Konkurs - Włosy na wakacjach

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2012-07-25 11:03
Konkurs zakończony!
Nagrody otrzymują:

jooanna81
lazyxlady
Kaliniusz
kilofon
allada
ji26
cassabdra
justyna_zory
myszata7
ela2405
nadinka07
mamaL
Denise
annmagic
Majowa
ladymalik
Scholastyka21
kasiakasia27
malami_mi
primadonna

Gratulujemy

W czasie wakacji każda z nas może wyglądać pięknie i mieć modną fryzurę. Trzeba tylko pamiętać o regularnej pielęgnacji włosów i zadbać o ich intensywny kolor, aby uzyskać pełną życia fryzurę.

Słoneczna pogoda zachęca do eksperymentów z wizerunkiem. Lato to idealny czas na zmiany i wypróbowywanie nowych fryzur oraz kolorów. Jesteśmy ciekawi, jak na wakacje zmieniasz się Ty. Z tej okazji przygotowaliśmy konkurs, w którym możesz wygrać 1 z 20 zestawów atrakcyjnych nagród ufundowanych przez markę Wella.

Napisz, jak na wakacje zmienia się wygląd Twoich włosów. Czy decydujesz się na nową fryzurę, a może wybierasz inny kolor włosów?



Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy zestawem kosmetyków marki Wella.
[CENTER] [/CENTER]

Do wygrania 1 z 20 zestawów marki Wella - więcej o nagrodzie przeczytasz tutaj!


