niedobory magnezu = brzydka cera

napisał/a: malami55 2012-04-27 15:48
cześć,

ostatnio wyczytałam, że niedobory magnezu to nie tylko problemy ze zdrowiem ale również z cerą, skórą, paznokciami i włosami. A jest jednak wypłukiwany z organizmu, szczególnie tracmy go w sytuacjach stresujących. Ja ostatnio stresu mam dużo, więc zaczęląm suplementację. Nie lubię łykać tabletek wic zdecydowałam się na kąpiel w soli magnezowej:
http://sklep.silk.pl/zechsal-kuracja-magnezowa.html

Czy ktoś jeszcze tego próbował - podobno potrzeba dłużeszj terapii.

Proszę o opinie:)
napisał/a: trycja13 2012-06-16 07:55
na pewno od niedoboru magnezu są skurcze a czy brzydka cera? u mnie raczej nie na szczęście
napisał/a: Margerytka28 2012-09-12 18:05
Dlatego warto sobie brać jakiś rozpuszczalny magnez, czy w pigułkach - a najlepiej to sprawdzić w jakich potrawach jest magnez i zamiast czekac czy cera zbrzydnie - jeść zdrowiej
napisał/a: lucencia 2015-02-28 12:32
Fakt, brak witaminy sprawia, że cera jest brzydka i należy postarać się o odpowiednią dietę, ale pamiętajmy też o kosmetykach. W moim przypadku niezastąpiony jest Royal Collagen http://bioage.pl/ Wyrównał mi koloryt skóry i ładnie sobie radzi ze zmarszczkami :)
napisał/a: magdapyl 2015-04-03 13:39
a wiecie może co ma najwięcej magnezu, aby w te rzeczy uzupełnić dietę, mam problemy z cerą, próbowałam już wszystkiego, więc nie zaszkodzi spróbować:)
napisał/a: polrun 2015-04-16 09:42
Ryby:) Ja jem codziennie i nie mam z tym żadnego problemu:)
napisał/a: szyszeczkas 2016-04-18 13:08
Bardzo dużą różnicę jak dla mnie daje dobry kosmetyk dopasowany do cery i u mnie tak było w momencie kiedy pojawił się krem do cery suchej HB - pewnie, że wiele zależy od ogólnego stanu cery, ale generalnie fajny efekt można uzyskać stosunkowo szybko.
napisał/a: tarka 2016-04-21 16:17
Na pewno chodzi o niedobory magnezy? Cera może być brzydka z innych powodów. Na skórę dobrze wpływają witamina E, także kwasy omega – 6. Łykam oeparol na piękna skore i wlosy i to po skórze widać. Chyba bardziej cynk wpływa na cerę niż magnez, choć ważne, żeby organizmowi niczego nie brakowało. Pij muszyniankę, ona ma dużo magnezu i wapnia, jeżeli martwisz się ewentualnymi niedoborami.