Forum
DYSKUSJE NA TOPIE
forum

Babski wieczór więcej

Co podać i jakie zabawy zorganizować podczas spotkania w damskim gronie?

forum

Jakie meble do salonu wybrać? więcej

Jak, Waszym zdaniem, najlepiej urządzić to główne pomieszczenie w domu, mieszkaniu?

forum

Depilacja jesienią i zimą więcej

Wiele kobiet trochę ją sobie odpuszcza, gdy za oknem zimniej. Czy Wy też do nich należycie?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. Dodano: 05-04-2012, 21:45 #1

Niedobór witaminy D u dorosłych.

Od dłuższego czasu odczuwam ból kości,mięśni i lekarz skierował mni na badania.Zrobiłam test krwi i mam znaczny niedobór witaminy D,duzo poniżej normy,a poziom wapnia i fosforu jest obojętny.Czy ktoś spotkał się z bólem mięśni i kości przy niedoborze witaminy D?

2. Dodano: 05-04-2012, 22:41 #2

Odp: Niedobór witaminy D u dorosłych.

Ja ciebie bardzo rozumię,gdyż sama też cierpię z powodu częstych bóli kosci i wiem co to jest.Ale jeżeli nie masz osteoporozy,to powinnaś jak najszybciej uzupełnic ten niedobór.Jednak o tym,w jakiej ilości będziesz brała witaminę decyduje lekarz i na pewno poinformuje cię o tym i przepisze ci odpowiedni lek z witaminą D.Zawsze staraj się stosować leki dostępne na receptę,gdyż leki te są sprawdzone i najczęściej refundowane.

3. Dodano: 06-04-2012, 22:05 #3

Alicja93.Przede wszystkim niedobór witaminy D u osób dorosłych wywołuje bóle kostne.Najczęściej dotyka to ludzi,którzy mają utrudniony dostęp do słońca.Wtedy może pojawić się zmiękczenie kości zwane osteomalacją i osteoporozą,które prowadzi do skrzywień układu kostnego i częstych złamań.Myślę,że lekarz mając badania,dobierze ci odpowiednią dawkę witaminy D i uzupełni niedobór.I rzeczywiście,najlepiej brać leki na receptę,gdyż skuteczność ich jest zawsze potwierdzona badaniami klinicznymi.Nie uzupełniaj niedoboru witaminy D suplementami diety,gdyż leczy tylko lek.

4. Reklama

5. Dodano: 10-04-2012, 15:29 #4

Zgadzam się z przedmówcami. Suplementy diety dostępne bez recepty można łykać w stanach minimalnego niedoboru witamin czy mikroelementów. W przypadku niedoboru znacznego najlepiej jest sięgnąć po leki odpowiednio dobrane przez lekarza.

6. Dodano: 10-04-2012, 19:46 #5

Ja też uważam,że nie należy uzupełniać braku witaminy D suplementami diety,lecz powinno się zastosować pewny środek leczenia,bo wtedy dopiero leczenie będzie skuteczne.Poza tym,myślę,że nie bez znaczenia jest również to,że preparaty lecznicze zwykle są refundowane i cena ich jest znacznie niższa niż suplementów.I np.dla mnie jest to też szczególnie istotne.

7. Dodano: 19-04-2012, 22:31 #6

Ja też jestem zdania,że najlepiej jest uzupełniać witaminę D lekiem na receptę,bo z suplementami często bywa różnie.Ostatnio czytałam informację,że wycofano z obrotu witaminę D-Vitum i K i D-Vitum,ponieważ dział kontroli wykrył mniejszą zawartość witaminy.

8. Dodano: 20-04-2012, 15:54 #7

ja też miałam niedobór witaminy D i początkowo stosowałam leki na receptę, ale kiedyś zaczęłam interesować się sumplementami diety, bo nie chciałam brać leków i trafiłam na chlorellę- ma dużą zawartość witaminy D plus mnóstwo innych witamin miinerałów.

9. Dodano: 20-04-2012, 20:55 #8

alicjo93,mnie też bardzo dokuczały bóle mięśni i kości,a najbardziej dokuczały mi ramiona i prawy bark.Czasami był to ból wprost nie do wytrzymania.Wprawdzie lekarz nie polecił mi żadnych badań,tylko przepisał mi lek Vigantol,aby uzupełnić poziom witaminy D.I lek ten naprawde mi pomógł,czuję się już dużo lepiej.

10. Dodano: 18-05-2012, 20:33 #9

patrycja2211, dzisiaj lekarz mi przepisał Vigantol, po jakim czasie brania leku zobaczyłaś poprawę? Lekarz mi powiedział, że lepiej będę się czuła dopiero po półtora, dwóch miesiącach. Jak długo masz brać ten lek?

11. Dodano: 21-05-2012, 00:32 #10

Też kiedyś brała Vigantol trochę minęło jak poczułam poprawę, ale rzeczywiście pomógł. Potem dla podtrzymania tej poprawy brałam rożne naturalne suplementy m.in. chlorelle, żeby znowu nie mieć niedoborów witaminy D. Teraz już nie mam problemów, ale suplementy stosuję systematycznie.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów