Konkurs - Ekologiczna pielęgnacja

Redakcja
napisał/a: Redakcja 2012-03-14 16:02
Laureaci:
monikabasinska
bogna10
kilofon
kasia1k1
Aga9018
ale
mkaptrycja
gajaja
justynak2608
marzenka465

Gratulujemy!


W dzisiejszym świecie niezwykle ważne jest świadome podejmowanie decyzji.
Coraz więcej z nas przywiązuje wagę do ekologicznego stylu życia - dba o środowisko, segreguje śmieci, zużywa mniej wody, sięga po naturalne kosmetyki i nie tylko. W związku z tym przygotowaliśmy konkurs. Wystarczy, że w odpowiednim miejscu na forum Polki.pl odpowiesz krótko na pytanie:


[CENTER]Jaki jest Twój przepis na ekologiczną pielęgnację?[/CENTER]


Możesz wygrać 1 z 10 zestawów kosmetyków z serii Ecobeauty Oriflame!

Więcej o tej linii przeczytasz tutaj>>>
[CENTER][/CENTER]

Konkurs trwa od 14.03 do 27.03


Przed przystąpieniem do konkursu, przeczytaj regulamin!
[CENTER][/CENTER]
napisał/a: bb26 2012-03-14 16:52
Ekologiczna pielęgnacja to nie tylko używanie kosmetyków naturalnych, oznaczonych znaczkiem ECO. Dla mnie ekologiczna pielęgnacja to myślenie w kategorii czerpania korzyści jakie oferuje nam natura a przy tym dbałość o jej przyszłość.Przemierzając sklepowe półki i wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji staram się robić to świadomie i racjonalnie. Wybieram kosmetyki, które dostarczą mojej skórze czy włosom cennych składników a przy tym takie, które jak najmniej wyrządzają szkód w środowisku. Mamy wielkie możliwości w wyborze kosmetyków, o wiele większy niż dawniej a nie zwracamy uwagi jakim kosztem coś powstało. Zużyję kosmetyk i po sprawie, wyrzucę do kosza, to nie jest myślenie odpowiedzialnego człowieka. Ja staram się szukać kosmetyków, których opakowania nadają się do recyklingu. Istotną dla mnie kwestią jest także to, czy dany kosmetyk był testowany na zwierzętach czy nie. Nie chcę się przyczyniać do praktyk stosowanych na bezbronnych zwierzętach, których życie zaczyna się i kończy za drzwiami laboratorium. Ekologiczna pielęgnacja to także to co jem. Jak ognia unikam hurtowo wyłożonych na sklepowych ladach towarów niewiadomego pochodzenia. Cenię sobie owoce i warzywa z przydomowego warzywniaka, czy kupione u znajomego plantatora. Dzięki temu obcy jest mi problem alergii. Ekologiczna pielęgnacja to harmonia i otwarty umysł. Wszystko musi mieć umiar i musi za tym przemawiać chęć życia w zgodzie z naturą. Na siłę nikt ECO nie zostanie.
napisał/a: jaga12Xj1 2012-03-14 18:44
Dla Mnie Ekologiczna Pielęgnacja To Nasza Przyszłość Dlatego że Za Kilka Lat Utopimy Się W śmieciach Więc Musimy Zadbać O Nasze środowisko O Naszą Przyszłość I O Zwierzęta Na Których Się Znęcają Robiąc Na Nich Różne Badania Więc Musimy Zadbać O Nasze środowisko Używając Kosmetyków Ekologicznych
napisał/a: 19790411 2012-03-14 18:50
Składniki:
kosmetyki naturalnego pochodzenia,
jedzenie z ekologicznych upraw,
odzież z naturalnych materiałów,
wszystko opakowane w torby i opakowania wielokrotnego użytku (w tym do recyklingu).
Taką mieszankę stosować każdego dnia - efekt murowany :)
napisał/a: madziulekm 2012-03-14 20:34
Mój przepis na ekologiczną pielęgnację to przede wszystkim korzystanie z kosmetyków które robię sama w domu z przeróżnych półproduktów,w zależności od tego czego potrzebuje moja skóra.Do wyrobu kosmetyków wykorzystuję również bogactwo mojej szafki kuchennej i roślinki z mojego ekologicznego ogródka,są to między innymi nagietek,rumianek,lawenda i aloes.Robiąc krem lub maseczkę samodzielnie w domu wiem,że każdy składnik jest bezpieczny i że mogę mu w 100% ufać.Sama wybieram jakość składników-są to świeże owoce,wysokiej jakości oleje roślinne.Robiąc je nie używam żadnych parabenów ani syntetycznych konserwantów-to bardzo dużo dla mojej skóry!Również dzięki tym naturalnym składnikom mogę się rozkoszować przepięknym zapachem jaki mają te kosmetyki,jest o wiele przyjemniejszy niż ten uzyskiwany syntetycznie!Takie kosmetyki to bogactwo wielu naturalnych składników aktywnych.Mój domowy peeling przepięknie pachnie a można go wykonać z fusów pozostałych po zaparzonej wcześniej kawie,jak również z gruboziarnistej soli albo brązowego cukru plus olej tłoczony na zimno dobrej jakości.Świetnym pomysłem jest peeling z drobno zmielonych migdałów i śmietany na ujędrnienie biustu.Odżywką dla naszej cery są maseczki zrobione z produktów dostępnych w naszej kuchni-maseczka z avokado,maseczka z banana,maseczka z płatków owsianych.Uwielbiam to moje domowe,ekologiczne SPA!To sama rozkosz dla mojego ciała,a stworzyć taki kosmetyk do ekologicznej pielęgnacji to sama przyjemność.Polecam.