Konkurs trwa od 25.07 do 08.08.2012

Przed przystąpieniem do konkursu, przeczytaj regulamin!
napisał/a: gosia_czapiewska 2012-07-25 13:00
Lato jak wiadomo nie rozpieszcza naszych włosów,dlatego ja zawsze na kilka dni przed wakacjami idę do fryzjera,aby podciąc włosy.Dzięki temu likwiduję problem rozdwojonych końcówek,a fryzura lepiej się układa.
Zawsze latem chodzę w kapeluszu-idealny bawełniany,jasny
Farbowanie latem odkładam na póżniej,w czasie dorących dni,chodzenia na plażę włosy są osłabione i bardzo szybko płowieją-przed letnim wyjściem na imprezę wolę je po prostu ozdobic dużym kwiatem,fantazyjne przewiązaną chusteczką,czy opaską.
Bardzo dbam,aby moje włosy w czasie lata miały odpowiednie zabezpieczenie-specjalne linie słoneczne do pielęgnacji włosów,które działają regenerująco,nawilżająco,naprawiają posłoneczne uszkodzenia i zawierają filtry UV
napisał/a: renifer71 2012-07-25 13:40
Lato to czas szczególny, również dla włosów. Mam długie, falowane włosy i w tym okresie dbam o nie wyjątkowo, przede wszystkim ochrona przed słońcem , odpowiednie nawilżeniei swobodna fryzura. Po urlopowych szaleństwach odwiedzam fryzjera, zmiana fryzury i nowy kolor :)))
napisał/a: Wirka825 2012-07-25 15:48
Mam długie, farbowane, ciemnobrązowe włosy, które potrzebują intensywnej pielęgnacji. W tym celu używam nawilżającego szamponu, maski mlecznej i jedwabiu w sprayu. Co 3 miesiące podcinam końcówki. Jednak nawet wakacje nie ''zmuszą'' mnie do tego abym radykalnie zmieniła ich kolor lub długość. Nie znaczy to jednak, że w ogóle nie mają wpływu na to, co mam na głowie :) . Podczas wakacji uwielbiam nosić wszelkiego rodzaju warkocze, począwszy od zwykłego ''francuza'' zaplecionego po skosie, poprzez dwa warkoczyki po bokach głowy związane kwiatuszkami, ''koński ogon'' z warkoczyków, kok z kilku warkoczy, na warkoczach z wplecionym sizalem skończywszy. Takie fryzury nie tylko świetnie wyglądają, są również bardzo praktyczne i wygodne i idealne na upały. Każdego roku w okresie wakacyjnym jestem im wierna :) Pozdrawiam :*
justynak2608
napisał/a: justynak2608 2012-07-25 16:01
Gdy zbliża się lato podcinam moje włosy do karku aby czuć się swobodnie i lekko. W tym roku także zaszalałam schodząc z koloru czarnego w porzeczkową czerwień.
megi22241
napisał/a: megi22241 2012-07-25 16:08
Mój letni sposób na wygląd włosów
to nadanie im koloru ciepłego,
najlepiej mahoniowego lub czerwonego,
by w promieniach słońca się odbijał cudnie,
aby nie wyglądały smutno i nudnie.
Końcówek podcięcie to podstawa,
ale żeby była lepsza zabawa,
czasami latem szaleję z fryzurami,
bo jestem kobietą z ostrymi pazurkami.
Po koloryzacji warto sprawić by były lśniące,
od nasady aż po same końce.
Więc myję je szamponem odbudowującym,
który nada włosom połysk olśniewający.
Odżywki,maski z jajkiem i naftą nakładam,
a potem je swobodnie układam.
napisał/a: kejt321 2012-07-25 18:20
Pierwszym krokiem, który wykonuję wraz z nadejściem wakacji, jest przycięcie i pocieniowanie włosów. Na co dzień mam raczej długie włosy, wiec przycięcie ich o nawet 10 cm nie stanowi dla mnie większego problemu, natomiast zapewnia mi dużo większy komfort i ułatwia znoszenie wakacyjnych temperatur.
Poza tym latem nie farbuję włosów, aby jeszcze bardziej ich nie osłabiać, a także staram się ograniczyć używanie prostownicy, gdyż dodatkowo wysusza ona włosy. Podobnie robię z suszarką, której używanie ograniczam do minimum i często pozwalam włosom wyschnąć bez mojej pomocy.
Stosuję również kosmetyki do włosów chroniące je przed promieniowaniem UV, a także dogłębnie je nawilżam poprzez maski oraz mgiełki do włosów. Piję również dużo wody, która podobno ma niemały wpływ na kondycję włosa.
Na co dzień chodzę w rozpuszczonych włosach, jednak gdy przychodzą naprawdę wysokie temperatury jest to dla mnie niemalże niemożliwe. Z tego powodu wakacje są dla mnie okresem, w którym wymyślam nowe fryzury i upięcia włosów, tak aby było mi wygodnie i abym czuła się dobrze. Ostatnio wróciłam do prostego, wysoko upinanego kucyka, poza tym często wiąże włosy w wysoki, puszysty kok lub zaplatam warkocze, np francuski z boku głowy.
Zazwyczaj w ciągu roku niewiele zmieniam w swojej fryzurze, jednak wraz z nadejściem lata zawsze przechodzi ona małą metamorfozę.
napisał/a: olisiw2 2012-07-25 21:10
Napisz, jak na wakacje zmienia się wygląd Twoich włosów. Czy decydujesz się na nową fryzurę, a może wybierasz inny kolor włosów?


