Konkurs "Jaki jest twój związek"

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2012-04-06 14:26
Redakcja przeprasza za opóźneinie w ogłoszeniu wyników.

Laureatami konkursu zostali:
1. tedybear
2. sylciar
3. anka9290
4. AlianaAine
5. mamadwojga
6. Poupetkaa
7. gosia45
8. monique1234
9. martam2491
10. antosmiros

Laureatom serdecznie gratulujemy!

Mamy do rozdania aż 10 egzemplarzy książki John Aiken "15 błędów, które zabijają związek"

Wystarczy napisać na forum, jakie są twoje sprawdzone sposoby na idealny związek.

10 najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy książkami.



Konkurs trwa od 06.04.2012 r. do 20.04.2012

Przeczytaj Regulamin konkursu
napisał/a: jaga12Xj1 2012-04-07 12:38
Mój Sposób Na Udany Związek To Jest Taki że Trzeba Ze Sobą Dużo Rozmawiać Bo Z Każdy Problem Można Rozwiązać Rozmową A Jak Się Nie Rozmawia Ze Sobą To Związek Niema Szans Przetrwania
napisał/a: tedybear 2012-04-07 12:39
sprawdzone sposoby? hmmmm
ktos gdzieś kiedys mi powiedział że skutecznym sposobem na udany związek jest POKORA i KOMPROMIS (moze umiejetność korzystania z kompromisu) . i zgodze sie z nim w 100% po tylu latach bycia w zwiazkach wiem ze to działa.
a reszta to kwestia dogadania sie miedzy partnerami.
napisał/a: olisiw2 2012-04-07 17:05
mój sposób na udany związek to odrobina chłodu i gorąca. Żadnych pośrednich temperatur!. Staram się nie pokazywać mojemu partnerowi, jak bardzo mi zależy, tak codziennie. Czasami dam mu powód do zazdrości, a za chwilę napiszę mu gorrrącego smsa :) raz wskoczę w seksowną bieliznę, a innym razem nawet na niego nie spojrzę. W związku nie można doprowadzić do nudy. Wbrew pozorom na takich wysokich obrotach da się dłuuugo wytrzymać. Wiemy coś o tym. Niedługo ślub :)
sylciar
napisał/a: sylciar 2012-04-07 22:18
Szczeroś i szacunek- w zwiazku naszym to podstawa,
Nie mamy w sobie złości, życie to nie jest zabawa,
Mój udany zwiazek jest cudowny, uroczy
Kazdym, szczerym gestem wszystkich zaskoczy.
Tulimy się, kochamy,duzo rozmawiamy,
Wyjaśniamy problemy, których prawie nie mamy,
Wszystko idzie samo w swoim własnym tempie,
nie da się nic ukryć, nie żyjemy w błędzie.
Uśmiech promienny, nam czaruje dzionki
I co dzien za oknem śpiewają nam skowronki.
Nie mamy czasu na nudę i bezsens,
Prawdę sobie mówimy i nasz związek ma sens!
napisał/a: fairy1 2012-04-08 13:20
Gdyby istniała całkowicie skuteczna recepta na miłość to z pewnością nie byłoby tylu zranionych serc. Gdy spotkamy tą właściwą osobę na swojej drodze, tą która jest nam przeznaczona do końca życia to żadne przeciwności losu nie są w stanie sprawić by to wspaniałe uczucie, jakim jest miłość wygasło. Oczywiście o miłość trzeba dbać, pielęgnować w sobie to uczucie każdego dnia i nie pozwolić by szara codzienność ją zabiła. Jeśli naprawdę kochamy drugą osobę to powinniśmy troszczyć się o nią, nie próbować jej zmienić tylko akceptować niedoskonałości, być zawsze obok kiedy nas potrzebuje i mieć do niej pełne zaufanie. Ważne jest by rozmawiać o tym co czujemy, co nas denerwuje, wyjaśniać nieporozumienia a nie dusić to wszystko sobie. Jeśli kochamy to powtarzajmy i okazujmy to tej osobie każdego dnia bo nigdy nie wiemy co będzie jutro. Dużo łatwiej jest iść przez życie we dwoje , mieć przy sobie osobę na którą możemy w każdej chwili liczyć i która bez wahania oddałaby za nas własne życie. Dlatego warto kochać i walczyć o miłość nawet jeśli zdarzają się gorsze chwile.
ivanotta
napisał/a: ivanotta 2012-04-08 17:52
przepis na udany związek
Składniki
1 Pani
1 Pan
2/3 uroku osobistego
1/3 charakteru
1 łyżka seksapilu
2 szklaneczki pasji własnych
szczypta zrozumienia i zaufania