napisał/a: monikabasinska 2012-03-14 20:48
Dla mnie i mojej rodziny ekologiczna pielęgnacja zaczęła się od głowy,czyli od innego myślenia -od zrozumienia tego co grozi naszej planecie.Nie ukrywam,że w tym procesie zrozumienia pomogła mi przeprowadzka z dużego miasta do ekologicznego domu w ogromnym ogrodzie-to tu poczułam fizycznie swoją jednosc z naturą i tu obudziła się moja świadomośc.Udało mi się zmienic styl życia na eko i przekonac do tego wielu znajomych.Jeśli chodzi o pielęgnację- to kupując kosmetyki bardzo uważnie czytam etykiety-szukam tych eko.Do mycia używam organicznych żeli,dzięki czemu wiem,że nie zanieczyszczam wody detergentami.Wklepuję kremy i balsamy rożlinne/najchętniej z upraw ekologicznych/,bo wiem ,że przy ich produkcji ograniczone jest powstawanie produktów ubocznych.Często do pielęgnacji wykorzystuję ekologiczne skarby z mojego ogrodu -okład na oczy z natki pietruszki,domowy tonik lipowy,maseczki owocowo-jarzynowe.Wszystko mam to pod ręką,świeże,nie pryskane.Poza tym w pielęgnacji służy mi ich spożywanie,bo to prawdziwe bomby witaminowe,na które moje ciało czeka.Jesli chodzi o makijaż to preferuję mineralny.
napisał/a: amelidia 2012-03-14 22:10
Wiele substancji wchłania się przez skórę, prawdopodobnie noworodek jest w stanie "upić się" gdy jego skórę posmaruje się spirytusem. Z tego powodu warto dbać o swoją skórę a zwłaszcza o to co się w nią wciera. Idealnie gdy kosmetyk posiada atesty ekologiczne, czyli pochodzi z czystych źródeł. W kosmetykach Oriflame fajne jest to, że są wyłącznie pochodzenia roślinnego i nie zawierają zwierzęcych dodatków. Miło by było gdyby moja skóra mogła doświadczyć ekologicznej pielęgnacji kosmetykami Ecobeauty.
napisał/a: Kamilla90 2012-03-14 22:36
Dla mnie ekologiczna pielęgnacja, to przede wszystkim naturalne składniki w kosmetykach, głównie zioła. Nasze babcie od lat ich używały i nie miały dzisiejszych problemów z alergią, pękaniem naczynek czy cellulitem. Sama robię ziołowy tonik do twarzy z kwiatów arniki i liści szałwii oraz kąpiel z dodatkiem nasturcji i lawendy. Doskonale służą mojej skórze, dlatego polecam je wszystkim, i starszym i młodszym.
napisał/a: salwa 2012-03-15 10:49
kompletnie sie z Toba zgadzam ;)
justynak2608
napisał/a: justynak2608 2012-03-15 12:10
Ekologiczna pielęgnacja to przede wszystkim używanie kosmetyków ekologicznych ale nie tylko, prysznic zamiast kąpieli , prawidłowe selekcjonowanie opakowań z kosmetyków to także pielęgnacja ekologiczna. :) Starajmy się aby pomóc naturze a ona z pewnością odwdzięczy się nam dorodnymi owocami i ziołami ,na bazie których mozna potem wytwarzać ekologiczne kosmetyki.
napisał/a: annna84 2012-03-15 14:00
Mój przepis na ekologiczną pielęgnację to przygotowywanie kosmetyków z tego, co oferuje natura. Przeciwłupieżowa płukanka do włosów z pokrzyw, maseczki do twarzy z różnych owoców i warzyw, a także zioła, naturalnie i skutecznie poprawiają kondycję skóry i samopoczucie.
napisał/a: bogna10 2012-03-15 14:03
Przepis na ekologiczną pielęgnację jest prosty i brzmi: przede wszystkim nie szkodzić.Skóra to delikatna osłona naszego ciała i nie można jej niszczyć zbytnio ingerując w jej delikatną strukturę używając niewłaściwych kosmetyków zawierających składniki chemiczne.Dobrodziejstwem dla naszej skóry są łagodne kosmetyki naturalne, przyjazne również dla środowiska.Chroniąc siebie chronimy przyrodę.