Pierwsze soczewki kontaktowe

napisał/a: karolciatret 2011-09-12 14:23
Witam, wszystkie forumowiczki. Mam pytanko do osób noszących soczewki kontaktowe. Jak wyglądało wasze pierwsze zakładanie soczewek? Czy na prawdę jest tak ciężko jak mówią? Korzystałyście z jakiś poradników?
napisał/a: karolciatret 2011-09-15 12:09
Heh jestem już po i muszę powiedzieć, że tak na prawdę to nic trudnego. Wystarczy stosować się do podstawowych zasad dostępnych w różnych poradnikach np. "Jak zakładać soczewki" - ja osobiście zrobiłam tak jak jest tu napisane i nie było problemu.
napisał/a: ela1595 2015-11-20 13:28
Trudne to nie jest. Trzeba jedynie nabrać wprawy. Można też poprosić okulistę, żeby nam pomógł na początku. A tak z ciekawości zapytam. Jakie soczewki lubicie nosić najbardziej?
napisał/a: krilanka 2015-11-20 20:41
Ja polecam iWear. To właśnie są moje pierwsze soczewki kontaktowe i bardzo łatwo i wygodnie się je nosi.
napisał/a: sylwin_12 2015-12-02 13:57
Najlepiej idź do lekarza, który dobierze Ci najlepsze DLA CIEBIE soczewki.
Jeśli masz "suche oko" przepisze takie o wysokim stopniu nawilżenia. Przy okazji pokaże jak się zakłada:)
napisał/a: korner 2016-02-22 13:39
Przede wszystkim soczewki musza być dobrze dobrane, żeby pomagały, a nie jeszcze pogarszały wzrok, bo niestety tak się zdarza... U mnie w rodzinie było tak, że wujek miał źle dobrane i bardzo mu się wzrok pogorszył. Teraz musi nosić pomoce optyczne dla niedowidzących. fajne gadżety, ale wiadomo, że kazdy wolałbym normalnie funkcjonować bez takich rzeczy :)
basiekkk
napisał/a: basiekkk 2016-02-22 20:28
Dla mnie to było bardzo trudne i kilka tygodni zajęło mi wprawienie się w tej czynności :) Pomogły filmiki na youtube, teraz nie mam z tym żadnych problemów :)
napisał/a: mileymila 2016-02-23 07:20
Mi sie też wydawało że będzie ciężko, a nauczył mnie okulista zakładać i już następnego dnia szło mi całkiem dobrze. Ważne są ćwiczenia i czas przystosowania się oka do czegoś nowego.
napisał/a: sara899 2016-03-02 11:04
Niektórym w ogóle nie pasują soczewki.
napisał/a: mileymila 2016-03-04 07:52
Jeżeli ktoś byś się zastanawiał czy nosic, czy nie soczewki- znalazłam fajny artykuł o soczewkach kontaktowych Może komuś się przyda :)
napisał/a: dixit 2016-03-14 12:59
A ja ostatnio dokopałam się do czegoś takiego jak laserowa korekcja wzroku. Nie znoszę nosić okularów i nigdy nie mam czasu założyć soczewek kontaktowych i tak się zastanawiam czy sobie nie zprezentować takiego zabiegu. Tym bardziej, że Gliwice mają świetną klinikę http://www.pryzmat-okulistyka.pl/ moja znajoma tam była i teraz w ogóle nie musi nic nosić, a mówi, że widzi doskonale.
napisał/a: ela1595 2016-05-20 11:42
Jeżeli zamierzacie kupować soczewki kontaktowe to najlepiej w sprawdzonym sklepie i po ówczesnym badaniu u okulisty. Warto też poczytać sobie jaka jest różnica pomiędzy okularami, a soczewkami. Tutaj macie ciekawy artykuł na ten temat http://www.kontaktowe.pl/blog/moc-soczewek-a-moc-okularow/ . Soczewki muszą być dobrze dobrane bo inaczej można wzrok sobie popsuć.