne maski, przycina włosy, modeluje, ja się relaksuję. Po takim zabiegu humor mi dopisuje, oglądam się w każdym mijanym lustrze i chcę więcej... Kupuję sprawdzone kosmetyki i staram się utrzymać efekty pracy profesjonalisty jak najdłużej.
napisał/a: Yamajka 2012-09-04 15:17
[CENTER]Włosy po wakacjach potrzebują przede wszystkim nawilżenia. Morska woda, Słońce, wysoka temperatura, suche powietrze... to co cieszy nasze oko i duszę nie koniecznie musi cieszyć nasze włosy. Na szczęście są sposoby na to, by obie strony były zadowolone. Moje włosy po wakacjach są matowe i oklapnięte. Mam na to jednak sposób - jest to domowe laminowanie włosów, od niedawna bardzo popularna metoda, która pomogła wielu kobietom odzyskać zdrowy blask włosów.

Wystarczy łyżka żelatyny, 3 łyżki gorącej wody i pół łyżki odżywki. To wszystko zmieszać i nałożyć na wilgotne umyte włosy, trzymać 40 minut pod czepkiem, spłukać.

Aby nie być gołosłowną dołączam zdjęcie[/CENTER]
[CENTER]Oto efekty :[/CENTER]

[CENTER][/CENTER]

[CENTER]Bardzo gorąco polecam wszystkim tę metodę, na prawdę działa![/CENTER]
napisał/a: lizakaga 2012-09-04 15:27
Witam, moja babcia, mama i ja mamy 3 sposoby:
Pierwszy to chyba wszystkim znana mieszanka olejku rycynowego,żółtka jaja i sok z cytryny. Kolejnym uniwersalnym środkiem jest cieplutki olejek kokosowy-pieknie pachnie :) A trzecim super środkiem jest maska do włosków zniszczonych, nakładam tak b.bardzo dużo, zawiązuje cieplutki ręcznik i odczekam 20-30min. W tym czasie maluje paznokcie:)
napisał/a: askka 2012-09-04 15:33
Po wakacyjnych szaleństwach moje włosy zdecydowanie potrzebują natychmiastowej dawki witamin, aby przywrócić im zdrowy wygląd. Po pierwsze ważny jest dobór szamponu i odżywki- wybieram tylko te przeznaczone dla suchych, łamliwych i potrzebujących regeneracji. Po drugie moje włosy po każdym myciu poddawane są olejowaniu, co przywraca im również piękny wygląd. Staram się również skrócić końcówki- ok 2 cm. Ponadto przed każdą stylizacją stosuję jedwab do włosów. Dzięki tym krótkim i przyjemnym zabiegom moje włosy bardzo szybko wracają do dobrej formy.