Nękanie SMSami

napisał/a: wkurzony 2012-08-23 17:43
Od jakiegoś czasu jestem nękany SMSami wysyłanych z numeru 72012. SMSy te mają na celu wprowadzić w błąd odbiorcę i wymusić wysłanie płatnego SMSa Premium.

Przykładowo:
Tu Kasia. Piszę do Pani, bo mamy już wyprawki szkolne ...". Dochodzi tutaj do podszywania się pod inną osobę (w moim wypadku w pierwszej chwili byłem przekonany, ze to wychowawczyni mojego dziecka która ma na imię Katarzyna) i zwykłego oszukania.

Dlaczego tutaj o tym piszę? Otóż dlatego, że po przewinięciu SMSa na samym dole wiadomości czytam "lajt.polki.pl ... 2,46zl ... Mobiltek". Nie wiem czy oszuści wysyłający te SMSy mają cokolwiek wspólnego z tym serwisem - mam nadzieję że nie gdyż nigdy nie udostępniałem swojego numery telefonu w internecie, ale każdy serwis dba o swoje dobre imię i z pewnością zainteresuje ich fakt, że ktoś próbuje wyłudzić SMSy Premium podszywając się pod serwis.

Znalazłem już trzy inne osoby które również otrzymują tego typu SMSy posiadające telefon w różnych sieciach. Szukam kolejnych do pozwu zbiorowego.
AnnaSun
napisał/a: AnnaSun 2012-12-03 15:02
Masakra... mnie też to dziadostwo wkurza cholernie i za nic nie poszłabym do sklepu (chyba że aferę zrobić), które takie sms-y funduje mi pół dnia
napisał/a: huantorena 2012-12-13 11:04
Ja za to dostaję smsy z jakimiś ofertami wakacji, a w żadnym biurze podróży nie podawałam swojego numeru. Jest jakaś możliwość zablokowania tych reklam co przychodzą smsami ?
napisał/a: anjabro 2013-01-10 11:55
Na pewno jest możliwość zablokowania reklam wysyłanych przez operatora, ale takich niestety nie wiem:/
napisał/a: Agniecha28 2013-01-16 09:56
Ja do niedawna otrzymywałam smsy z numeru też zaczynającego się na 7 ddokładnie nie pamiętam. I od tego czasu przychodziły mi wysokie rachunki. Okazało się że otrzymywałam te smsy i sama za nie płaciłam...