przepis
Na początek łączymy Pana z panią tak by powstała klarowna sytuacja a związek ich miał prawo się utrzymać czyli trzeba zapewnić w miarę trwałe łącza między nimi, następnie powoli dodajemy elementy uroku, charakteru by nasza forma przybrała interesującą postać by razem tworzyła też integralną charakterystyczną jedność. Później dorzucamy łyżeczkę seksapilu by trochę nadać naszemu dziełu rumieńców, dosypujemy pasje własne by nasz przepis był intrygujący a żeby się nie rozpadł dodajemy szczyptę zrozumienia i zaufania i masa która powstała zapewni nam długowieczność związku :)
napisał/a: anka9290 2012-04-08 19:08
Najważniejszym składnikiem jest umiejętność zaakceptowania drugiej osoby bez względu na jego poglądy, a także uświadomienie sobie że każdy może mieć różne zdanie na dany temat . Danie drugiej osobie odrobiny wolności , aby partner nie czuł się jak na uwięzi .Przy czy ćwiczymy w ten sposób zaufanie. Nie ma nic złego w tym że ukochany wybiera się na piwo z kolegami, a ona może spotkać się z koleżankami na drinku.
Kolejnym sposobem jest okazywanie uczuć. Może to być : buziak na dzień dobry, kawa przyniesiona do łóżka, liścik wrzucony do torby czy zostawiony na lodówce, miłosna kanapka z serduszkiem wykonanym z papryki itp. Im bardziej niezwykły sposób tym związek oznacza się wielką miłością.
Aby związek nie był nudny warto zaskakiwać niespodziankami. Co sprawi że związek nie będzie nudny. Spontaniczny wypad do kina na kawę sprawi że zadowoli to drugą osobę.
Warto też rozmawiać że sobą. Jeżeli coś gnębi od razu trzeba to powiedzieć drugiej osobie. Pomaga to w poznaniu swoje wzajemne oczekiwania.
napisał/a: ~wiewiorczak 2012-04-08 21:10
Dla mnie sposób na idealny zwiazek jest nie tylko na rozmowie ale także na milczeniu ,na takim ,że bez słów możemy odgadnać czego praniemy i czego chcemy to jak intuicja ,patrzrenie nie tylko na siebie ale też na drugiego człowieka i każdy wyraz twarzy pokarze nam odgadnać emocje ,bo milczenie jest złotem a najważniejsze żeby sie rozumieć bez słów bo słowa sa zbędne a czasem nie prawdziwe ,sa obietnica bez pokrycia,kłamstwem i nadzieją więc słów nie potrzeba aby móc zrozumieć drugiego człowieka.
Monroe1591
napisał/a: Monroe1591 2012-04-08 21:11
Nie ma recepty na udany związek,każdy z resztą jest zupełnie inny.
Myślę jednak,że najlepszym sposobem jest umiejętność akceptowania siebie takim jakim sie jest :)starac sie zmieniac dla drugiej osoby,a co najwazniejsze rozmawiac o wszystkim.Dla mnie i mojego chłopaka nie ma nic cenniejszego i bardziej zblizającego do siebie jak szczere rozmowy,nawet o drobnostkach.Siadamy wieczorami w kuchni,pali się mała lampka,pijemy mleko z miodem i wtuleni w siebie ogladamy zdjecia,smiejemy sie i plotkujemy o innych ;P
jestesmy dla siebie najlepszymi przyjaciolmi:) To wazne przede wszystkim dlatego,ze gdy zauroczenie i motyle w brzuchu po jakims czasie w związku przemijaja,to jednak przyjazn zostaje na całe zycie,tego nikt nam nie odbierze :)
napisał/a: AlianaAine 2012-04-08 23:19
M mów o uczuciach
I interesuj się ukochaną osobą
Ł łatwo wybaczaj
O opiekuj się każdego dnia
Ś świętuj każdy sukces ukochanej osoby
Ć ćwicz i dbaj o siebie
napisał/a: ewelka21 2012-04-08 23:57
[LEFT]W marcu tego roku świętowaliśmy siódmą rocznicę naszego związku...Czasami nie mogę uwierzyć, że przeżyliśmy ze sobą już siedem lat...Siedem długich, szczęśliwych lat...Przyznam jednak, że w naszym związku bywało różnie...Nie raz pojawiały się w nim bowiem czarne chmury i gwałtowne burze z piorunami...Nie raz płynęły łzy i padały gorzkie słowa...Mimo to przetrwaliśmy...Niektórzy pytają nas jak to możliwe, że w czasach kiedy wszyscy dookoła się rozwodzą my nadal jesteśmy razem? Co takiego robimy, że ciągle tak bardzo się kochamy? Czasami nie wiem nawet co mam o nich myśleć...No bo co niby mam wówczas odpowiedzieć...Że nie pozwalamy sobie na rutynę? Że zawsze pamiętamy o swoich urodzinach, imieninach i rocznicach? Że nadal kupujemy sobie prezenty? Że każdego roku świętujemy rocznicę pierwszego spotkania ? Że uroczyście obchodzimy Walentynki...?Że pamiętamy o swoich pasjach i potrzebach? Że uwielbiamy robić sobie niespodzianki? Dla nas bowiem to zupełnie normalne...Powiem więcej...Część moich koleżanek drwi ze mnie kiedy mówię, że dziś rano wstałam godzinę wcześniej tylko po to aby przygotować mężowi śniadanie lub powiedzieć mu ,,dzień dobry” zanim wyjdzie z domu. Nie rozumieją kiedy pokazuję im nową sukienkę albo bieliznę i mówię, że kupiłam ją właśnie z myślą o nim....Dziwią się , gdy mąż wyśle mi do pracy skromny bukiet kwiatów albo czułego smsa w ciągu dnia...Szczerze mówiąc to nie mogę pojąć jak można myśleć w ten właśnie sposób?Ja po prostu chcę dla niego dobrze wyglądać, chcę mówić mu jak bardzo go kocham , chcę dla niego codziennie rano robić makijaż, chcę ładnie pachnieć, chcę sprawiać mu drobne przyjemności i robić małe niespodzianki...O każdą miłość, o każdy związek trzeba bowiem walczyć każdego dnia...Nie można poddawać się i przestać się starać...Inaczej popadniemy w rutynę, która rozbiła już niejeden wspaniały związek...[/LEFT]