Rozstępy...

napisał/a: KarolinaP7 2011-10-24 16:27
Po ciąży zostały mi okropne rozstępy na brzuchu i udach,stosowałam wiele rodzai kosmetyków lecz efekty są słabo widoczne. Czy ktoś mógłby coś polecić?:confused:
napisał/a: Gosiak07 2012-07-07 23:27
kremy nie likwidują istniejących już rozstępów,lecz czasami pozwalają w zapobieganiu ich powstawania.Na rozstępy skuteczne są zabiegi wykonane w kilku seriach przez lekarza dermatologa.Polecam Elmed Ul.Haffnera 6 Sopot.
napisał/a: 0sweetness0 2012-09-13 11:16
Mogą Ci pomóc różne masaże skóry podczas np.kąpieli ,ale jeśli to nei pomoże ani żadne kremy to może udaj się do specjalisty jeśli ąz tak ci przeszkadzją. Ja też mam rozstępy po ciąży i nauczylam się z nimi żyć tak ,że już ich nie zauważam ,więc może tez spróbuj pokochać siebie i tą "pamiątkę" po dziecku ;)

______________
Uroda - Odkrywaj i zbieraj swoje inspiracje z Stylowi.pl
napisał/a: netka_kamila 2012-11-30 11:07
przede wszystkim trzeba się ruszać, mi to pomaga :) a i masaże na pewno pomogą! Poza tym kosmetyki, polecam olej ze słodkich migdałów dostępny w Mydlarni u Franciszka. Rozstępy stają się jaśniejsze i mniej widoczne, a skóra jest taka mięciutka! :)
mona52
napisał/a: mona52 2012-12-15 16:27
Polecam Ci maści na blizny. Rozstępy to nic innego jak pewne blizny na skórze. Dobra maść z apteki powinna również dać efekt przy regularnym stosowaniu.
napisał/a: cassadee 2013-01-31 19:56
Kremy nie likwidują rozstępów moga jedynie im zapobiegać. Jeśli chcesz się ich pozbyć skuteczne będą zabiegi laserowego ich usuwania. Dobre efekty dają zabiegi wykonywane laserem erbowo - yagowy Alma Harmony XL
mona52
napisał/a: mona52 2013-03-03 22:15
A czego potrzebuje nasz organizm w diecie w przeciw działaniu rozstępom?
napisał/a: 22nika27 2014-07-07 15:53
Na pewno unikania soli
napisał/a: zaczarowana2 2015-11-27 14:05
Jeśli rozstępy są w fazie zapalnej to skuteczne może być zastosowanie mikrodermabrazji, peelingów chemicznych, mezoterapii, fali radiowych (RF), tretynoiny czy zabiegu typu Criolift. Odnośnie lasera to w przypadku świeżych rozstępów (czerwonych) mogą wystarczyć nawet 1- 2 zabiegi. Jeśli rozstępy są już białe (w fazie zanikowej) to nie ma opcji żeby usunąć je całkowicie w domu, nawet w gabinecie kosmetycznym (zazwyczaj wykorzystuje się metody takie jak do świeżych rozstępów tylko w połączeniu np. mikrodermabrazja i mezoterapia czy kwasy i mezoterapia) może być to niemożliwe - oczywiście zazwyczaj ulegają one zmniejszeniu, zwężeniu i wygładzeniu przez co stają się mniej lub praktycznie niewidoczne. W przypadku usuwania starych rozstępów najskuteczniejsze są zabiegi laserowe oraz dermabrazja mechaniczna lub laserowa ostateczność to operacja plastyczna (wycięcie skóry pokrytej rozstępami oczywiście pozostaje wtedy blizna po operacji).
napisał/a: dekono 2015-12-15 11:39
Do ciąży trzeba się odpowiednio przygotować. Skóra musi być elastyczna i dzięki temu unikniesz rozstępów. Trzeba także dużo ćwiczyć :) Ewentualnie możesz wypróbować coś takiego http://diagnosis.pl/dgs_product_category/mamas/
napisał/a: zuzanna24l 2016-04-26 16:40
Nie zgodze sie, ja w ciazy uzywalam kremu bielendy sexy mama i uniklam rozstepow na udach, piersiach, posladkach, mimo ze przytulam ponad 20 kg, niestety skóra brzucha nie wytrzymala i rojawily sie dwie blizny, mimo to nadal po porodzie smarowalam kremem i rozstepy zrobily sie widocznie mniejsze!
napisał/a: moni299 2016-04-26 20:07
ja z kolei mam rozstępy przy kręgosłupie ze względu na szybki wzrost...nie moge ich zwalczyć:/