Zdrowe opalanie?

napisał/a: werkaaa 2011-08-11 01:08
Jak w temacie...

Czy istnieje myślicie, ze istnieje takie pojęcie? Jeśli tak to czym ono jest dla Was?
Piszcie:)
napisał/a: skrzatkat 2011-08-25 12:09
a co powiesz na opalanie natryskowe? bez słońca? albo samoopalacze? tylko takie lepsze o ładnym kolorze:)
napisał/a: werkaaa 2011-09-13 19:24
skrzatkat napisal(a):a co powiesz na opalanie natryskowe? bez słońca? albo samoopalacze? tylko takie lepsze o ładnym kolorze:)


Zdecydowanie dobry pomysł, ale każdy z tych sposobów na opaleniznę ma swoje plusy i minusy, np. te opary prz opalaniu natruskowym...
napisał/a: Lalunka 2011-09-16 16:00
Jest dość drogie i nie utrzymuje sie zbyt dlugo. Skora póżniej wymaga specjalnej pielegnacji kosmetykami o odpowiednim ph (zaleca sie stosowanie tych dla dzieci)
marrita
napisał/a: marrita 2011-09-29 12:36
Utrzymuje sie do 2 tygodni i to jak się bardzo i dobrze dba o tą opaleniznę.
napisał/a: aksia 2011-10-25 13:08
Cięzko aby opalanie było zdrowe, ale jeśli stosuje się wysokie filtry, to na pewno jest bezpieczniejsze dla naszej skóry. Nawet z blokerem można się opalić, wymaga to dużo więcej czasu, ale przynajmniej nie wysuszamy sobie cery i nie tworzymy zmarszczek ;)
napisał/a: Ayame 2011-10-27 11:46
Ja nie wiem skąd cały ten szał na opalanie, kiedyś kobiety panicznie unikały słońca, bo to był znak, że pracowały w polu i dlatego miały ciemną cerę - a te białe, nietknięte słońcem, chodziły pod parasolkami żeby ich promienie słoneczne nie dotknęły - jak to kanony mody i piękna się zmieniają ;). A tak ściślej tematu - to ja średnio wierzę w zdrowe opalanie, jednak promienie UV nie są zbyt korzystne dla zdrowia...
napisał/a: rajka 2011-10-27 12:18
Oczywiście że jest a nazywa się - rozsądek. :) Na szczęście nie mam parcia na szkło, jeśli chodzi o opalanie. Z reguły unikam. Najważniejsze by skóra była pod ochroną, bo najgłupszym pomysłem jest opalanie bez filtrów.
napisał/a: jogo_belka 2015-06-10 22:10
Zdrowe opalanie, hm, na pewno nalezy uzywac filtrow, ale mi np. ciezko wysiedziec nawet z filtrami na sloncu chociazby 15 minut... Solarium rowniez odpada. Wiec dla mnie rozwiazaniem sa produkty brazujace, np. arganowy koncentrat brazujacy z Bielendy :) Teraz natrafilam jeszcze na promocje w Hebe -15% na produkty brazujace i do opalania z Bielendy, wiec wyszedl mi tanio :)
napisał/a: kasia890 2015-06-15 20:43
Prawda jest taka, że 80% oznak starzenia powoduje słońce, dlatego ja go raczej unikam. Kiedyś dużo się opalałam teraz chowam się przed słońcem, szczególnie chronię twarzy. Dziewczyny używajcie kremów do twarzy z filtrami.
napisał/a: gadzina 2015-06-16 12:50
Chyba opalanie ogólnie nie jest zdrowe.
Obojętnie czy solarium czy naturalne słońce.
Filtry dają nam trochę tylko ochrony.
Dlatego ja osobiście wolę samoopalacze
jato_toja
napisał/a: jato_toja 2015-06-16 16:31
mi czasami od nadmiaru słońca wyskakują dziwne przebarwienia, dlatego też przestawiam się na samoopalacze. co ja co ale nie lubię świecić bladością:)

Kilka przetestowałam i na razie najbardziej do mnie przemawiającym jest balsam samoopalający st.moriz.