Włosy - wiadomo to ważna sprawa,
Elegancki wygląd to trud, nie zabawa.
Latem zaczynam więc dbać o nie bardziej,
Lakierem, odżywką, fryzjerem nie gardzę.
A po tych wszystkich ważnych kuracjach,
Pamiętam, zawsze: jestem na wakacjach!
Otwieram komputer i czytam rady Polek,
Lustruję rady, który kolorek
Koniecznie muszę mieć na głowie
I ot, cały sposób, by być na topie!
napisał/a: paramono 2012-07-25 21:20
Nadszedł czas wakacji, więc po co siedzieć w domu?
Wyjadę na wakacje, gdzieś daleko, nie mówiąc o tym nikomu.
Może poniesie mnie do gorącej Afryki,
wśród jednego z plemion stworzę sobie fryzurę pt. "Tapir dziki"?
Albo w słonecznej Francji, tuż przy Eiffla wieży
"potargam swe włosy na "Pudla". Długości ich nikt nie zmierzy!
Albo wrócę z szokującą fryzurą, odwagi nauczę się w indyjskich knajpach-
moja pamiątka z podróży? Fryzura w stylu "Małpa"!
Nieważne tak naprawdę jaki kształt przybiorą me włosy,
nieważne, czy kolorem będą przypominać marmoladę, czy zboża kłosy.
Najważniejsze, by lśniły i były wyjątkowo zdrowe!
W końcu rosną na głowie, a w niej tworzą się pomysły kolorowe!
W te wakacje chcę czuć się wolna, odważna i szczęśliwa.
Wakacyjna fryzura? Czysty spontan. Może zostanę łysa albo siwa? :D
martaruda
napisał/a: martaruda 2012-07-25 22:30
Moje włosy w wakacje przechodzą dość drastyczne zmiany. Po pierwsze zawsze zmieniam kolor:) W tamtym roku był to ciemny brąz, teraz zdecydowałam się na wściekły rudy! wygląda obłędnie. Po koloryzacji należy zadbać o odżywienie. Mam na to więcej czasu, więc pomagam moim włosom ile tylko mogę. Mam na to kilka sprawdzonych sposobów, ale nie boję się nowości. Przede wszystkim włosy myję codziennie delikatnym szamponem dla dzieci, po czym używam nieobciążającej odżywki. Nie czeszę włosów na mokro, nie suszę ich (nigdzie się nie spieszę, więc mogą wyschnąć same), nie prostuję. Używam szczotki z naturalnego włosia (dzik). Dwa razy w tygodniu nakładam moją ulubioną maskę o smakowitym zapachu budyniu waniliowego;) Również dwa razy w tygodniu olejuję włosy za pomocą oliwki do Ciała dla młodych mam. Jest świetna, super pachnie i zawiera wiele olejków, więc nie muszę sama ich miksować. dodatkowo raz w tygodniu robię im maseczki z domowej apteczki, przepis podała mi mama:oliwa z oliwek, żółtko jajka(białko można wykorzystać do bezy lub ciepłych lodów), olej rycynowy, sok z cytryny. Ostatnio przeczytałam o peelingu cukrowym skóry głowy, który daje zaskakujące efekty. Czuje się od razu, że skóra jest czystsza i bardziej oddycha. Jednym zdaniem w wakacje moje włosy zmieniają się bardzo: inny kolor. ale też znacznie poprawia się ich kondycja. Szkoda tylko, że nie mam później czasu na tak regularne dbanie;(
joa_nna
napisał/a: joa_nna 2012-07-26 00:04
Napisz, jak na wakacje zmienia się wygląd Twoich włosów. Czy decydujesz się na nową fryzurę, a może wybierasz inny kolor włosów?


Włosy opis: falowane, gęste, długość do pasa.
Lubię swoje włosy dlatego na wakacje nie wprowadzam jakiś szczególnych zmian ;) Kolor nie zmiennie ciemny brąz, długość także ponieważ cały czas zapuszczam włosy :) Stawiam bardziej na podkreślenie ich naturalnego piękna i pielęgnację.

1. Staram się regularnie podcinać końcówki by się nie rozdwajały, nie tylko latem lecz przez cały rok
2. Nie używam suszarki, włosy schną naturalnie
3 Z prostownicy także nie korzystam, nie chcę dodatkowo wysuszać włosów które szczególnie latem są na to bardziej narażone przez słońce
3. Używam odżywki sprayu do włosów z filtrem UV
4. Stosuję wzmacniające szampony
5. Po myciu wmasowuję wygładzającą odżywkę która ułatwia mi rozczesywanie
6. Nie ciągnę włosów podczas czesania, robię to bardzo delikatnie by nie wyrywać włosów


Jeśli chodzi o wakacyjne fryzury mam dość duże pole do popisu ze względu na długość.
Latem najczęściej upinam włosy ze względu na upały, są to:
- wysoko upięty kucyk z zaczesanymi włosami do tyłu
- różnego rodzaju warkocze i kłosy
- zwinięty koczek który sprawdza się na plaży
albo po prostu moje naturalne fale rozwiane przez wiatr
Uwielbiam także ozdabiać włosy kwiatkiem który dodaje uroku.
napisał/a: jaga12Xj1 2012-07-26 07:00
Jeszcze nigdy nie farbowałam włosów chociaż mam 38 lat ale postanowiłam to zrobić tego lata za dokładnie 5 dni bo wtedy zaczyna się mój wymarzony urlop