Wyjazd na wakacje w ciąży

napisał/a: karioke 2011-07-27 23:00
Witam i bardzo proszę o radę

Jestem w 11 tygodniu ciąży, dzidzia rozwija się prawidłowo a ja czuję się bardzo dobrze. Zaplanowaliśmy więc wakacje w Grecji w przyszłym tygodniu (będę wtedy w 12 tygodniu ciąży) a lekarz stwierdził, że nie widzi żadnych przeciwwskazań tylko oczywiście mam nie wygrzewać się na słońcu a lot nie powinien trwać dłużej niż 3, 4 godziny. Generalnie planowaliśmy wyjazd żeby odpocząć, pospacerować po plaży, popływać w basenie i poleżeć w cieniu, tak aby nie smażyć się na słońcu. Wszystko było ok do dnia dzisiejszego kiedy usłyszałam komentarze moich ciotek, że lepiej by było gdybym została w domu, że mam nie ryzykować itd itp. Proszę napiszcie co o tym myślicie,może któraś z was był na wakacjach w ciąży?
napisał/a: Rosaliora 2012-04-01 21:44
A co jest dla Ciebie bardziej wiarygodne, to co mówi lekarz czy ciotki?
Myślę, że urlop może tylko pozytywnie wpłynąc na Twoje samopoczucie, a jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań....
napisał/a: karoma 2012-04-16 10:25
Chyba, że ciocie są lekarzami :) Jeśli wszystko jest OK, lekarz powiedział, że nie żadnych przeciwwskazań to spokojnie można jechać, byle stosować się do zaleceń, które podał lekarz etc. Ja też wyjeżdżałam w ciąży, każdy potrzebuje odpoczynku, a szczególnie kobieta w ciązy, także jechać i odpoczywać!
NataliaSzemi
napisał/a: NataliaSzemi 2014-02-19 11:12
E tam takie słuchanie ciotek to zawsze się tak kończy. Ja też swego czasu przez to przechodziłam. Teściowa szczególnie wiedziała jak mam chodzić i jak rodzić... eh. Najlepiej 9 miesięcy w domu. Lekarz mi powiedział, że właśnie wyjazdy szczególnie nad morze są bardzo fajne. Akurat połączyłam to ze SPA. Tutaj masz mój ośrodek Stary Dziwnów bardzo fajne miejsce, które można połączyć z atrakcjami odnowy ciała, a ducha można zregenerować w czasie spacerów nad morzem. Na pewno osobiście z doświadczenia tego rodzaju wyjazdy polecam.
napisał/a: oliwia33 2014-02-19 23:16
lekarz to zdecydowanie bardziej wiarygodne źródło informacji, niż stado ciotek ;) kochana nie ma co sie zastanawiac, pakuj kostium i jedź! to doskonały moment żeby zebrac energie na najbliższe miesiące
napisał/a: magda906 2016-07-20 09:06
To prawda, że lekarz to najlepsze źródło informacji, ale doświadczenia ciotek też bym nie negowała. Tym bardziej, że - czego oczywiście nie życzę - gdyby coś się stało, karioke nie miałaby życia. A sytuacja na świecie też mało stabilna, dochodzą więc jeszcze wątki polityczne ;)
karioke - a nie myślałaś o jakimś dobrych hotelu spa w Polsce? To by z pewnością rozwiązało Twoje dylematy. Fajne zabiegi, relaks, odpoczynek z mężem, a przy okazji stabilna sytuacja polityczna, własny kraj i lekarze i komfort psychiczny ciotek. Jest taka specjalna wyszukiwarka http://www.ideaspa.com.pl/ , która pomaga wyszukiwać właśnie takie hotele spa. Łatwo porównasz standard, ofertę, zabiegi, ceny. Wszystko w jednym miejscu. Masz tam również system bookingu więc od ręki możesz zarezerwować pobyt. Pomyśl o takim rozwiązaniu.